فواید علمی برای استفاده از ظروف مسی
امروزه ظروف مسی دوباره مهمان خانه ها شده اند ، استفاده از ظروف مسی از نظر علمی برای سلامت بسیار مفید است

فواید استفاده از ظروف مسی

امروزه ظروف مسی دوباره مهمان خانه ها شده اند ، استفاده از ظروف مسی از نظر علمی برای سلامت بسیار مفید است

بیشتر بدانید : کدامیک از ظروف غذاخوری برای سلامتی بهتر هستند

بیشتر بدانید : لیوان مسی برای نوشیدن آب بهتر از لیوان های معمولی است, چرا؟


پیشگیری از پیری زودرس با ظروف مسی

مس ماده ای طبیعی برای جلوگیری از پدید آمدن چین و چروک در پوست بدن است زیرا دارای آنتی اکسیدان های قوی است و می تواند سلول های پوستی را بازسازی کند. مس همچنین حجم تولید ماده مِلانین را که محافظ پوست در برابر تابش خورشید است ، افزایش می دهد و زخم ها را زودتر بهبود می بخشد.


 بهسازی گوارش بدن با ظروف مسی

نگهداری آب در ظرف مسی و نوشیدن آن در لیوان مسی باعث دفع گازها و رفع مشکل سوء هاضمه می شود زیرا مس باعث حرکت بهتر معده و بهبود هضم غذا می شود. مس همچنین سم ها را از بدن دفع می کند خصوصاٌ اگر آب را در لیون مسی پیش از خوردن صبحانه بنوشید.


کاهش وزن

آبی که در لیوان مسی نوشیده شود ، باعث بهبود سوخت و ساز بدن (متابولیسم) و کاهش وزن می شود . مس به بدن در تجزیه چربی و خلاص شدن از آن بسیار می کند.


افزایش کارآیی مغز با ظروف مسی

مس باعث تولید ماده میالین می شود . ماده میالین مسئول ساماندهی سیستم عصبی مغز است و آب نوشیدن در لیوان مسی باعث افزایش قدرت مغزی و فکری می شود.
از لحاظ پزشکی نیز استفاده از لیوان مسی برای نوشیدن آب باعث نابودی سلول های سرطانی ، التیام زخم ها و افزایش کارکرد قلب می شود.


نابودی باکتری‌ها

مس به عنوان یک الیگودینامیک که به اثر ضدعفونی کنندگی فلزات اشاره دارد و می‌تواند به طور موثر باکتری‌ها را از بین ببرد، شناخته می‌شود. مس به طور خاص در برابر ئی. کولای و استافیلوکوک اورئوس موثر عمل می‌کند که باکتری‌هایی شایع در محیط زندگی ما هستند و می‌توانند موجب بیماری‌های شدید شوند. مس به واسطه توانایی خود در پیشگیری از بیماری‌های رایج مرتبط با آب، مانند اسهال، اسهال خونی، و زردی، در کشور‌های فاقد سیستم بهداشتی مناسب به عنوان راه حلی ارزان برای پاکسازی آب استفاده می‌شود.


تحریک مغز

مغز انسان با انتقال تکانه‌ها (یا دستورات) از نورونی به نورون دیگر در بخشی به نام سیناپس کار می‌کند. این نورون‌ها دارای پوششی به نام غلاف میلین هستند که به عنوان یک عامل هدایت کننده عمل کرده و به جریان تکانه‌های کمک می‌کند. مس به سنتز فسفولیپید‌هایی که برای تشکیل این غلاف‌های میلین نیاز هستند، کمک می‌کند. از این رو، مغز شما بسیار سریع‌تر و کارآمدتر عمل می‌کند. همچنین، مس از خواص تحریک کنندگی مغز و ضد تشنج برخوردار است که به سود مغز شما عمل می‌کند.


تنظیم عملکرد تیروئید

به گفته کارشناسان، سطوح پایین مس یکی از ویژگی‌های مشترک بین افراد مبتلا به بیماری‌های تیروئید است. در شرایطی که این مورد بیشتر بین افراد مبتلا به پرکاری تیروئید شایع است، افراد مبتلا به کم کاری تیروئید نیز ممکن است با کمبود مس مواجه باشند. مس یکی از مواد معدنی مهم برای عملکرد درست غده تیروئید است. کمبود مس می‌تواند عملکرد این غده را از حالت تعادل خارج کند.


 تسکین التهاب و درد آرتریت با ظروف مسی

لیوان مسی

مس از خواص ضد التهابی قوی برخوردار است، از این رو، می‌تواند گزینه خوبی برای تسکین درد ناشی از مفاصل ملتهب باشد که در آرتریت شاهد چنین شرایطی هستیم. همچنین، مس از خواص تقویت کنندگی سیستم ایمنی و استخوان‌ها سود می‌برد، از این رو، درمانی ایده آل برای آرتریت است. در همین راستا، نوشیدن آب حاوی مس می‌تواند روش خوبی برای تسکین درد ناشی از این بیماری‌ها باشد.


 بهبود سلامت پوست و تولید ملانین

آیا با جوش‌ های مختلف روی پوست خود مواجه هستید؟ نوشیدن آب ذخیره شده در ظروف مسی می‌تواند برای شما مفید باشد. مس ماده اصلی در تولید ملانین (یک نوع رنگدانه) در بدن است. همچنین، مس به تولید سلول‌های جدید پوست کمک می‌کند که جایگزین سلول‌های قدیمی و مرده پوست می‌شوند. ملانین محافظت در برابر آسیب ناشی از نور خورشید، تسریع بهبود زخم ها، و تولید سلول‌های جدید به بدن کمک می‌کند که شادابی و رفع مشکلات پوست را به همراه دارد. بنابر پزشکی سنتی هندی، نوشیدن منظم آب ذخیره شده در ظروف مسی، به ویژه صبح زود، می‌تواند تفاوت بین پوستی سالم و یا پر از جوش را رقم بزند.


مقابله با کم خونی

مس برای بسیاری از فرآیند‌های درون بدن ضروری است. از تشکیل سلول‌های جدید تا کمک به جذب آهن، مس یک ماده معدنی ضروری برای عملکرد درست بدن محسوب می‌شود. مس یک ماده ضروری در کل فرآیند جذب و استفاده از آهن در بدن است که به تنظیم سطوح آهن و جریان آن در رگ‌های خونی انسان کمک می‌کند.


کمک به سلامت قلبی عروقی

بیماری قلبی یکی از بیماری‌های رایج در جهان است و مس می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به آن کمک کند. مس به تنظیم فشار خون، ضربان قلب و کاهش سطوح کلسترول و تری گلیسیرید کمک می‌کند. همچنین، این ماده معدنی به پیشگیری از تجمع پلاک و گشاد شدن رگ‌های خونی کمک می‌کند که جریان خون بهتر و کاهش فشار خون را در پی دارد.


مبارزه با سرطان

سرطان یکی دیگر از بیماری‌های شایع در جهان است. مس از خواص آنتی اکسیدانی قوی سود می‌برد که می‌تواند به مبارزه با رادیکال‌های آزاد و خنثی سازی اثر مضر آن‌ها کمک کند. فعالیت رادیکال‌های آزاد یکی از دلایل اصلی ابتلا به سرطان محسوب می‌شود.

بیشتر بدانید : شایعاتی درباره آب معدنی و پاسخ آنها

بیشتر بدانید : ظروف مسی واقعا برای سلامت مفید هستند؟


گردآوري:گروه سلامت سيمرغ
seemorgh.com/health
منبع: delgarm.com