آیا می دانید به چه دلیل توصیه میشود خردل بخورید زیرا خردل دارای مواد فوق العاده قوی مانند...

دانه خردل یا كپسول مولتی ویتامین؟
دانه‌های خردل حاوی كالری پایین و دارای ارزش تغذیه‌ای بالا هستند و خواص آنتی باكتریال و ضد عفونی كننده فوق‌العاده‌ای دارند. این دانه ها در انواع مختلف شامل خردل سیاه، خردل سفید و خردل هندی قهوه‌ای با پوست و یا به شكل پودر موجود هستند.

دانه‌های گیاه خردل از حدود پنج هزار سال پیش مورد استفاده انسان قرار دارند و به دلیل دارا بودن خواص فراوان شناخته شده هستند.

به گزارش ایسنا، دانه‌های خردل حاوی كالری پایین و دارای ارزش تغذیه‌ای بالا هستند و خواص آنتی باكتریال و ضد عفونی كننده فوق‌العاده‌ای دارند. این دانه ها در انواع مختلف شامل خردل سیاه، خردل سفید و خردل هندی قهوه‌ای با پوست و یا به شكل پودر موجود هستند.

كارشناسان تغذیه با انتشار مقاله جدیدی درباره خواص دانه خردل در شبكه خبری تورنتونیوز، خاطرنشان كردند كه روغن خردل به دلیل گرمایی كه تولید می‌كند برای پوست بسیار مفید است.

دانه خردل سرشار از ریز مغذی موسوم به سلینوم است كه این ماده معدنی خواص ضد التهابی فوق‌العاده‌ای دارد. همچنین دانه خردل منبع غنی از عنصر منیزیم است كه به كاهش شدت حملات آسم و علائم خاص آرتریت روماتوئید و پایین آوردن فشار خون كمك می‌كند.

كارشناسان می‌گویند: اگر از سردردهای میگرنی رنج می‌برید، سری به خردل بزنید، چون دانه‌های خردل آرام بخشی موثر برای كاهش تعداد دفعات سردردهای میگرنی هستند.

به گزارش ایسنا، دانه‌های خردل سرشار از كلسیم، منگنز، اسیدهای چرب امگا ـ 3 ، آهن ، روی، پروتئین و فیبر خوراكی هستند. به علاوه برای افرادی كه بد ‌اشتها هستند، دانه‌های خردل واقعا می‌توانند كمك كننده باشند. برای رفع بد اشتهایی توصیه می‌شود كه مقداری دانه خردل سیاه را با شیر مخلوط كنید و 15 تا 20 دقیقه قبل از غذا آن را بنوشید.

دانه‌های خردل همچنین برای گوارش و هضم فوق‌العاده سودمند هستند، چون سرعت متابولیسم را در بدن افزایش می‌دهند. این دانه‌ها همچنین برای زنان یائسه كه مشكل خواب دارند، مفید است.

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع :isna.ir
 
مطالب پیشنهادی :
کلم بروکلی را با این چاشنی بخورید؟!
غذاهایی مفید برای مبارزه با چربی
فواید سس قرمز،خردل،سفید
چقدر باید نمک خورد؟
رنگین كمان تغذیه برای افزایش طول عمر