بهترین روغن های گیاهی برای پوست و مو را بشناسید
روغن های گیاهی انواع و اقسام مختلفی دارند و خواص بسیاری برای پوست  مو های تان دارند. در این مقاله قصد داریم شما را با خواص هر کدام از این روغن ها آشنا کنیم

برخی میوه‌ها دارای خواص درمانی زیادی برای پوست هستند و روغن‌شان حامل مواد مغذی برای مراقبت از پوست است. قبل از انتخاب هر روغن گیاهی، پوست خود را بشناسید چرا که روغن مناسب پوست خشک به هیچ وجه برای یک پوست چرب مفید نخواهد بود. روغن‌ها باعث درخشندگی و طراوت پوست می‌شوند و انواع مختلف روغن وجود دارد که هر کسی بر حسب نوع پوستش یکی از آنها را استفاده می‌کند.

کدام روغن گیاهی برای کدام پوست مناسب است؟

افرادی که پوست معمولی دارند بهتر است از روغن‌های نارگیل، زیتون، دانه انگور و ارگان روزانه برای چرب کردن پوست استفاده کنند.
افرادی که پوست حساس دارند باید محتاط عمل کنند چون ممکن است گاهی اوقات منجر به خارش و تورم پوست شود و بهتر است از روغن‌های زیتون، بابونه برای آبرسانی و انعطاف‌پذیری پوست استفاده کنند.
افرادی که چروک‌های پوستی دارند باید از روغن‌های حاوی آنتی اکسیدان استفاده کنند که از چین و چروک پوست جلوگیری کنند.
روغن کندر، رز و آرگان برای آبرسانی و جوان سازی پوست بسیار مؤثر است.
افرادی که پوست‌های خشک دارند معمولاً با خشکی و خارش پوست مواجه می‌شوند و انتخاب درست روغن بسیار مهم است.
روغن جوجوبا، نارگیل و زیتون سریع جذب پوست می‌شوند و آبرسان پوست هستند.
اگر پوست چربی دارید باید روغنی را انتخاب کنید که چربی پوست را کنترل کند و بهتر است از روغن سرو، آرگان، لیمو و ترنج برای تغذیه پوست استفاده کنید.

بیشتر بدانید : 6 روغن جایگزین برای کرم های گران قیمت پوستی!

بهترین و در دسترس‌ترین روغن‌ها برای پوست

روغن‌های زیتون، نارگیل و بادام در دسترس‌ترین روغن‌ها هستند که خواص عالی برای پوست و مو دارند.
روغن‌ زیتون به‌ عنوان یک داروی خانگی سابقه طولانی در درمان پوست دارد و حاوی اسید لینولئیک ماده‌ای برای حفظ رطوبت پوست است. از این روغن معجزه‌آسا می‌توانید به‌عنوان یک ماسک مو برای تقویت و نرمی مو نیز استفاده کنید.
روغن نارگیل از هسته یا میوه تازه نارگیل به‌دست می‌آید. روغن نارگیل برای مرطوب نگاه‌ داشتن پوست و کمک به پوست‌های خشک یا تقویت و نرم شدن مو مورد استفاده قرار می‌گیرد.
روغن بادام که از هسته خشک ‌شده بادام استخراج می‌شود، روغنی مناسب برای مرطوب نگه‌‌داشتن پوست و حاوی اسیدهای چرب ضروری شامل اسید لینولئیک و اولئیک است. ماساژ چند قطره از این روغن به پوست سر باعث تقویت، درخشش، ضخیم و نرم شدن موها می‌شود.
این نکته فراموش نشود که قبل از استفاده از هر روغنی از حساسیت نداشتن به آن مطمئن شوید.


بیشتر بدانید : فواید روغن کرچک برای پوست صورت

بیشتر بدانید : جوان سازی پوست صورت با چند روغن بی ضرر خانگی

بیشتر بدانید : 9 روغن طبیعی که زیبایی شما را چند برابر می کند


 گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : ایران بانو