همه می‌دانند که برای خلاصی از چربی اضافه ـ در هر ناحیه از بدن که باشد ـ باید فعالیت چربی‌سوز بیشتری انجام شود.اما در ناحیه صورت چطور؟

 

آب کردن چربی اضافی زیر چانه یا همان غبغب خودمان هم در این مورد استثنا نیست.البته داشتن غبغب برای افرادی که چاقند یا اضافه وزن دارند، مری طبیعی است اما گاهی این اتفاق می‌افتد که فرد با وجود طبیعی بودن وزن بدنش،با معضل غبغب دست به گریبان می‌شود و البته نباید فراموش کنید که وجود غبغب،تاثیر زیادی بر چهره فرد دارد و اصولا باعث می‌شود سن افراد، بیشتر به نظر برسد.
جراحی پلاستیک یکی از راه‌های از بین بردن سریع غبغب است اما یک‌راه درمانی مفید بدون درد و خونریزی نیز برای از بین بردن این مشکل زیر‌چانه‌ای وجود دارد؛ ورزش دادن عضله این ناحیه که صد البته بهتر از عمل جراحی است!

برای کشیدن عضله این ناحیه، چندین ورزش راحت وجود دارد که به تعدادی از آنها در این قسمت می‌پردازیم:
 ۱ -
کف دست‌ها را برای ۱۰ ثانیه به پیشانی‌تان فشار دهید. این فشار را در جهت عکس گردن و سر وارد کنید. باید حس کنید که گردن و چانه‌تان سفت شده‌اند.این حرکت را،البته این بار با قرار دادن دست در پشت سر،تکرار کنید.همین حرکت را در دو طرف سر نیز تکرار کنید و در این حالت، دست خود را به شکل پیاله کرده و آن را روی گوش خود قرار دهید و ورزش مذکور را انجام بدهید.
 
 2- در ورزش دیگری که برای رفع این مشکل پیشنهاد می‌کنیم،باید به این ترتیب عمل کنید؛چانه‌تان را بالا بگیرید و دهان خود را باز و بسته کنید؛پانگار که آدامس می‌جوید.در این ورزش،باید حس کنید که عضلات آرواره تا گردن شما سخت شده‌اند.
 
3- دهان خود را باز کنید، خیلی آهسته سر خود را به عقب خم کنید و در همین حال بمانید. حالا لب پایین را تا روی لب بالای خود حرکت دهید و این حرکت را چندبار انجام دهید. 
4-  همان‌طور که سرتان در حالت طبیعی قرار دارد (بدون خم کردن آن به هر جهتی)،سعی کنید لب پایین خود را به بینی‌تان بزنید! البته این اتفاق تقریبا غیرممکن است اما تلاش برای انجام چنین کاری، برای هدف شما مفید خواهد بود.
5- بیرون آوردن زبان از دهان،آن هم به طور مداوم و پشت سر هم، عضلات دهان و صورت را تقویت می‌کند و در از بین بردن غبغب نیز مؤثر خواهد بود.
توصیه می‌کنیم این ورزش‌ها را روزی ۲ بار انجام دهید.
 
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع:pezeshk.org
 
مطالب پیشنهادی:
برای آرامش عضلات صورت چه باید کرد؟
راز زیبایی صورت باگونه گذاری
جوش و لک صورت را از بین ببرید!!
10 فرمان برای غلبه بر جوش صورت
پیشگیری از بروز چین و چروك صورت
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X