اضافه وزن با بیماری کرونا چه ارتباطی دارد؟
در برحان کرونا هر روز مشخصه چدیدی از این ویروس کشف می شود که یکی از جدیدترین آنها ارتباط بین ویروس کرونا و اضافه وزن است که در ادامه به آن اشاره می شود

ارتباط کرونا با اضافه وزن

پژوهشگران آلمانی در بررسی جدید خود، این احتمال را مطرح کردند که شاید اضافه وزن با شدت کووید- 19 در ارتباط باشد. پژوهشگران مرکز دیابت آلمان تحقیقی را درباره ارتباط میان اضافه وزن، پخش نامتناسب چربی، نقص سلامت متابولیک و ارتباط این موارد با شدت کووید- 19 آغاز کرده‌اند.

بیشتر بدانید : آیا ویروس کرونا در فریزر از بین می رود؟

بیشتر بدانید : علت افزایش وزن یا کم نشدن وزن بی دلیل شما!!

محققان به این نکته اشاره کردند که بیشتر پژوهش‌های انجام شده درباره کووید- 19، داده‌های مربوط به وزن افراد را ارائه نمی‌دهند. ارائه این داده‌ها، از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا می‌توان از آن ها برای تخمین زدن توده بافت چربی استفاده کرد.

این گروه پژوهشی در بررسی خود، به صورت مختصر به یافته‌های پژوهشی جدید اشاره کردند و در این پروژه نشان دادند که ممکن است اضافه وزن، با شدت کووید- 19 در ارتباط باشد. یافته‌های این پژوهش نشان می‌دهند که خطر افزایش شدت کووید- 19 بر اثر اضافه وزن، با بیماری‌های قلبی- عروقی ارتباطی ندارد.

پژوهشگران در این پروژه، به تحلیل مکانیسم‌هایی پرداختند که این ارتباط را توضیح می‌دهند. یکی از این موارد، اختلال عملکرد تنفسی ناشی از اضافه وزن است که می‌تواند به مشکلاتی مانند کم‌اکسیژنی یا هیپوکسی منجر شود.

این پژوهش، نه تنها به محاسبه شاخص توده بدنی (BMI) می‌پردازد، بلکه دور کمر و سطح انسولین و گلوکز را نیز اندازه‌گیری می‌کند. این داده‌ها می‌توانند شرایط مهمی مانند پیش‌دیابت و مقاومت انسولین را نیز بررسی کنند. 

بیشتر بدانید : ویروس کرونا در مواد غذایی

بیشتر بدانید : کرونا ویروس را با این داروها تحریک نکنید!

بیشتر بدانید : آیا اسهال و حالت تهوع از علائم ویروس کرونا است؟

بیشتر بدانید : دمنوش هایی برای تقویت سیستم ایمنی

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: isna.ir