برای حفظ وضع موجود ماسک و واکسن بزنید
اکنون که آمار مبتلایان به کرونا ویروس کاهش پیدا کرده است با زدن ماسک و واکسن این وضع را حفظ کنید

برای حفظ این دوران لطفا ماسک و واکسن بزنید

با این که در یک ماه گذشته آمار فوتی‌های کرونا به شدت کاهش یافته بود و حتی در پنج روز به آمار صفر رسیدیم اما در هفته اخیر آمار بستری‌ها و ابتلا به کرونا رو به افزایش است.

 همه گیری جهانی کرونا

متاسفانه تعداد مبتلایان و افراد بستری افزایش یافته است. همچنین موج سنگینی را در اروپا و حتی کشورهای همسایه شاهد هستیم. بنابراین موارد بیماری در جهان رو به افزایش است اما بیشتر موارد مشاهده شده، نسبتا خفیف است.برخی مبتلایان با علایم تب و سرفه  و برخی دیگر با علایم گوارشی مثل اسهال و استفراغ به پزشک مراجعه می‌کنند.

 از ماسک غافل نشوید

دکتر گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، هشدار داد نکات بهداشتی را جدی بگیرید و حتما در فضاهای سربسته از ماسک استفاده کنید.زیرا همچنان بهترین راه پیشگیری ، زدن ماسک است .

 تزریق واکسن را فراموش نکنید

 این بیماری ممکن است در جامعه و به خصوص کسانی که واکسن تزریق نکردند، دردسر آفرین شود. لطفا تمام افرادی که واکسن تزریق نکرده اند یا نوبت یادآور را فراموش کردند به ویژه کودکان ۵ تا ١١ سال، حتما واکسن را تزریق کنند.

 شایع ترین نوع ویروس چیست؟

نوع شایع ویروس امیکرون است. چندی پیش  زیرسویه‌های BA1 و BA2 همه‌گیر بود اما اکنون سویه امیکرون با زیرسویه BA5 به این زیر سویه‌ها اضافه شده است. البته این سویه جدید شدت بیماری زایی بالایی ندارد.

بیشتر بدانید : با ابتلا به کرونا خطر بروز دیابت در شما افزایش پیدا می کند

بیشتر بدانید : پیش بینی شدت بیماری کرونا با توجه به اندازه انگشتان افراد

بیشتر بدانید : پاسخ به سوالات مهم کرونا توسط فوق تخصص

بیشتر بدانید : نکاتی راجع به استفاده از ماسک در روزهای کرونایی

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:khorasannews.com