خانم بازیگر نگران سندروم آشیانه خالی! سندروم آشیانه خالی چیست؟
 سندروم آشیانه خالی مشکلی است که بسیاری از والدین دیر یا زود با آن روبه رو می شوند، جولیان مور یکی از افرادی است که در مورد این سندروم صحبت می کند

سندروم آشیانه خالی چیست؟ 

سندرم آشیانه خالی Empty nest syndrome نوعی حس اندوه و تنهایی است که پس از آنکه فرزندان به قصد زندگی جدا یا رفتن دانشگاه برای اولین بار خانه را ترک می کنند پدر و مادر یا سرپرست دچار آن می شود. این مساله می تواند برای پدر و مادر به افسردگی یا بی هدفی منجر شود. 

به گزارش فرامدیا، جولیان مور نگران است وقتی دخترش به دانشگاه می‌رود، از سندرم آشیانه خالی رنج ببرد. این بازیگر ۵۸ ساله هنوز از رفتن پسر ۲۱ ساله اش کالیب از خانه به دانشگاه گیج است و طولی نمی کشد که دختر ۱۷ ساله اش لیو هم  بعد از فارغ التحصیلی از دبیرستان برای ادامه تحصیل برود. 

جولیان که با کارگردان بارت فروندلیچ ازدواج کرده است اعتراف می کند که او درباره رفتن لیو گرفتار احساسات شده است اما قبول می کند که این اتفاق برای همه والدینها می افتد. 

او در گفتگویی گفت: کلب الان در دانشگاه است اما لیو هنوز در مدرسه است با من در این مورد صحبت نکنید من گرفتار سیلی از احساسات شدم . او هم به زودی خواهد رفت. "همه چیز تغییر می کند وقتی بچه ها خانه را ترک می کنند. برای همه اتفاق می افتد این طور نیست؟؟ بعد از آن فصل جدیدی شروع می شود : چالشها و احساسات جدید و حتی برخی سالهای جالب و هیجان انگیز پیش رو و لحظه های اجتناب نا پذیر و حس دلتنگی برای وقتی که جوان بودند. "

یک نکته درباره بدون فرزند بودن که جولیان منتظرش هست اینه که با همسرش بارت ۴۹ ساله بدون بچه ها به مسافرت برود. او گفت: من و بارت می توانیم دوتایی و تنها به سفر برویم. 

جولیان و بارت روابط خود را در سال ۱۹۹۶ بعد از همکاری با همدیگر شروع کردند در فیلم اثر انگشت و در نهایت در آگوست ۲۰۰۳ با هم ازدواج کردند. 

جولیان بازیگر برنده اسکار درمورد همسرش می گوید: او خیلی حساس و دلسوز است . او به احساسات دیگران بسیار توجه می کند و ما چیزهای زیادی با یکدیگر به اشتراک می گذاریم. 


بیشتر بدانید : سم زدایی روحتان از افکار منفی با این روش ها

بیشتر بدانید : از مشکلات زندگی نگریزید

بیشتر بدانید : مهار افسردگی با خوراكی‌های خوشمزه

بیشتر بدانید : ارتباط با دیگران برای قلب و روح مفید است


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: iranart.ir