بسیاری از افراد برای کنترل عادت سیگار کشیدن خود از سیگارهای الکترونیکی استفاده می کنند ولی تحقیقات جدید نشان داده مصرف این سیگارها می تواند با عوارضی برای سلامت همراه باشد

عوارض مصرف سیگار الکترونیک

تحقیقات جدید پژوهشگران دانشگاه هاروارد نشان داد که سیگارهای الکترونیکی عرضه شده در آمریکا به قارچ و باکتری‌های عامل مشکلات تنفسی، آلوده‌اند.


این مطالعه که بر روی 75 مورد از محصولات سیگار الکترونیک یک بار یا چندبار مصرف انجام شد، نشان داد که 27 درصد از این محصولات حاوی مقادیری از اندوتوکسین یا عامل میکروبی یافت شده در باکتری گرم منفی بوده و 81 درصد از آن‌ها به مقادیری از گلوکان که در دیواره سلولی اکثر قارچ‌ها یافت می‌شود، آلوده هستند.

بیشتر بدانید : ترک سیگار با مصرف این مواد غذایی راحت تر است!

بیشتر بدانید : با این روشهای طلایی سیگار را ترك كنید(1)

سیگار الکترونیک بلک مامبا

به گزارش پایگاه اینترنتی «مدیکال اکسپرس»،قرار گرفتن در معرض این سموم میکروبی، عامل بروز مشکلات بی‌شماری از قبیل آسم، اختلال در عملکرد ریه‌ها و بروز التهاب است.

به گفته الکان بلوت زیست‌شیمیدان آمریکا و نویسنده ارشد این پژوهش، اثر اندوکسین باکتری گرم منفی و گلوکان قارچی در به وجود آمدن مشکلات تنفسی حاد و مزمن ثابت شده است. یافتن این مواد سمی در سیگارهای الکترونیک به نگرانی‌ها در خصوص مضرات آن‌ها برای سیستم تنفسی مصرف‌کنندگان دامن می‌زند.»
جزئیات این تحقیق  به‌صورت آنلاین در مجله Environmental Health Perspectives منتشر شد.

بیشتر بدانید : بعد از ترک سیگار چه اتفاقاتی در بدن شما می افتد؟+سیر زمانی

بیشتر بدانید : سیگارهای با تار tar کمتر سالم تر هستند؟


 گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : irna.ir


 
 
 

 
X