خواب آلودگی روزانه و زمینه آن
 اگر در طول روز احساس خواب آلودگی می کنید دلایل مختلفی مانند خروپف، دمای نامناسب اتاق و... می تواند باعث بروز خواب آلودگی شود

 خواب آلودگی روزانه چه زمینه هایی می تواند داشته باشد؟

اگر مشکل خواب آلودگی در طول روز شما را آزار می دهد و دلیل قانع کننده ای برای آن پیدا نکرده اید ادامه مطلب را مطالعه کنید :

1- خروپف های شبانه

اولین علتی که باید  درباره خواب آلودگی در نظر بگیرید این است که در طول شب گذشته دچار خرو پف شده اید. خروپف کردن در واقع نوعی اختلال خواب محسوب می‌شود. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که در خواب خروپف می‌کنید روز بعد مدام خواب آلوده هستید. بنابراین بهتر است درباره همه علایم اختلالات خواب تحقیق کنید.

2- زیاد به سرویس بهداشتی می روید

اگر نیمه‌های شب چند بار بیدار می‌شوید و این اتفاق به طور متوسط هر شب تکرار می‌شود، حتما به پزشک‌ مراجعه کنید. ممکن است وجود یک عفونت خفیف در دستگاه ادراری شما این مشکل را برای تان به وجود آورده باشد.

3- دمای اتاق نامناسب می باشد

میزان گرما و سرمای اتاق در کیفیت خواب شما موثر است. اتاق‌تان باید نه گرم باشد و نه سرد.

4- بدن خود را بیدار کنید

صبح‌ها بدون خوردن صبحانه از خانه بیرون نروید. وقتی شما صبحانه می‌خورید انگار بدن‌تان را از خواب بیدار کرده‌اید.

5- عمیق نفس بکشید

حتما یک فعالیت ورزشی ۳۰ دقیقه‌ای را در برنامه صبح‌ خود قرار دهید. تحرک و ورزش صبحگاهی حتی اگر یک پیاده‌روی ساده باشد، می‌تواند بدن شما را فعال و سرحال کند.

6- دوش گرفتن به شما کمک می کند

دوش گرفتن صبحگاهی می‌تواند خواب را از بدن شما بیرون کند اما آب حمام خیلی داغ نباشد. صبح‌ها دوش بگیرید و سرحال شوید.بهتر است که صبحانه را بعد از دوش گرفتن نوش جان کنید که بدن‌تان گرم شود. قبل از بیرون رفتن حتما موهای‌تان را خوب خشک کنید تا سرما نخورید.

بیشتر بدانید : چه ارتباط بین کسلی و خواب آلودگی وجود دارد

بیشتر بدانید : رفع خواب آلودگی صبحگاهی با یک نوشیدنی فوق العاده

بیشتر بدانید : دلایل خواب‌آلودگی و خستگی مداوم در چیست؟

بیشتر بدانید : احساس خواب آلودگی در سالمندان خطرناک است!!

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:isna.ir