اگر کودکتان دندان قروچه می کند بخوانید!
عامل دندان قروچه در کودکان می تواند انگل و چیزهای دیگر باشد که بهتر است پیگیری شود

دندان قروچه در کودکان چرا بروز می کند؟

در مورد دندان قروچه کردن در خواب دو نکته را باید در نظر بگیریم: اولا، حتما باید آزمایش انگل از کودک گرفته شود زیرا انگل هم عامل دندان قروچه کردن است. اگر کودک انگل نداشت، بحث آسیب شناسی روانی به میان می آید. چنین کودکی حتما از موضوعی رنج می برد و روانش در واقع آزرده شده است.

اغلب بررسی ها نشان می دهد که این کودکان خودشان را تحت فشار قرار می دهند. به نظر آنها مشکل لاینحلی وجود دارد که گمان می کنند کسی نمی تواند آن را حل کند. کودکی را در نظر بگیرید که همواره از برادرش کتک می خورد و همیشه مغلوب بردار بزرگتر می شود. این کودک احساس می کند که چاره ای جز تحمل ندارد و چون نمی تواند بر برادر بزرگتر و قوی تر خود غلبه کند، چاره ای نمی بیند جز اینکه آزار و اذیت های او را تحمل کند. به علاوه شاهد بوده که تا این زمان کسی برای نجات او کاری نکرده و مطمئن است که اگر اعتراض هم بکند کسی کاری نمی تواند بکند. چنین بچه ای شب دندان قروچه می کند. این مشکلات ممکن است در ارتباط با درس و مدرسه یا دوستان باشد.

در مورد بچه هایی که در طول روز عصبانی می شوند و دندان هایشان را به هم می فشارند باید از فنون ورزشی استفاده کنیم و آنها را ودار کنیم که بیشتر ورزش کنند تا هیجان شان از طریق حرکات ورزشی تخلیه شود.

بیشتر بدانید : تاثیر سوء تغذیه بر سلامت جسمی و روانی کودکان

بیشتر بدانید : علت اصلی گوشه گیری در کودکان

بیشتر بدانید : محافظ دندان برای این افراد ضروریست

بیشتر بدانید : دندان قروچه را دست کم نگیرید

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع :sinapress.ir