برای تقویت مو چه کار باید کرد؟
با کمک برخی دستورالعملهای خانگی می‌توانید رشد موهای خود را افزایش دهید و موهای خود را تقویت و پرپشت کنید؛ در این مطلب به ۴ روش و ماده موثر در پرپشت شدن موها اشاره شده است

تقویت مو و پرپشت کردن آن با 4 ماده طبیعی

موهای سالم و زیبا آرزوی هر فرد است و داشتن موهای سالم برای مردان و زنان یکی از دارایی هر انسان است، شما می‌توانید اهمیت و ارزش آن را با یک فرد طاس مقایسه کنید. با کمک برخی دستورالعمل های خانگی می‌توانید رشد موهای خود را افزایش دهید و موهای خود را تقویت و پرپشت کنید؛ در ادامه به 4 روش و ماده موثر در تقویت مو و پرپشت شدن موها اشاره شده است:

بیشتر بدانید : تقویت مو با 5 روش طبیعی برای داشتن مو هایی پرپشت و زیبا!!

تقویت مو با روغن نارگیل

روغن نارگیل یکی از بهترین مواد برای رشد مو است و تاثیر آن بر تمامی موها ثابت شده است؛ این روغن، رشد مو را افزایش و تحریک می‌کند؛ در درمان شوره سر‌، تقویت مو‌، مفید و موها را براق و ابریشمی می‌کند.

بیشتر بدانید : 6 روش استفاده از روغن نارگیل برای داشتن پوستی زیبا و درخشان

تقویت مو با آب پیاز

آب پیاز موثر در رشد مو است و با مصرف چند روز می‌توانید نتایج آن را ببینید؛ پیاز را برش دهید و آب آن را جدا کنید و سپس به ریشه‌های مو بزنید و بعد از 2 تا 3 ساعت موهای خود را بشوئید؛ این کار را 2 بار در هفته انجام دهید. از آب پیاز با روش دیگر هم می‌توانید استفاده کنید، نصف پیاز را با 2-3 حبه سیر و 1-2 چوب دارچین در یک ظرف آب بجوشانید و این محلول را برای موهای خود استفاده کنید، این روش را به مدت 4 روز منظم انجام دهید و شاهد رشد موی خود باشید؛ این محلول را در شیشه دربسته نگهداری کنید.

برای تقویت مو چه کار باید کرد؟
تقویت مو,روش هایی برای تقویت مو,روش های طبیعی برای تقویت مو,برای تقویت مو چه کار باید کرد؟

بیشتر بدانید : آب پیاز چگونه می تواند از ریزش موهایم جلوگیری کند؟

تقویت مو با حنا

حنا به خاطر قدرت رنگی که دارد شناخته می‌شود اما استفاده از حنا موهایتان را سالم و ریشه‌ها را تقویت می‌کند؛ برای استفاده از برگ حنا‌، ابتدا روغن خردل خالص را در ظرفی آلمینیومی بریزید تا با حرارت جوش آید و برگهای حنا را یک به یک در آن قرار دهید؛ وقتی دیدید برگها در حال سوختن هستند آن را از روی حرارت بردارید و سپس آن را از صافی رد کنید و در یک بطری بریزید‌، این مخلوط را هر روز به مو و پوست سر بزنید، در تقویت و رشد مو ، موی براق و سالم مفید است.

بیشتر بدانید : رنگ مو با ترکیب حنا و قهوه را چگونه از روی موهایم پاک کنم؟

تقویت مو با عطر سنبل

عطر سنبل برای آروماتراپی بسیار مفید است همچنین رشد مو را افزایش می‌دهد؛ برای این منظور 2-3 بار در هفته پوست سر را با آن ماساژ دهید.بیشتر بدانید : چگونه از آب پیاز برای رشد مو استفاده کنیم؟

بیشتر بدانید : چگونه موهایم را تقویت کنم؟

بیشتر بدانید : گیاهانی که سرتان را پرمو می کنند

بیشتر بدانید : ماسکی که موهای شما را جوندار و زنده می کند!!

بیشتر بدانید : تقویت مو با رزماری با 3 روش موثر

بیشتر بدانید : 11 راز ناگفته در تقویت مو که هر خانمی باید بداند!!

بیشتر بدانید : تقویت مو های ضعیف با 8 نکته ساده!!

بیشتر بدانید : برای تقویت موهای خود با روغن زیتون از این روش استفاده کنید

بیشتر بدانید : 6 خوراکی مفید برای رشد مو


گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : tasnimnews.com