آلودگی هوا مشکلی است که اکثر اوقات با آن درگیر هستیم، آلودگی هوا بر روی تمام افراد و به ویژه افرادی که دچار کم خونی هستند بیشتر تاثیر می گذارد

 نکاتی برای کم خون ها در هوای آلوده

افراد دچار کم‌خونی بیشتر در معرض خطر آلودگی هوا هستند و این موضوع عوارض بیشتری برای آن ها دارد و رعایت نکات تغذیه‌ای می‌تواند در بهبود آن ها مؤثر واقع شود.

استفاده از انار، آب انار و مرکبات به دلیل داشتن ویتامین C و آنتی‌اکسیدان فراوان، سیستم ایمنی را تقویت می کند و برای مقابله با آلودگی در بدن مؤثر است. همچنین مصرف شیر کم‌چرب در این زمینه توصیه می‌شود.

خواب راحت و عمیق، پرهیز از شب‌بیداری و صبح خوابیدن در دفع سموم بدن مؤثر است همچنین افراد باید در روزهایی که هوا آلوده است از ورزش صبحگاهی بپرهیزند و در زمان پاک بودن هوا، ورزش‌های لازم را انجام دهند.

آلودگی هوا

استفاده از مراکز ورزشی سرپوشیده یا ورزش در منزل نیز در این شرایط بیشتر توصیه می‌شود. این موضوع سبب ترشح هورمون کورتیزول می شود و توان دفاعی بدن را تحت تأثیر قرار می‌دهد بنابر این توصیه می‌کنیم افراد از اضطراب و استرس دوری کنند.

استفاده از مغز دانه‌ها هر چند به میزان بسیار اندک در تقویت سیستم ایمنی مؤثر بوده و افراد بهتر است به جای استفاده از انواع فست‌فود، مواد غذایی مفید را مصرف کنند.‌

نوشیدن آب در این شرایط مفید است البته نباید چند لیوان آب پشت سر هم مصرف شود بلکه آب را باید جرعه جرعه و به مرور در طول روز استفاده کرد. 60 درصد بدن ما  از آب ساخته شده و تمام مواد مغذی بدن به صورت محلول در آب جذب می‌شود. همچنین دفع سموم از بدن با مصرف بیشتر آب، بهتر امکان پذیر است.


بیشتر بدانید : تاثیر آلودگی هوا بر پوست + مراقبت از پوست در هوای آلوده

بیشتر بدانید : آلودگی هوا با بدن شما چه می کند؟

بیشتر بدانید : آلودگی هوا چگونه شما را بیمار می کند؟

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : khorasannews.com


 
 

X