آیا آب کرفس واقعا لاغر می کند؟ + عوارض آب کرفس
 آب کرفس از آن نوشیدنی هایی است که توسط افرادی که تمایل به کاهش وزن دارند زیاد مصرف می شود، اما آیا آب کرفس باعث لاغری می شود؟

  آب کرفس واقعا لاغر می کند؟

تجویز داروها، تنها با معاینه بالینی و گرفتن شرح حال  امکان پذیر است و اگر در پاسخ به سوالات مصرف  دارویی توصیه می‌شود،  پس از مشورت با متخصص مصرف شود.

برخی افراد فکرمی‌کنند مصرف آب‌کرفس، شوید، چای سبز و .... چربی‌سوز است و باعث کاهش وزن بسیار می شود اما واقعیت این است که تا به امروز ماده‌ای که باعث لاغری شود، در دنیای پزشکی کشف نشده است .

در واقع خوردن هیچ ماده غذایی وزن را کاهش نمی‌دهد بلکه نخوردن و امساک است که به کاهش وزن و سوخت کالری های انباشته شده کمک می‌کند.

مصرف آب سبزی ها نظیر آب کرفس فقط به دلیل فیبر و آب فراوانی که دارد ممکن است باعث کاهش اشتها و کاهش جذب برخی چربی‌ها و دفع مقداری آب شود. ازاین روفرد تصورمی‌کند وزنش پایین آمده است اما در واقع این طور نیست.

آب سبزی‌ها به دلیل داشتن انواع فلاونوئید و آنتی‌اکسیدان‌ها، برای بدن مفید است ولی چربی‌سوز نیست مگرآن که فرد در توازن منفی انرژی باشد . به عبارت دیگر اگرانرژی دریافتی کمترازمقداری باشد که در بدن‌ سوزانده می‌شود، بدن ناچار خواهد شد ازمنابع چربی استفاده کند و چربی‌ها می‌سوزد اما اگر دریافت انرژی بیش ازمصرف آن باشد، چربی در بدن ذخیره می‌شود و خوردن هیچ ماده‌ غذایی نمی تواند این روند را متوقف ‌کند.

آیا آب کرفس واقعا لاغر می کند؟ + عوارض آب کرفس

البته برخی ازترکیبات غذایی تا حدی می‌تواند سوخت‌وساز را بالا ببرد ودر صورتی که فرد ازیک برنامه غذایی صحیح پیروی کند، می تواند در روند کاهش وزن موثر باشد.

یک فرد سالم باید با توجه به کالری دریافتی درطول روز، بخشی از کالری مورد نیاز بدنش را از مصرف میوه و سبزی‌ها تأمین کند وبا توجه به این که فیبر موجود در میوه و سبزی برای سلامت دستگاه گوارش لازم است، درصورتی که فردی مشکلی از نظر سلامت ندارد، باید آن‌ها را به صورت تازه و سالم مصرف کند نه به شکل آب سبزی و آب میوه .

فقط در برخی شرایط که فرد به دلیل ابتلا به بیماری هایی، دچارکاهش اشتها شده است، می توان مصرف آب میوه یا سبزی را توصیه کرد.

 بنابراین مصرف روزانه و مداوم آب سبزی‌ها به ویژه کرفس به هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود زیرا کرفس ازسبزی‌هایی است که اگزالات فراوانی دارد و تجمع اگزالات در بدن به ویژه در افرادی که کلیه سنگ‌ ساز دارند، می‌تواند باعث تشکیل یا بزرگ تر شدن سنگ شود. علاوه بر این دریافت بیش ازاندازه اگزالات عاملی مهم درازبین رفتن عناصر دوظرفیتی مانند کلسیم، روی، فسفر، منیزیم و ... است که برای بدن بسیار ضروری هستند و کمبود آن‌ها نیز برای بدن مضر است.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : آقای دکتر، کرفس واقعا لاغر می کند؟

اگر می خواهید بیشتر بدانید : خواص آب کرفسگردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : khorasannews.com