تب کریمه کنگو بیماری است که در فصل گرم شیوع پیدا می کند. در این مطلب چند نکته در رابطه با پیشگیری از این بیماری بیان می شود

تب کریمه کنگو قربانی گرفت

علیرضا رفیعی‌پور، رئیس سازمان دامپزشکی کشور، با توجه به گرم شدن هوا در مورد آخرین وضعیت تلفات انسانی ناشی از بیماری تب کریمه کنگو گفت: با گرم شدن هوا طی 2، 3 ماه اخیر در سال 97، 5 نفر از هموطنان‌مان بر اثر این بیماری فوت کرده و 45 نفر که مبتلا شده بودند تحت درمان قرار گرفته و بهبود یافته‌اند.

استان‌هایی که درگیر این بیماری شدند عبارتند از: مازندران، سیستان و بلوچستان، همدان، کرمانشاه و گیلان. تأکید مؤکد داریم که هموطنان به هیچ عنوان ذبح غیربهداشتی دام را انجام ندهند چرا که دام مبتلا به این بیماری اصلا نشانه‌ای ندارد و پس از ابتلای فرد علائم بیماری مشخص می‌شود.

به افرادی که در تماس مستقیم با دام هستند توصیه می شود تا ترجیحاً از تماس مستقیم با کنه یا دام خودداری کنند و ترجیح ما این است که هر دامی که قرار است ذبح شود تحت معاینه دامپزشک قرار گیرد تا در صورت مشکوک بودن بیماری از جمله تب کریمه کنگو از تماس با آن یا ذبح آن خودداری شود.

تب کریمه کنگو


تب کریمه کنگو بیماری ویروسی مشترک بین انسان و دام سبک است که عامل انتقال‌دهنده آن کنه می‌باشد و هر ساله با گرم شدن هوا این بیماری شدت می‌گیرد.


بیشتر بدانید : بالاخره به دلیل بیماری تب کریمه کنگو جگر بخوریم یا نخوریم؟

بیشتر بدانید : چگونه از تب کریمه کنگو در امان بمانیم؟


گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : farsnews.com


 
 
 

X