از موهای کم پشت و نازک چگونه مراقبت کنیم؟
افراد دارای مو‌های نازک می‌ دانند که در انجام کار‌هایی مانند شستن مو‌ها با شامپو و همچنین حالت‌ بخشی به مو‌ها باید با دقت و احتیاط زیادی رفتار کنند، در ادامه مطلب با نکات بیشتری درباره مو‌های ظریف و مو‌های نازک آشنا خواهیم شد

 چگونه موهای نازک و کم‌ پشت خود را سالم نگه داریم؟

بزرگ‌ترین تفاوت میان موهای نازک و موهای کم‌پشت به بافت و تراکم آنها برمی‌ گردد. در واقع ممکن است که کسی موهای نازکی داشته باشد و تارهای موی او واقعا زیاد باشند.

روند‌های مراقبت از مو می‌توانند برای هر فردی متفاوت باشند و این روند‌ها در نهایت به نوع مو‌ها بستگی دارند. افراد دارای مو‌های نازک می‌ دانند که در انجام کار‌هایی مانند شستن مو‌ها با شامپو و همچنین حالت‌ بخشی به مو‌ها باید با دقت و احتیاط زیادی رفتار کنند، زیرا هر گونه وارد آمدن فشار بیش‌ از حد به مو‌ها می‌ تواند به سست شدن ریشه مو‌های نازک و شکستگی انتهای این نوع از تار‌های مو منتهی شود.

علاوه بر اینها، مو‌های حساس و آسیب‌پذیر به دو گروه تقسیم می‌شوند که معمولا بیشتر ما به تفاوت آن‌ ها توجه نمی‌ کنیم: مو‌های نازک و مو‌های کم‌ پشت. در ادامه مطلب با نکات بیشتری درباره مو‌های ظریف و مو‌های نازک آشنا خواهیم شد.

بیشتر بدانید : موهای نازک و کم پشت را چگونه پر حجم کنیم؟

تفاوت میان مو‌های نازک و مو‌های کم‌ پشت

بزرگ‌ ترین تفاوت میان مو‌های نازک و مو‌های کم‌ پشت به بافت و تراکم آن‌ ها برمی‌ گردد. در واقع ممکن است که کسی دارای مو‌های نازک باشد و تار‌های موی او واقعا زیاد باشند، اما همچنان موهایش بدون حجم به نظر برسند، زیرا بافت موهایش ذاتا نازک و ظریف هستند.

تراکم نیز همیشه عامل متمایز کننده مهمی به‌ شمار می‌ رود. داشتن موی نازک یعنی داشتن تار‌های مو با قطر کمتر، در حالی که داشتن مو‌های کم‌ پشت به‌ سادگی یعنی داشتن تار‌های مویی که کمتر رشد می‌ کنند، صرف‌ نظر از ضخامت یا نازکی آنها. به عبارت ساده‌ تر، اگر موی نازک داشته باشید یعنی ضخامت تار‌های موی شما کم است، درحالی که کم‌ پشت بودن مو‌ها به مساله تراکم آن‌ ها مرتبط می‌ شود.

اگر فکر می‌ کنید که مو‌های شما کم‌ پشت است، بهتر است با متخصصان پوست‌ و مو برای انتخاب درمان‌ های مناسب مشورت کنید، مخصوصا اگر متوجه ریزش مو یا تغییرات غیرعادی در سطح مو‌ها شده‌ اید.

البته اگر ریزش موی کسی از نوع تلوژن افلوویوم باشد، باید حداقل ۳ ماه صبر کند تا مو‌ها خودشان را ترمیم کنند. این نوع از ریزش مو به دلایلی مانند استرس، زایمان، جراحی یا بیماری‌ های اساسی (مثل ابتلا به کووید-۱۹) به‌وجود می‌ آید. اگر دچار ریزش مو شده‌ اید و نمی‌ دانید که این مشکل دقیقا چه علتی دارد، بهتر است برای بررسی دقیق‌ تر مشکل به متخصصان پوست‌ و مو مراجعه کنید.

از موهای کم پشت و نازک چگونه مراقبت کنیم؟
از موهای کم پشت و نازک چگونه مراقبت کنیم؟

شیوه نگهداری مو‌های نازک و کم‌ پشت

افراد دارای مو‌های نازک و کم‌ پشت باید در نگهداری از مو‌های خودشان بیشتر از دیگران دقت و احتیاط داشته باشند و از ترفند‌های مناسب برای افزایش حجم مو‌ها کمک بگیرند. استفاده روزانه از شامپو‌های باکیفیت که برای محافظت از همین نوع از مو‌ها طراحی شده‌ اند، به شما کمک بزرگی خواهد کرد، زیرا این شامپو‌ها هم مو‌ها را درخشان‌ تر و حجیم‌ تر می‌ کنند و هم رطوبت پوست سر را در سطح مطلوب نگه می‌ دارند.

افراد دارای موی کم‌ پشت می‌دانند که چقدر راحت ممکن است پوست سرشان در معرض دید دیگران قرار بگیرد؛ بنابراین اضافه کردن حجم به مو‌ها با کمک همین شامپو‌ها می‌ تواند در حالت‌ بخشی بهتر به مو‌های آنان موثر باشد.

موس‌ های حالت‌ دهنده هم گزینه‌ های خوبی برای مو‌های نازک هستند، زیرا حجم این مو‌ها را با کیفیت خوبی ارتقا می‌ دهند. البته احتمال شکنندگی مو‌های نازک بیشتر از دیگر انواع موهاست و در نتیجه افراد دارای مو‌های نازک باید استفاده از محصولات نرم‌ کننده و همچنین روغن‌ های مخصوص مو را هم به برنامه مراقبت از مو‌ها اضافه کنند.


بیشتر بدانید : موهای نازک و کم پشت تان را تقویت کنید

بیشتر بدانید : درمان مو های نازک و ضعیف با 5 روش موثر خانگی

بیشتر بدانید : موهای کم پشت و نازک را چه مدلی درست کنیم؟
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: hamshahrionline.ir