موهای مان را هفته ای چند بار بشوییم که صدمه نبیند؟
مو و نگهداری از موی سر نکته های ظریفی دارد که بهتر است انها را بدانید. برای مثال شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که موهای مان را چندبار در هفته بشوییم بهتر است؟

موهای مان را چند بار بشوییم بهتر است؟

شاید برای شما هم این پرسش پیش آمده باشد که هرچند وقت یک بار باید موها را شست؟ کارشناسان می گویند شستن موها تا حد زیادی به تمایل خود شما بستگی دارد. برخلاف شستن دست که شیوه ای بسیار مهم برای جلوگیری از انتشار بیماری هاست، شستن مو بیشتر به علاقه شخصی ما به این که ظاهرمان چطور باشد و چه احساسی کنیم، بستگی دارد.
مواد سورفکتانت موجود در شامپو، دور کثیفی ها و چربی های مو را می گیرد و باعث زدوده شدن آن هنگام شستن مو و دوش گرفتن می شود. اما این کار چربی های طبیعی مو را هم می زداید. برای همین است که ما پس از شامپو کردن از مواد حالت دهنده استفاده می کنیم تا مو دوباره ظاهر سالم و براق خود را بازیابد.از طرف دیگر، شستن بیش از حد موها در کسانی که موهای چرب دارند، با این هدف که چربی زیادی از مو  را برطرف کنند، تأثیر معکوسی ایجاد می کند، چراکه باعث تحریک پوست سر به تولید چربی بیشتر می شود.

بیشتر بدانید : 8 اشتباه رایج هنگام شستن مو که مو هایتان را نابود می کند!!

برای تصمیم گیری درباره فواصل شستن موها این عوامل را در نظر بگیرید 
شستن مو,فواصل شستن مو,برای تصمیم گیری درباره فواصل شستن موها این عوامل را در نظر بگیرید

قوام مو

زبر یا فرفری بودن مو روند تولید سبوم (ترشحات روغنی که از غدد سباسه در پوست سر ترشح می شود) را کند می کند، در نتیجه ممکن است فقط به هفته ای یک بار شستن مو نیاز باشد. در مقابل افرادی که موهای ظریف و نازک دارند ممکن است به شستن مکرر مو نیاز پیدا کنند.

 

نوع پوست و مو

اگر مو و پوست شما در رده «عادی» (نه خشک و نه چرب) قرار دارد احتمالاً به شستن مو یک یا دو بار در هفته نیاز دارید.

 

حالت دادن به مو

اگر هر روز به موهایتان اسپری می زنید یا ساعت هایی را صرف حالت دادن به موهایتان می کنید، موهایتان در معرض آسیب دیدن قرار می گیرد، بنابراین شاید بهتر باشد به جای این کار هرروز موهایتان را شامپو بزنید و بعد از آن از حالت دهنده استفاده کنید.
کارشناسان می گویند فقط گروه معدودی از افراد نیاز به شامپو کردن روزانه موهایشان دارند، از جمله افرادی که موهای بسیار ظریف و نازک دارند، افرادی که به مقدار زیاد ورزش ( و عرق) می کنند و افرادی که در آب وهوای بسیار مرطوب زندگی می کنند.


بیشتر بدانید : درمان شپش سر با چند روش خانگی!!

بیشتر بدانید : اگر بعد از شستن رنگ مویتان از بین می رود این کارها را انجام دهید

بیشتر بدانید : اگر موهای فر و بلندتان هنگام شستن گره می خورند!؟

بیشتر بدانید : موهای تان را با شیر نرم کنید

بیشتر بدانید : ماسک مو هایی که معجزه می کند


گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : hamshahrionlin.ir