اگر تمایل دارید حافظه، خلق و ماهیچه‌های خود را بهبود ببخشید، کاری به غذای گران قیمت نداشته باشید. از همین غذاهایی که در دست دارید.....

 

آقایان گوش کنید. اگر تمایل دارید حافظه، خلق و ماهیچه‌های خود را بهبود ببخشید، کاری به غذای گران قیمت نداشته باشید. از همین غذاهایی که در دست دارید کمک بگیرید و از بیماریها جلوگیری کنید. این غذاها را به راحتی می‌توانید در رژیم غذایی خود بگنجانید.

ماهی ساردین مفید برای سلامتی قلب:

ساردین یکی از بهترین منابع اسید چرب امگا 3 می‌باشد که برای سلامت قلب مفید می‌باشد. ساردین‌ها واقعا دارای سطح خیلی کمی ‌از مواد آلاینده از قبیل جیوه می‌باشند. این ماهی حاوی پروتئین زیاد و چربی اشباع شده کمی ‌هست. جابه جایی این کنسرو آسان است و هیچ احتیاجی هم به یخچال ندارد. از نوع بدون نمک آن استفاده کنید، استخوان های این ماهی می‌تواند 3/1 کلسیم مورد نیاز بدن شما را تامین کند. از این ماهی در سالادها و ساندویچ ها استفاده کنید.

آجیل ها مفید برای سلامتی پروستات:

آجیل ها یکی از غنی ترین منابع سلنیوم- یک ماده معدنی که احتمال ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می‌دهد- می‌باشد. اگر بیشتر از 400 میلی گرم سلنیوم در روز استفاده کنید احتمال سمی‌شدن بدن بالا می‌رود. اما هر آجیل در حدود 100 میلی گرم سلنیوم دارد. که می‌توانید با 3 تا از آنها نیاز خود را برآورده کنید.

سویا سبز با غلاف مفید برای خلق و خو:

خلق و خو به چندین فاکتور، شامل شیمی‌مغز، وقایع زندگی و غذایی که می‌خوریم بستگی دارد. از این بین فقط رژیم غذایی را می‌توان کنترل کرد. کربوهیدرات‌های حاوی فیبر از قبیل جودوسر و سویا سبز، می‌توانند با ثابت نگه داشتن سطح قند خون از نوسانات خلقی جلوگیری کنند. سویا سبز همچنین حاوی پروتئین می‌باشد که کمک به ثبات قند خون می‌کند، از طرفی دارای اسید چرب امگا 3 می‌باشد که از افسردگی اشخاص جلوگیری به عمل می‌آورد. در تمام رستوران های ژاپنی می‌توان این دانه را پیدا کرد. می‌توانی یخ زده آن را در سوپرمارکت ها تهیه کنید.

دانه های کنجد مفید برای قوای جنسی:

این دانه ها ارزان و مطمئن می‌باشند، نیازی به تجویز پزشک ندارند. اینها سرشار از اسید آمینه و آرژینین می‌باشد که این اسید آمینه در ترکیب کردن اکسید نیتریک به کار می‌رود، اکسید نیتریک یک ترکیبی می‌باشد که جریان خون را در شاهرگ ها بالا می‌برد. از بو داده دانه کنجد می‌توانید در انواع سالاد استفاده کنید یا حتی به شیر اضافه کنید.

زغال اخته مفید برای حافظه:

این روزها، کمتر راجع به خواص زغال اخته گفته می‌شود. اما می‌دانید که بیشترین خاصیت آن مربوط به رنگش می‌باشد. این رنگ به خاطر وجود فلاونوئید- ترکیبات طبیعی که حافظه را حمایت می‌کنند- می‌باشد که این ترکیب از تاثیرات منفی اکسید شدن سلولهای پیام بر جلوگیری می‌کند. از انواع این میوه بخورید. همچنین می‌توانید همراه با ماست استفاده کنید.

عدس مفید برای انرژی:

عدس غنی از فیبر و پروتئین می‌باشد. هر دو اینها هضم آسانی دارند. عدس منبع با ثبات انرژی می‌باشد. همچنین منبع عالی انواع ویتامین B و آهن می‌باشد که آهن موجود در آن به سلولهای قرمز خون کمک می‌کند تا اکسیژن بیشتری حمل کنند. از عدس حتما در سوپ ها استفاده کنید.

 تهیه و ترجمه: گروه سلامت سیمرغ
اختصاصی سیمرغ    www.seemorgh.com/health
 
مطالب پیشنهادی:
تاثیر سویا در ناباروری مردان
رژیم غذایی مناسب جهت بهبود باروری در مردان
غذاهای مخصوص مردان
جکوزی سلامت مردان را به خطر می اندازد
تجربه‌ای ناشناخته در دنیای مردانه!!