تاثیر نوشیدن قهوه بر سلامت زنان
 قهوه یکی از نوشیدنی های پرطرفدار است که دارای خواص زیادی است، علاوه بر خواصی که دارد مصرف زیاد آن دارای عوارضی است که در ادامه به تاثیرات مصرف قهوه بر زنان اشاره می شود

 نوشیدن قهوه و سلامت زنان

نوشیدنی خوش طعم و خوشبوی قهوه این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است تا جایی که بسیاری از دوستداران قهوه حاضر نیستند روزی را بدون نوشیدن آن به پایان برسانند. در این مطلب سعی شده است مضرات مصرف قهوه برای زنان معرفی شود.


 عوارض قهوه در باروری

مصرف کافئین در انقباضات عضلانی که تخمک ها به کمک آن از تخمدان و از طریق لوله فالوپ به رحم می روند، تاثیر می گذارد. در یک تحقیق مشخص شد نوشیدن پنج فنجان قهوه یا بیشتر در طول روز می تواند شانس باروری یک زن را نصف کند.


عوارض نوشیدن قهوه در دوران حاملگی

طبق تحقیقات مصرف کافئین در زمان بارداری می‌تواند دامنه‌ وسیعی از مشکلات را برای جنین ایجاد کند، از جمله: 

  • افزایش خطر سقط جنین
  • وزن کم نوزاد در زمان تولد
  • نقایص مادرزادی نوزاد مانند کام شکافدار
  • زایمان زودرس

 عوارض در دوران شیردهی

کافئین به سادگی از جفت و از سد خونی مغز عبور می‌کند و افزون بر این از طریق شیردهی به نوزاد منتقل می‌شود.شیر مادر به طور طبیعی آهن کمی دارد، افرادی که قهوه می نوشند باید با یک پزشک درباره مصرف مکمل آهن صحبت کنند.


عوارض عمومی قهوه برای زنان

سندروم پیش از قاعدگی

کافئین موجب گشاد شدن رگ‌های خونی می‌شود که در نتیجه ممکن است سینه‌هایتان را ملتهب و دردناک کند. کافئین موجب اضطراب و اضطراب باعث استرس می‌شود و استرس هم می‌تواند علایم این سندروم را شدیدتر کند.


فریب دادن ماموگرام

مصرف زیاد کافئین می‌تواند ماموگرافی را دچار ابهام کند. چرا؟ چون می‌تواند باعث شود کیست‌هایی که ممکن است ضایعات سرطانی باشند مخفی شوند. همچنین کافئین با افزایش حساسیت و دردناک شدن سینه باعث می‌شود انجام ماموگرافی، بسیار ناراحت کننده و زجرآور شود.

پژوهشگران دانشگاه آلاباما دریافتند، زنانی که مصرف کننده میزان زیادی کافئین هستند، 70 درصد بیشتر از دیگر زنان به بی اختیاری ادرار مبتلا می شوند.


توصیه هایی در مورد نوشیدن قهوه 

میزان مجاز مصرف روزانه‌ کافئین، ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلی‌گرم که تقریباً حدود دو فنجان قهوه است.اگر سینه‌های شما به کافئین حساس است شاید بهتر باشد به طور کامل حذفش کنید و خودتان را از این ناراحتی نجات دهید.خانم هایی که سقط های مکرر یا برای بارداری مشکلاتی دارند باید قهوه را به طور کامل کنار بگذارند.


بیشتر بدانید : کافئین این خوراکی ها چقدر است؟ از چای سبز تا آدامس

بیشتر بدانید : فواید قهوه تلخ برای سلامتی و همچنین لاغری

بیشتر بدانید : جایگزین های سالم برای قهوه

بیشتر بدانید : قهوه را با این خوراکی ها بخورید تا موثرتر باشد


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/ealth
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان، خراسان نیوز