روش های مراقبت از موهای رنگ شده
رنگ کردن مو یکی از روش های زیبایی در خانم ها است که صدماتی هم به مو وارد می کند. در این مقاله به شما پیشنهاداتی برای مراقبت از مو های رنگ شده تان ارائه می کنیم

چگونه از موهای رنگ ‌‌شده مراقبت کنیم ؟

معمولا همه خانم‌ ها سالی چند بار موهایشان را رنگ می‌ کنند. رنگ کردن باعث می‌ شود موهای شما دچار آسیب جدی شود و شما باید برای کم کردن این آسیب‌ ها از موهایتان مراقبت کنید. در ادامه به معرفی این راه‌های مراقبتی خواهیم پرداخت.
 

بیشتر بدانید : مراقبت از موی رنگ شده با چند نکته ساده

شامپو زدن موهای رنگ شده

قبل از رنگ کردن مو حداقل یک روز کامل موهایتان را نشویید . پس از آن، سعی کنید فقط دو تا سه بار در هفته شامپو بزنید تا رنگ موهای تان  ثابت بماند. در روزهایی که شامپو  نمی‌ زنید ، همچنان می توانید از نرم کننده استفاده کنید.
 

چه شامپویی بزنیم ؟ 

انتخاب نوع شامپو برای موهای رنگ شده بسیار مهم است. از شامپو و نرم کننده بی رنگی استفاده کنید که حاوی سولفات نباشد، شامپوهای حاوی سولفات موهای شما را کدر می‌ کند.
 

روش های مراقبت از موهای رنگ شده
روش های مراقبت از موهای رنگ شده

آب می‌تواند آسیب برساند! 

آب گرم می تواند رنگ را سریع‌ تر از بین ببرد. پس موهای خود را با آب ولرم بشویید. همچنین در هنگام شنا مراقب کلر باشید. کلر موجود در آب استخر می تواند رنگ موهای شما را تغییر دهد. قبل از این که وارد استخر شوید، موهای خود را خیس کنید  و حالت دهید و یک کلاه شنای محکم بپوشید.
 

اجازه ندهید آفتاب روی موهایتان بتابد

بیرون رفتن در یک روز آفتابی عالی است، اما آفتاب  برای موی شما سم است . نور شدید خورشید می تواند رنگ موی شما را کدر و بی روح کند. سعی کنید برای محافظت از موهایتان، روغن مو حاوی فیلترهای UVA و UVB بزنید .
 

رطوبت‌ رسانی به موهای رنگ شده

موهای رنگ شده رطوبت بیشتری  لازم دارد . رطوبت رسانی به مو باعث می‌ شود موهای شما  شفاف و سالم بماند. در خانه به مقدار مساوی آووکادو، روغن بادام و روغن ویتامین E را مخلوط کنید. آن را روی موهای مرطوب بمالید و بگذارید 10 دقیقه خیس بخورد. با این روش به صورت طبیعی  آب مورد نیاز را به موهای خود می‌ رسانید.


بیشتر بدانید : طرز مراقبت از موهای رنگ شده

بیشتر بدانید : تقویت مو های آسیب دیده بعد از دکلره با توصیه های یک آرایشگر

بیشتر بدانید : ترمیم موهای سوخته و آسیب دیده با روش های خانگیگردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع: khorasannews.com