تشخیص اینکه برای انواع دردهای فیزیکی کدام یک از انواع کمپرس‌های گرم یا سرد مفید هستند، کار راحتی نیست. تحمل یخ اغلب ناراحت کننده به نظر می‌رسد، در حالی که گرما و تحمل آن بسیار راحت‌تر و خوشایندتر است.

کارشناسان کلینیک کلیولند توصیه هایی دارند که، برای انواع دردهای فیزیکی کدام یک از انواع کمپرس‌های گرم یا سرد مفید هستند. تحمل یخ اغلب ناراحت کننده به نظر می‌رسد، در حالی که گرما و تحمل آن بسیار راحت‌تر و خوشایندتر است.

 برای دردهای حاد، التهاب و تورم ناشی از حرکات ورزشی، یخ بهترین گزینه تسکینی است. حرارت چرخه التهاب را استمرار می‌دهد و می‌تواند مضر باشد. با این حال حرارت می‌تواند برای نرم کردن عضلات آسیب دیده قبل از فعالیت یا حرکات کششی مفید باشد.

استفاده از ماسک‌ها یا کمپرس‌های سرد بر روی پیشانی و چشم منجر به کاهش دردهای ضرباندار میگرن می‌شود. با این حال گرما می‌تواند اسپاسم های گردن که منجر به سردرد می‌شود را کاهش دهد.حرارت برنده تسکین آرتریت و صدماتی است که درد آنها شش ماه طول کشیده است. بیماران مبتلا به آرتروز مزمن معمولاً با حرارت احساس بهتری دارند. اما برای کاهش دردهای نقرس حاد یخ روش تسکینی بهتری است.


گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:salamaneh.com 
 

X