بیماری ام اس با علائم ناراحت کننده ای همراه می شود که اغلب باعث ناراحتی فرد مبتلا می شود. با انتخاب یک رژیم غذایی مناسب می توان برخی از علائم آن را کنترل کرد.

رژیم غذایی مناسب برای بیماران ام اس

محققان امریکایی در یک پژوهش جدید ارتباط بین رژیم غذایی و علائم بیماری ام اس multiple sclerosis را مورد بررسی قرار دادند. در این بررسی آمده است رژیم غذایی حاوی میوه، سبزی و غلات کامل با کاهش ناتوانی و تسکین علائم بیماری ام اس در مبتلایان به آن مرتبط است.

در این بررسی متخصصان آمریکایی به منظور ارزیابی نقش رژیم غذایی در مبتلایان به ام اس از ۶۹۸۹ بیمار مبتلا به آن درخواست کردند به پرسشنامه‌هایی پاسخ دهند. همچنین اطلاعات مربوط به سبک زندگی، وزن، فعالیت بدنی و استعمال سیگار در این افراد مورد بررسی قرار گرفت.

مبتلایان به ام اس این غذاها را بخورند بهتر است

برخی از این افراد از بهترین رژیم غذایی دارای ۱.۷ پرس غلات کامل، ۳.۳ پرس میوه، سبزی و حبوبات در روز برخوردار بودند و گروهی دیگر بدترین رژیم غذایی را داشتند که حاوی ۰.۳ پرس غلات و ۱.۷ پرس میوه، سبزی و حبوبات در روز بوده است.

به گزارش مدیکال نیوز تودی Medical News Today، متخصصان با مقایسه روی افراد این دو گروه دریافتند بیمارانی که سالم‌ترین رژیم غذایی را داشته‌اند ۲۰ درصد کمتر از گروه دیگر دچار ناتوانی جسمی بوده‌اند.

همچنین سبک زندگی سالم باعث می‌شود این بیماران ۵۰ درصد کمتر دچار افسردگی شوند و در عین حال میزان خستگی شدید و درد در آنان به ترتیب ۳۰ و ۴۰ درصد کمتر می‌شود.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : نشانه های بیماری ام اس

اگر می خواهید بیشتر بدانید : چرا به ام اس مبتلا می شویم؟

اگر می خواهید بیشتر بدانید : آیا کمبود ویتامین D باعث ام اس می شود؟



گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: isna.ir


 
 

 
X