کیک هایی که مخصوص کاهش درد پریود زنان هستند!
بروز درد در دوران پریود و تمایل به خوردن شیرینی در بین خانم ها بسیار مشاهده می شود که به تازگی کیک هایی تولید شده اند که علاوه بر اینکه هوس شیرینی را کاهش می دهند به کاهش دردهای پریود نیز کمک می کنند

کیک هایی برای کاهش درد پریود!

زنان عموما در دوران پریودهای ماهانه خود به دنبال خوراکی های شیرین و شکلات هستند تا به‌ واسطه آن ها بتوانند تا حد زیادی دردهای خود را کاهش دهند.

بیشتر بدانید : چرا خانم ها در زمان پریودی بیشتر هوس شکلات می کنند؟

بیشتر بدانید :  درد و گرفتگی پریود را چطور کاهش دهیم

از این رو موسس قنادی مون سایکل Moon Cycle در شهر واشنگتن موسوم به «دیون لوفتاس» با توجه به تاثیر شیرینی در کاهش درد عادت ماهیانه زنان، نوعی کیک شکلاتی می پزد که برای سلامت بیشتر بدن نیز مفید است.

دسر مخصوص این کافه‌قنادی، با موادی تهیه می شود که به تنظیم کارکرد سیستم هورمونی زنان پرداخته و به این واسطه موجب بهبود روحیه و کاهش درد آن ها می شود.

از جمله عناصر موجود در این کیک شکلاتی مخصوص می توان به زنجبیل و منیزیوم اشاره کرد. این کیک ها در شکل های گوناگونی همانند کاپ‌کیک، براونی و لقمه های ماتچا هستند و با قیمت های حدود ۱۵ دلار به صورت ماهانه به مشتری ها عرضه می شوند.

ایده تولید این کیک ها در سال گذشته میلادی به ذهن دیوون رسید؛ زمانی که وی در جشن عروسی یکی از دوستان خود در کالیفرنیا حضور داشت، یکی از دوستانش که سیکل زنانه اش آغاز شده بود، به وی می گوید که کیک و شکلات باعث می شود تا در این دوران احساسات بهتری داشته باشد. همین مکالمه جرقه ای در ذهن دیوون روشن می کند.

وی برای حصول اطمینان از این ادعا، با متخصصان تغذیه، طب سوزنی و روانشناسان نیز صحبت کرده و در مورد مواد و ویتامین هایی که می توانند در دوران پریودهای ماهانه به کاهش درد زنان کمک کنند، تحقیق می کند و در نتیجه تصمیم می گیرد تا با همسرس کیک هایی تولید کند که در این دوران حساس به کمک زنان می روند.

امیدواریم در ایران هم به زودی تولید این نوع کیک ها آغاز شود. 

بیشتر بدانید :  چه چیزهایی درد پریود را کم می کند؟

بیشتر بدانید : چه چیزی درد قاعدگی را زیاد می کند و چطور درد قاعدگی را درمان کنیم؟

بیشتر بدانید : بخور و نخورهای دوران قاعدگی

بیشتر بدانید : در زمان پریود از انجام این کارها جدا بپرهیزید

تهیه و ترجمه: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ