بروز هر مشکل یا بیماری در بدن با علائمی همراه است که برای درمان لازم است این علائم را بشناسید، در ادامه به برخی از نشانه ها اشاره می شود که خبر از وجود مشکلی در بدن می دهد

پیام هایی که از طرف بدن دریافت می کنید

بدن با راه‌های مختلفی به ما می‌گوید که در سیستمش اختلالی وجود دارد. متابولیسم، کنترل دمای بدن و عملکرد ارگان‌ها همه خودکار هستند. اما این وضعیت به این معنا نیست که به چراغ‌های هشدار دهنده بدن بی‌تفاوت باشیم. ممکن است ندانیم که علائم هشدار دهنده چه چیزهایی هستند و بدن چه علامت‌هایی نشان می‌دهد تا از مشکلی شما را آگاه کند. ما در اینجا به ۱۰ مورد آن اشاره می‌کنیم:


وجود خال های پوستی زیاد

شما در ریسک ابتلا به دیابت هستید. محققان به طورقطع به این نرسیده‌اند اما مطالعات متعددی نشان می‌دهد که بین تعداد بالای خال پوستی و ریسک ابتلا به دیابت نوع دوم رابطه وجود دارد.

بیشتر بدانید : مروری بر دیابت نوع 2 علل و درمان دیابت


 شما به جویدن یخ تمایل دارید

بدن شما به آهن بیشتری نیاز دارد. بدن برای انتقال اکسیژن به مغز و ماهیچه‌های شما به آهن نیاز دارد و افرادی که آهن کافی ندارند، اکسیژن کم تری در خون دارند. اگر کمبود آهن دارید از بهترین منابع آن که ماهی، مرغ و گوشت است، استفاده کنید.

بیشتر بدانید : کمبود اکسیژن در خون چه نشانه هایی دارد؟

بیشتر بدانید : علائم کمبود اکسیژن در خون


حس بوهایی که وجود ندارند

شما در این شرایط باید نزد متخصص مغز و اعصاب بروید. این اتفاق می‌تواند نشانه‌ ساده‌ای از سینوس‌های ملتهب، تومور مغزی، صرع و یا بیماری پارکینسون باشد.


وجود هاله توسی اطراف مردمک چشم

کلسترول خونتان را بررسی کنید. هاله توسی یا سفید که دور گردی چشم می‌افتد، نشان از افزایش کلسترول خون شما دارد که باید در این صورت غذاهای چرب را از سبد غذایی خود حذف کنید.کم پشت شدن موها
ریزش مو

به آهن بیشتری نیاز دارید. همانطور که اشاره کردیم نقش اکسیژن‌رسانی آهن در مغز بسیار اهمیت دارد. کمبود خون می‌تواند باعث کم‌پشتی و نازک‌شدن موی شما بشود.

چشم ها پف می کنند

ممکن است بیماری کلیوی یا قلبی داشته باشید. مشکلات کلیوی و قلبی می تواند مانع از رهایی بدن از مایعات اضافی شود. همچنین این مایعات ممکن است در جاهای غیرمعمول به خصوص صبح‌ها جمع شود.

بیشتر بدانید : علائم احتباس مایعات در بدن چیست؟


احساس سرمای بیشتر

ممکن است تیروئید کم‌کار داشته باشید. یکی از علائم شایع تیروئید کم‌کار، احساس سرماخوردگی غیرعادی است. سطح پایین هورمون تیروئید باعث می‌شود شما نسبت به اطرافیانتان بیشتر احساس سرماخوردگی کنید. اگر اخیراً‌ مدام احساس سرما می‌کنید ممکن است کم‌کاری تیروئید داشته باشید.


مشاهده خطوط سفید در ناخن ها

ممکن است بیماری کلیوی داشته باشید. اگر ناخن‌های شما ناگهان سفید شدند و خط‌های سفیدی در آن‌ها به وجود آمدند، بهتر است سلامت کلیه خودتان را چک کنید. البته اگر شما همیشه این نقطه‌های سفید یا خطوط را داشته‌اید، پس در مورد شما اتفاقی طبیعی است و می‌توانید نگران نباشید.

بیشتر بدانید : سفیدی روی ناخن نشانه چیست؟


گرفتگی‌های عضلانی بی‌علت

ممکن است پتاسیم کافی مصرف نکنید. اگر سطح پتاسیم شما کم باشد، عضلات شما بدون ارتباط با ورزش، درد می‌گیرد. معمولاً خوردن موز برای بازگرداندن تعادل میزان پتاسیم کافی است.


سردی دستها

ممکن است ویتامین B۱۲ بیشتری لازم داشته باشید. ویتامین B۱۲ برای تشکیل گلبول قرمز اهمیت دارد. کمبود این ویتامین می‌تواند منجر به کاهش تولید گلبول‌های قرمز و کم‌خونی متعاقب آن شود. کم‌خونی باعث کاهش اکسیژن بدن و باعث سردی بدن می‌شود.


بیشتر بدانید : علائم وجود سموم در بدن

بیشتر بدانید : کمبود هر ویتامین در بدن چه دردسری ایجاد می کند؟

بیشتر بدانید : علائمی که سمی بودن بدن را به ما خبر می دهند

بیشتر بدانید : اگر زیاد دچار احساس لرز و سرما می شوید, به یکی از این بیماری ها مبتلا هستید


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: irna.ir


 
 
 

 
X