بالا رفتن دما در شب خطر بروز مرگ را در مردان افزایش می دهد
در تحقیقات اخیر ثابت شده است افزایش دما در شب می تواند خطر بروز مرگ را در مردان ایجاد کند

افزایش دمای شبانه تهدیدی برای جان مردان

طبق تحقیقاتی که به تازگی منتشر شده ، با  افزایش دما در شب‌های تابستان احتمال مرگ مردان بیشتر خواهد شد به طوری که حتی یک درجه سانتی‌گراد افزایش دما بیش از گرمای معمول فصلی می‌تواند به افزایش 4 درصدی مرگ و میر‌های قلبی عروقی منجر شود. بر اساس این تحقیقات به نظر می‌رسد این خطر فقط مردان را تهدید می‌کند و زنان تحت تاثیر آن قرار نمی‌گیرند.

تیمی از دانشگاه تورنتو به بررسی مرگ و میر در میان افراد ۶۰ تا ۶۹ ساله پرداخت. نتایج نشان دادند بین سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۵، ۳۹ هزار و ۹۱۲ مورد مرگ ناشی از بیماری قلبی (۹/۶۸درصد مردان) در انگلستان و ولز و ۴۸۸ مورد مرگ در شهرستان کینگ ثبت شده است.در انگلستان و ولز، افزایش یک درجه سانتی‌گرادی در دمای معمول شبانه تابستان با افزایش ۱/۳درصدی خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی در میان مردان ۶۰ تا ۶۴ ساله و نه مردان مسن‌تر یا گروه‌های سنی مختلف زنان همراه بوده است.

در شهرستان کینگ هم  افزایش یک درجه‌ای دما منجر به افزایش۸/۴درصدی خطر مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی در میان مردان ۶۵ ساله و کمتر شده است.مشکلات قلبی عروقی می‌تواند شامل حمله یا ایست قلبی باشد و از نشانه‌های اولیه سکته قلبی می‌توان به تعریق، سرگیجه، حالت تهوع و درد یا سنگینی قفسه سینه اشاره کرد.

بیشتر بدانید : ناتوانی جنسی مردان را جدی بگیرید

بیشتر بدانید : مردان بیشتر دچار نارسایی کلیه می شوند یا زنان؟

بیشتر بدانید : 7 خطر پیش روی مردان بالای 40 سال

بیشتر بدانید : خطر در کمین مردان افسرده است

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:yjc.news