قبل از آنکه جکی با جان اف کندی رئیس جمهور آن زمان آمریکا ازدواج کند و به عنوان خالق افسانه ای در مورد حضور زنان در کاخ سفید بتواند اولین کسی باشد که لقب بانوی اول را به خود بگیرد، با جان هاستت در سال 1952 آشنا شد و با او ازدواج کرد

نکاتی از زندگی  ژاکلین کندی

ژاکلین بوویر کندی که در اصل ایرلندی می باشد و نه فرانسوی، به صورت مخفف به نام جکی معروف می باشد!

اگرچه جکی در ازدواجش نام بوویر که فرانسوی می باشد را به خود گرفت اما اصالتا ایرلندی می باشد. تلفظ نام او به زبان فرانسوی (Jac-leen) می باشد .اما زبان صحبت کردن او تنها با اندازه ی یک هشتم، فرانسوی می باشد و او در طول تمامی جلسات عمومی مانند صرف شام با رئیس جمهور شارل دوگل و در میان رئیسان ، تنها تعداد کمی از کلمات را به این زبان می گفت. مادرش جانت لی 100 درصد ایرلندی و از مهاجران کشور کورک و از قحطی زدگان سال 1852 بود. در حالی که جکی نام خانوادگی اش فرانسوی و اصل و نسب او از پدرش گرفته شده بود ، اما عمدتا در اسکاتلند و انگلیس زندگی کرده است.

ژاکلین کندی,جان اف کندی,آمریکا,رئیس جمهور
توسط ریچارد راتلگ، مجله ی وووگ ،15 آگوست


جکی مشغول کار در مجله ی ووگ شد و به عنوان ویرایشگر در این مجله کار کرد.

قبل از آنکه جکی وارد سالن کاخ سفید شود و به عنوان همسر رئیس جمهور آمریکا انتخاب شود ، در سن 21 سالگی به عنوان ویرایشگر تاریخی این مجله استخدام شد. از میان  1,279 داوطلب فارغ التحصیل از دانشگاه جورج واشینگتن برای کار در مجله ی ووگ به مدت شش ماه به صورت آموزشی انتخاب شد و در مسابقه ای که در پاریس و در سال 1951 برای ویرایشگری برگزار شد توانست برنده شود.در حالی که او با توجه به تجربه ای که در ادبیات فرانسه داشت توانست در روزهای اول کاری اش توسط کمک های جان اف کندی به عنوان مقاله نویس در مجله ی واشنگتن تایمز انتخاب شود.

ژاکلین کندی,جان اف کندی,آمریکا,رئیس جمهور
توسط کورتسی از گروه گتی


جکی با مرد دیگری ازدواج کرده بود

قبل از آنکه جکی با جان اف کندی رئیس جمهور آن زمان آمریکا ازدواج کند و به عنوان خالق افسانه ای در مورد حضور زنان در کاخ سفید بتواند اولین کسی باشد که لقب بانوی اول را به خود بگیرد، با جان هاستت در سال 1952 آشنا شد و با او ازدواج کرد. هاست از یک خانواده برجسته اجتماعی بود و بیشتر زندگی خود را در نیویورک گذرانده بود .بر اساس آنچه گزارش شده است زندگی جکی در کنار او تنها 3 ماه طول کشید و نامزدی آنها به هم خورد.


ژاکلین کندی,جان اف کندی,آمریکا,رئیس جمهور
جشن عروسی ژاکلین کندی و جان اف کندی

او در مراسم جشن met gala  بارها شرکت کرد و صحنه هایی زیبا را خلق کرد

او نه تنها به عنوان یک عضو بسیار مهم کاخ سفید در واشنگتن فعالیت داشت بلکه موزه متروپولیتن که موزه ای از مد و لباس می باشد لباس های جکی را با اجازه و درخواست خودش در این موزه به معرض نمایش و با قیمتی پائین به حراج گذاشت.

این موزه برای جمع آوری کمک های مالی و توسط کمک های بانوی اول رئیس جمهور ایالات متحده یعنی جکی کندی انجام شد .بعد ها در سال 1963 توسط وزارت خارجه برای انتخاب افراد مناسب در لشکر مبارز دعوت شد و بعد ها هم در سال 1979 در مراسم meta gela شرکت کرد . او اولین زنی است که درکاخ سفید و در کنار همسرش به کارهای سیاسی پرداخت و در تمام سفرهای کندی به اروپا نقش مترجم وی را ایفا میکرد و کندی بارها این مسئله را عنوان کرده و او را ستوده بود.

ژاکلین کندی,جان اف کندی,آمریکا,رئیس جمهور
 ژاکلین کندی همسر جان اف کندی

او در تئاتر موزیکال Camelot زمانی که همسر رئیس جمهور شد، زندگی خود و کندی و فرزندانش را اجرا کرد

با توجه به قدرتی که او در رسانه ها داشت و میراث برجامانده از شوهرش و تنها یک هفته بعد از مرگ شوهرش جان اف کندی ، در کاخ  سفید با روزنامه نگار معروف به نام تئودور آشنا شد و داستان همسرش کندی را در این روزنامه چاپ کرد و ترور کندی را مورد بررسی قرار داد و در تئاتر موزیکالCamelot  که نمایشی کاملا موزیکال می باشد ،بازی کرد و آوازخوانی کرد و در این تئاتر زندگی نامه ی زیبایی از خود و کندی را بیان کرد و آن را اجرا کرد . در کنار فرزندانش از کندی و مهارت های او گفت و زندگی رضایت بخش خود را بازگو کرد .

 ژاکلین کندی,جان اف کندی,آمریکا,رئیس جمهور
 ژاکلین کندی و جان اف کندی


 

بیشتر بدانید : در پرونده مرگ مریلین مونرو دست های خانواده کندی به خون آغشته است؟!+ تصاویر

بیشتر بدانید : عکس جان اف. کندی در کنار مریلین مونرو فروخته شد

بیشتر بدانید : تاریخچه و عکس‌های زیبا از درون و بیرون مجسمه آزادی آمریکا

بیشتر بدانید : فروپاشی امریکا و سرنوشت تلخ بردگان! +فایل صوتی


تهیه و ترجمه: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
اختصاصی سیمرغ

 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X