درد و گرفتگی پریود را چطور کاهش دهیم
 روش های طبیعی زیادی برای کم کردن گرفتگی های عضلانی و دردهای شدید وجود دارد بدون این که نیاز به مصرف داروهای شیمیایی یا خرج کردن پول داشته باشید

روش های طبیعی برای کاهش درد قاعدگی

اگر شما هم هر روز و همیشه پریود دردناک دارید مطالعه این مقاله برایتان مفید است.

روش های طبیعی زیادی برای کم کردن گرفتگی های عضلانی و دردهای شدید وجود دارد بدون این که نیاز به مصرف داروهای شیمیایی یا خرج کردن پول داشته باشید.


برای کاهش درد شکم قبل از پریود از وان آب گرم یا دوش گرم استفاده کنیم

گرما برای کاهش درد قبل از قاعدگی بسیار مفید است. به گفته دکتر الیسا دوک Alyssa Dweck، متخصص زنان در وسچستر، گرما موجب افزایش جریان خون به ناحیه لگن شما می شود و باعث می شود گرفتگی عضلات در این ناحیه کمتر شود.

بنابراین نشستن در وان آب گرم یا دوش آب گرم گرفتن تا حدود زیادی درد و گرفتگی قبل از پریو د شما را کاهش می دهد. ولی در زمان پریود می توانید از کیسه آب گرم برای این منظور استفاده نمایید.


آب کافی به بدنتان برسانید

شاید به نظرتان مهم نباشد ولی نوشیدن آب کافی به حفظ عملکرد دستگاه گوارش شما کمک کرده و نفخ را کاهش می دهد. آب بیشتری در طول روز مصرف کنید تا بدنتان هیدراته بماند.

برای این که نتیجه بهتری بگیرید می توانید از نوشیدنی های گرم یا آب عسل گرم استفاده کنید تا از درون بدنتان را گرم کرده و گرفتگی عضلاتتان را کاهش دهد.


برای کاهش درد قاعدگی از چسب های گرم استفاده کنید

می توانید از پردها یا چسب های حرارت زا مخصوص درد قاعدگی استفاده کنید و زیر لباس خود ان ها را بچسبانید. این چسب ها به مدت 8 ساعت می تواند با گرم کردن رحم درد عضلات شما را تسکین دهد. در صورتی که دسترسی به این چسب ها نداشتید می توانید از کیسه آب گرم در زمان استراحت روش شکمتان استفاده کنید.


عرق بریزید

به گفته مری جین مینکین Mary Jane Minkin مدیر کلینیک زنان و زایمان دانشکده پزشکی ییل یک جلسه ورزش متعادل و معقول که عرق شما را درآورد باعث ترشح اندورفین endorphins که هورمون حال خوب است در بدن شما می شود و در نتیجه به طور طبیعی حال عمومی بدنتان بهتر خواهد شد. حتی ورزش می تواند باعث کم شدن و پیشیگیری از دردهای قاعدگی در آینده شود. برای حداکثر استفاده از مزایای ورزش یک هفته قبل از شروع قاعدگی ورزش را شروع کنید.


برای کاهش درد قاعدگی ارگاسم شوید

برای برخی از زنان، ارگاسم همه دردها و گرفتگی های قاعدگی شان را از بین می برد. علت این امر مشخص نیست ولی اگر برای شما صدق کند بسیار خوش شانس خواهید بود. این بار که  دچار درد قاعدگی شدید ارگاسم را تجربه کنید شاید تمام مشکلات شما حل شد.


چای زنجبیل یا دارچین بنوشید

درد دل،درد شکم،درد قاعدگی

مصرف هر گونه مایعات گرم می تواند درد قاعدگی را کاهش دهد. ولی چای زنجبیل و دارچین بیشترین تاثیر را در این زمینه دارند. زنجبیل از قدیم برای درد و دارچین به عنوان ضد ا لتهاب شناخته می شده  و مصرف این دو به کاهش درد اسپاسم های رحم کمک می کند.

می تواتنید چای نعنا و بابونه را هم امتحان کنید این دو هم اثر تسکین دهنده درد دارند. باید ببینید کدام یک از این چهای چای مناسب شماست و بیشترین تاثیر را در تسکین درد قاعدگی شما دارند.


یک روز را به مراقبت از خود بپردازید

یک جلسه ماساژ با روغن های آرام بخش مثل اسطوخودوس یا یک جلسه طب سوزنی می تواند تاثیر بسیار زیادی در کاهش درد قاعدگی شما داشته باشد.


رژیم غذایی سالم داشته باشید

به طور کلی رژیم غذایی با فیبر با لا و کربوهیدرات و قند کم قبل از قاعدگی و در طول قاعدگی به کاهش درد شما کمک زیادی می کند.


یوگا می تواند به کاهش درد قاعدگی کمک کند

بر اساس نظر سنجی ای که در سال 2017 در مجله طب جایگزین و مکمل انجام شد تمرینات منظم یوگا علایم قاعدگی را کاهش می دهد.

تمیرنات تسکین دهنده آسانا و پرانامایا در یوگا می تواند باعث کاهش درد قاعدگی شود.

بیشتر بدانید : 6 رنگ خون قاعدگی و 6 نکته ای که درباره سلامتی شما می گوید

بیشتر بدانید : 8 اشتباه که هر ماه در زمان پریود انجام می دهید

بیشتر بدانید : پریود در مردان چگونه است؟!!


تهیه و ترجمه : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ