مراقبت از پوست صورت با رعایت 5 نکته در ماه رمضان!
 یکی از مسائلی که در ماه مبارک رمضان باید در نظر گرفت مراقبت از پوست می باشد. مصادف شدن ماه رمضان در فصل گرما و کم شدن آب بدن در طول روز باعث خشکی و آسیب رسیدن به پوست می گردد که با رعایت چند نکته می توان از این مشکلات جلوگیری نمود.

چگونه پوست خود را هنگام روزه گرفتن شاداب حفظ کنیم؟

مصرف مایعات برای مراقبت از پوست در ماه رمضان

در این ماه لازم است تا جایی که می‌توانید مایعات بنوشید. لازم است حجم مایعات موجود در بدن در طول روز بالا باشد. سعی کنید در فاصله افطار تا سحر روزانه 2 لیتر مایعات بنوشید. در غیر این صورت پوستتان خشک و تیره می‌شود. انواع آب میوه‌های طبیعی و دمنوش‌ها نیز بسیار مفیدند.

مرطوب کردن پوست در ماه رمضان

با در نظر گرفتن این نکته که بدن شما در طول روز آب دریافت نمی‌کند و بویژه با قرار داشتن در فصل‌های گرم تر سال، لازم است پوستتان را مرتب مرطوب کنید. حداقل دو بار در طول روز از کرم‌های مرطوب‌کننده و آب‌رسان استفاده کنید. سعی کنید قبل از خواب نیز دوش بگیرید و از کرم‌های مرطوب‌کننده پس از استحمام نیز استفاده کنید. همچنین باید دقت کرد کرم ضد آفتابتان چرب نباشد. علاوه بر این می‌توانید مقداری گلاب را با آب مخلوط کرده و به‌صورت اسپری همراه خود داشته باشید تا در طول روز از آن استفاده کنید.

پرهیز از آرایش سنگین برای مراقبت از پوست در ماه رمضان

در این ماه لازم است از انجام آرایش‌های سنگین و استفاده از انواع کرم پودرها و کانسیلر‌های سنگین بپرهیزید. تلفیق کم بودن آب بدن، گرما و مواد شیمیایی موجود در لوازم آرایشی بسیار برای پوست مضر است و احتمال جوش زدن و سایر آسیب‌های پوستی را بشدت افزایش می‌دهد. به جای آرایش سنگین تنها از لوازم آرایشی سبک و حاوی مرطوب‌کننده و ضد آفتاب استفاده کنید.

تغذیه صحیح برای مراقبت از پوست در ماه رمضان

فراموش نکنید که مواد غذایی مهم را در سفره افطار و سحری داشته باشید. پوست شما به انواع ویتامین و مواد معدنی نیاز دارد. لازم است مقدار زیادی سبزیجات بویژه هویج، بروکلی، کاهو و اسفناج در رژیم غذایی شما وجود داشته باشد. همچنین انواع مغز‌ها و میوه‌ها مانند توت فرنگی را به طور روزانه مصرف کنید. این مواد آنتی اکسیدان مورد نیاز پوست را تأمین می‌کنند.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : جوانسازی پوست صورت با چند روش خانگی

اگر می خواهید بیشتر بدانید : راه های مراقبت از پوست و اشتباهات رایجی که نمی دانستید!

اگر می خواهید بیشتر بدانید : توصیه هایی برای مراقبت از پوست خشک

اگر می خواهید بیشتر بدانید : 9 اشتباه در مراقبت از پوستگردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : salamatnews.com