رفع تشنگی در ماه رمضان با دو شربت سنتی
مصرف برخی از شربت‌ها به علت طبع سردی که دارد، برای روزه‌داران مناسب است. این شربت ها می توانند در رفع عطش روزه داران بسیار موثر باشند. دو شربن سنتی شاه تره و کاسنی جزو این دسته از شبرتها هستند.

مهم‌ترین خواص شربت شاه‌تره و کاسنی برای روزه داران

 شربت شاه‌تره و کاسنی حاوی انواع ویتامین‌های A ، C ، E ، گروه ویتامین‌های B مانند B1،B2،B3،B5،B6، کلسیم، منیزیم، آهن، منگنز، سدیم، پتاسیم، روی، پروتئین، فسفر، فیبر و قند است.
شربت شاه‌تره و کاسنی طبع سردی دارد و صفرابر است؛ بنابراین موجب رفع عطش روزه‌داران می‌شود.
شربت شاه‌تره و کاسنی خون را هم تصفیه می‌کند. در بین اندام‌های بدن کبد از خواص شربت شاه‌تره و کاسنی بیشترین سود را می‌برد؛ کبد بیش از ۵۰۰ نوع کار حیاتی در بدن مانند تفکیک مواد مغذی از ترکیبات زاید، سم‌زدایی، تجزیه مواد شیمیایی، نابودی میکروب‌ها، ترشح آنزیم‌های مختلف، تنظیم هورمون‌ها و قند‌ها و دفع اوره را انجام می‌دهد.
این شربت ملین و ادرارآوراست و یرقان و زردی ناشی از گرمای کبد را هم از بین می‌برد؛ شربت شاه‌تره و کاسنی، کیسه صفرا را پاک سازی و سنگ کیسه صفرا را هم دفع می‌کند.
این شربت برای مبتلایان به فشار، قند و چربی خون بالا مفید است و در تقویت معده، کبد و کلیه‌ها نقش مؤثری دارد.
شربت شاه‌تره و کاسنی برای مبتلایان به نقرس و اسید اوریک بالا مفید است و به رفع مشکلات پوستی مانند اگزما، کهیر، خارش و جوش کمک شایانی می‌کند.
این شربت علاوه بر این که در روشن شدن پوست، باز شدن رنگ چهره و برطرف شدن لک‌ها نقش موثری دارد، بسیار آرام‌بخش است و موجب رفع اضطراب و استرس در افراد می‌شود.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : رفع تشنگی ماه رمضان با چند نوشیدنی خوشمزه

اگر می خواهید بیشتر بدانید : طرز تهیه نوشیدنی عالی که تشنگی را در روزه داران رفع می کند

اگر می خواهید بیشتر بدانید : چگونه در ماه رمضان کمتر تشنه شوید

اگر می خواهید بیشتر بدانید : رفع تشنگی در ماه رمضان با چند توصیه طب سنتیگردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : khorasannews.com