کج شدن آلت تناسلی مردان چه نامیده می شود و چرا اتفاق می افتد؟
 انحراف آلت تناسلی مردان گاهی مادرزادی و گاهی اکتسابی بروز می کند و پیامدهای زیادی دارد که در این مطلب با جزئیات بیشتری به آن می پردازیم

 انحراف آلت تناسلی مردان

محمدرضا صفری‌نژاد ، درباره علل انحراف دستگاه تناسلی مردان گفت: انحراف دستگاه تناسلی در مردان به دو دسته مادرزادی و اکتسابی تقسیم‌بندی می‌شود، که نوع مادرزادی آن از بدو تولد نوزاد را درگیر می‌کند اما علائم آن پس از سن بلوغ ظاهر می‌شود.

اما در نوع اکتسابی انحراف آلت تناسلی مردان به دنبال بیماری خطرناکی به نام پیرونی* Peyronie's disease، دچار انحراف دستگاه تناسلی، می‌شوند که در این موارد اگر مردان هنگام نعوظ دچار مشکل نشوند، اصلاح صورت نمی‌گیرد اما اگر هنگام نعوظ برای مردان مشکلی ایجاد شود، فرد باید تحت عمل جراحی قرار بگیرد.

* بیماری پیرونی Peyronie's disease : نوعی بیماری اکتسابی آلت تناسلی مردانه می‌باشد که موجب انحراف و کوتاهی آن می‌باشد.  این بیماری به علت تشکیل بافت فیبری (لیفی) در داخل جسم غاری (تونیکا آلبوژینه آ) ایجاد می‌شود.

این ارولوژیست بابیان اینکه 10 درصد مردان دچار انحراف دستگاه تناسلی هستند، یادآور شد: در 90 درصد موارد مردان دچار انحراف به سمت چپ می‌شوند.

مهم‌ترین علامت این بیماری درد شدید هنگام نعوظ است؛ به‌گونه‌ای که این افراد در روابط زناشویی دچار مشکل می‌شوند. به‌همین دلیل به افراد توصیه می‌شود با مشاهده این علامت و انحراف دستگاه تناسلی که با چشم نیز مشهود است، به ارولوژیست مراجعه کنند. این بیماری به‌دنبال ضربه به دستگاه تناسلی به‌خصوص هنگام نعوظ افراد را درگیر می‌کند.

مرد ناراحت,مرد افسرده

استفاده از دستگاه‌های افزایش‌دهنده سایز اندام تناسلی یکی دیگر از مهم‌ترین عوامل بروز بیماری پیرونی دانست، متأسفانه امروزه در شبکه‌های ماهواره‌ای این دستگاه‌ها به‌شدت تبلیغ می‌شود و افراد بسیاری آن را تهیه و استفاده کرده‌اند، که همین عامل نه‌تنها مشکلی از آن‌ها برطرف نکرده، بلکه به دلیل ضربه‌ای که به دستگاه تناسلی وارد کرده است، موجب بروز بیماری پیرونی می‌شود.

پیرونی موجب بروز پلاک‌هایی بر روی دستگاه تناسلی می‌شود، که این پلاک‌ها دستگاه تناسلی را به سمت خود منحرف می‌کند و همین امر موجب انحراف دستگاه تناسلی در مردان می‌شود.

بیشتر بدانید : اندازه آلت تناسلی مردان چقدر است؟

بیشتر بدانید : مکانیسم نعوظ و شکست آلت تناسلی مردان

بیشتر بدانید : بدترین اتفاقاتی که برای آلت تناسلی آقایان رخ می دهد

بیشتر بدانید : دندان ها در مورد آلت تناسلی مردان چه می گویند


گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : ana.ir