تاثیر تعداد دفعات رابطه جنسی بیشتر است یا کیفیت آن
در قدم های ابتدایی رابطه جنسی به فرد نشاط می دهد و این تصور را در او ایجاد می کند که از نظر جسمی سالم تر است. طبیعتاً چنین احساسی محرکی است برای تجربه هر چه بیشتر این حیطه. اما تاثیر تعداد دفعات رابطه جنسی بیشتر است یا کیفیت آن؟

آیا رابطه جنسی زیاد دلزدگی می آورد؟

اکثر افراد بر این باورند زوجینی که رابطه جنسی بیشتری نسبت به بقیه دارند زندگی شادتر و صمیمی تری دارند. به همین دلیل تحقیقاتی در این باره صورت گرفته است که نتایج آن به شرح زیر می باشد.

 

 چرا برخی بیشتر بودن رابطه جنسی را به معنای داشتن زندگی شادتر و روحیه بهتر می دانند؟

این باور از آنجا ناشی می شود که رابطه جنسی نوعی ورزش محسوب می شود و ترشح هورمون اندروفین در بدن را افزایش می دهد، هورمونی که به خواب بهتر و استرس کمتر کمک می کند. اما واقعاً چنین گزاره ای درست است؟.

 

آیا رابطه جنسی بیشتر، مساوی است با زندگی شادتر؟

شاید کمی عجیب و غیر منتظره باشد، اما داشتن رابطه جنسی بیشتر لزوماَ به معنای شادی بیشتر نیست. بنا بر آخرین تحقیقات انجام شده، دلایل بسیاری برای این برداشت غلط از ارتباط میان رابطه جنسی و شادی وجود دارد. از جمله اینکه: در قدم های ابتدایی رابطه جنسی به فرد نشاط می دهد و این تصور را در او ایجاد می کند که از نظر جسمی سالم تر است. طبیعتاً چنین احساسی محرکی است برای تجربه هر چه بیشتر این حیطه. دانشمندان برای سنجش ارتباط میان دو عامل مطرح شده زندگی دو گروه از زوج ها را مورد مطالعه قرار دادند. زوج هایی که دفعات رابطه جنسی در میان آنها با یکدیگر متفاوت بود.

 

یافته های به دست آمده نشان داد

آن دسته زوج هایی که رابطه جنسی بیشتری داشتند، لزوماً شادتر از دیگران نبودند. در واقع، تجربه بیشتر این حیطه میل و خواست آنها را کاهش داده بود و در نتیجه نه تنها انتظاری برای داشتن این رابطه نمی کشیدند، بلکه لذت چندانی هم از آن نمی بردند. این دسته از زوج ها تنها می خواهند چنین رابطه ای انجام شود، بدون اینکه مقدمات آن را فراهم کنند. رابطه جنسی برای آنها حکم بایدی دارد که در دفعات مشخصی انجام می شود. بنابراین بهتر است زوج های جوان به جای اینکه به فکر افزایش تعداد رابطه جنسی خود باشند، محیطی را ایجاد کنند که در آن گرایش و تمایل آنها به یکدیگر افزایش پیدا کند. محیطی آرام و امن که شرایط را برای رابطه ای جنسی لذت بخش و شادی بخش فراهم می کند.


گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:doctorsalam.ir