جوان سازی پوست با دمنوش های خانگی
 جوان سازی پوست صورت یکی از راه های داشتن پوستی شاداب و زیبا است. در این مقاله شما را با دمنوش های خانگی برای جوان سازی پوست تان آشنا می کنیم

دمنوش های مناسب برای جوانسازی پوست

بدن و پوست نیازهای بسیاری دارد از جمله تغذیه مناسب و آب کافی، که باعث می شود تا بدن سلامت و پوست سالم بماند. از طرفی دمنوش ها هم بهترین دارو گیاهی برای سلامت بدن هست.

اگر تا به حال به نوع واکنش های پوست خود دقت کرده اید ، حتما متوجه این موضوع شده اید که بیشتر این واکنش ها در نتیجه عوامل داخلی و محیطی پدید می آیند.مهمترین وظیفه ی پوست در بدن انسان ، ایجاد مرزی زنده میان محیط داخلی بدن و خارج از آن می باشد . پوست در واقع آخرین اندامی است که از مواد مغذی موجود در خون بهره می برد و اولین لایه ی دفاعی در برابر خطرات خارجی و محیطی محسوب می شود. این یعنی مراقبت از پوست و رساندن مواد مغذی به آن از اهمیت ویژه ای برخوردار میباشد.

وقتی برای مصرف روزانه ی خود چای دم می کنید ، باید به دنبال ترکیبی ملایم و متعادل کننده ی پوست باشید ، نه ترکیبی که پوست را در جهت مخالف سلامتی هدایت می کند .علاوه بر این ، نوشیدن چای به شیوه ی سنتی بهترین راه محسوب می شود . باید چای را دو یا سه بار دم کنید تا مطمئن شوید از تمام مواد مفید آن استفاده می کنید.

بیشتر بدانید : جوان سازی پوست صورت با 12 راه طبیعی

دمنوش مناسب برای پوست های چرب

اگر پوستی چرب دارید ، باید از گیاهانی استفاده کنید که به شما در متعادل سازی پوستتان کمک می کنند. گیاهان پاکسازی کننده و خنک بهترین گزینه ها هستند . بادرنجبویه ، بومادران ، ریشه ی باباآدم ، چای ترش و برگ چای بهترین گیاهان محسوب می شوند .

دمنوش مناسب برای پوست های خشک

همانطور که گفته شد ، پوست شما نشانه هایی از آنچه در درون اندام های بدن اتفاق می افتد را بیان می کند . بنابراین گیاهان با طراوت و آبدار را انتخاب کنید ، از جمله ی این گیاهان می توان به گل ختمی ، یونجه ، گل شاه پسند ، گل رز و جینسینگ هندی اشاره کرد.

دمنوش مناسب برای پوست های مختلط

متعادل سازی پوست های مختلط یکی از دشوارترین کارها در بحث مراقبت از پوست بشمار می رود. باید روی موادی تمرکز کنید که با تغذیه ی مناسب به پوست برای متعادل سازی خودش کمک می کنند. گیاهانی مثل ریشه ی قاصدک ، برگ گزنه ، ریشه ی باباآدم ، بابونه و شیساندرا برای این نوع از پوست مناسب هستند .


بیشتر بدانید : جوان سازی پوست صورت با 7 روش جادویی!!

بیشتر بدانید : جوان سازی پوست صورت با 8 تکنیک موثر خانگی

بیشتر بدانید : جوانسازی پوست با ماسک عسل و ماست


گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : zendegionline.ir