مشاوره آنلاین روانشناسی

مشاوره آنلاین و خدمات روانشناسی آنلاین سیمرغ

مشاوره آنلاین روانشناسی

مشاوره آنلاین و روانشناسی آنلاین چیست؟

سیمرغ با همکاری مجموعه تخصصی فول فکر و استفاده از اخرین نوآوری های تکنولوژیک اقدا م به راه اندازی مشاوره انلاین و ارائه خدمات مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج، مشاوره زناشویی و زمینه های مختلف مشاوره و روانشناسی آنلاین نموده است.

هدف ما از ارائه راهکار های مشاوره ای، کمک به مردم برای رویارویی با چالش های زندگی است، چالش هایی که در هر روز از زندگی با آنها روبرو هستیم.

برنامه ما برای آینده مشاوره آنلاین، تعریف ساختاری یکپارچه، شامل متخصصین، ابزارهای تکنولوژی و روش های خلاقانه کسب و کار برای ارائه یک مشاوره حرفه ای است.

مشاوره آنلاین، ابزاری قدرتمند، حرفه ای و تخصصی است که به افراد، خانواده ها، و گروه ها برای دستیابی به موفقیت در سلامت روحی، سلامتی، آموزش و پرورش و اهداف شغلی کمک می کند. متخصصین و مشاوران ما در جهت غلبه بر موانع و چالش های شخصی که مشتریان آنلاین ما با آن مواجه هستند کار و فعالیت می کنند.

خدمات مشاوره آنلاین سیمرغ-فول فکر بزرگترین سازمان حرفه ای مشاوره آنلاین است که مشاوران حرفه ای را با مشتریان خدمات مشاوره آنلاین همراه کرده و جهت رسیدن به موفقیت در مسیر زندگی، به آنها کمک می کند.

Seemorgh_Logo_Final-1.png                                  fullfekr-logo-1.png


چشم انداز ما 

هر فرد در هر مکان و هر زمان به مشاوره حرفه ای و با کیفیت دسترسی پیدا کند.

مأموریت ما 

ارتقاء حرفه ای مشاوره آنلاین

حمایت از خدمات مشاوره انلاین

حمایت از شیوه های اخلاقی و فرهنگی در مشاوره آنلاین

حمایت از کسانی که از خدمات مشاوره ای استفاده می کنند

 ارائه خدمات مشاوره حرفه ای، در دسترس، راحت و مقرون به صرفه به نحوی که بتواند در هر زمان و هر کجا، به هر کسی که با چالش های زندگی مبارزه می کند، کمک کند.

 مشاوره آنلاین روانشناسی

                                       

 رعایت حریم خصوصی و امنیت اطلاعات در مشاوره آنلاین

یکی از دغدغه های استفاده کنندگان از خدمات مشاوره ای حفظ اسرار آنان و رعایت حریم های خصوصی آنان است.
چه بسا افرادی که حتی از حضور در دفتر ارائه خدمات مشاوره واهمه دارند و همچنین افرادی که به دلایل مختلف از صحبت رو در رو با متخصصین و درمانگران اجتناب می کنند و ترجیح می دهند که مشکل خود را مانند یک راز همیشه با خود داشته باشند و به همین دلیل بدنبال درمان مشکل خود نیستند و یا سعی می کنند که مشکل خود را از طریق جستجو های اینترنتی حل کنند. هر یک از این مسیر ها، نه تنها به حل مشکل کمک نمی کند بلکه گاها مشکلی را که با یک مشاوره و یا مشاوره روانشناسی قابل حل بود به معضلی پیچیده تبدیل می کنند.


حریم امنی برای شما ایجاد کرده ایم

سعی کرده ایم با ایجاد حریمی امن از طریق مشاوره آنلاین، دغدغه های شما را برطرف کنیم. نه تنها اطلاعات شما رمز گذاری شده و قابل دسترس برای هیچ فردی در مسیر مشاوره آنلاین نخواهد بود بلکه حتی در ارتباط با مشاورین و درمانگران نیز، شما می توانید بصورت ناشناس باقی مانده و ضمن دریافت مشاوره و درمان، اطلاعات شما همچنان شخصی باقی بماند و البته همچنین می توانید توسط ایمیل و یا شماره موبایل نیز ثبت نام کرده و اطلاعات شما نزد درمانگرتان بدون اینکه اطلاعات دیگری از شما داشته باشند باقی بماند.
ما همه این امکانات را فراهم آورده ایم تا شما به راحتی و بدون هیچ نگرانی و یا ترسی به مشاوره و درمان مشکل خود بپردازید.

icon-shield-1.png

 گفتگوی شما و روانشناس، فقط بین خودتان خواهد ماند و فرد دیگری از محتوای آن باخبر نخواهد شد

رمزگذاری TLS و SSL  بر روی ارتباطات شما انجام و مشاوره آنلاین شما رمزگذاری می‌شود

مشاوره آنلاین روانشناسی


unknown-author-1.png

ناشناس بمانید و بدون اینکه تلفن یا ایمیل خود را بدهید، از مشاوره آنلاین استفاده کنید

شما همچنین می توانید با استفاده از حالت ورود ناشناس بدون وارد کردن ایمیل یا شماره تلفن با مشاور مورد نظر وارد مکالمه شوید

مشاوره آنلاین روانشناسی

 

مشاوره آنلاین روانشناسی و مزیت های آن

مشاوره آنلاین روانشناسی

در دنیای امروز که سطح استرس و نگرانی همه ما بالاست، مراجعه به مشاور روانشناس مسئله مهمی است که البته مراجعه به مشاور نیز به خودی خود با دردسرهایی همراه است، در ادامه توضیحاتی در مورد مشاوره آنلاین روانشناسی بیان می شود که فرایند درمان بیماری های روحی و روانی را راحت تر کرده است

مشاوره آنلاین روانشناسی چگونه انجام می شود؟

هر گونه تعامل در اینترنت، از خرید یک جفت کفش گرفته تا رزرو تعطیلات، هنوز برایمان تا حدی مشکوک به نظر می رسد اما همان کار را اگر به طور مستقیم خودمان انجام دهیم، مطمئن تر هستیم. به همین دلیل کمی احتیاط توصیه می شود، به ویژه زمانی که از وب سایت هایی با اعتبار کم خرید اینترنتی انجام می دهید. اما جدا از تمام خریدها و رزروهای اینترنتی، آیا تبلیغ خدمات مشاوره آنلاین بخصوص در حوزه روانشناسی، در وب سایت ها معتبر است؟ 

بیشتر بدانید : انواع روان درمانی و مشاوره + مزیت های مراجعه به روانشناس

روانشناسان آنلاین : خوب، بد، زشت 

فردی که نیاز به کمک و مشاوره روانشناسی دارد، به دلایل مختلفی ممکن است مشاوره آنلاین را ترجیح دهد، از جمله راحتی آن، مقرون به صرفه بودن و تمایل به ناشناس ماندن. با وجود تمام این مزیت ها، همیشه و برای همه بیماری ها، چه روحی و چه جسمی، درمانگر آنلاین توصیه نمی شود، چرا که یافتن درمانگر معتبر به صورت آنلاین کمی سخت است. 


چطور یک درمانگر معتبر آنلاین پیدا کنیم؟ 


مشاوره آنلاین روانشناسی

هر کسی که در اینترنت ادعای ارائه خدمات خوب می کند و مبلغی از شما دریافت می کند، لزوما خدمات خوبی ارائه نخواهد داد. وب سایتی که به خوبی طراحی نشده یا محتوای آن ضعیف است، ممکن است وب سایت قانونی و معتبری نباشد. به علاوه وب سایتی که دارای روش های پرداخت غیر قابل پیگیری است و لیست اطلاعاتی مانند شماره تماس و یا آدرس مطب ندارد و یا قیمت های آن به شکل عجیبی پایین است، وب سایت معتبری نخواهد بود. 

تمام این گفته ها به این معنا نیست که همه درمانگرهای آنلاین قابل اعتماد نیستند. برخی وب سایت ها مشاوره ها و خدمات مقرون به صرفه ای را توسط درمانگرها و مشاورین روانشناسی با تجربه و معتبر ارائه می دهند. در حقیقت این وب سایت ها درمانگرها را استخدام نکرده اند، بلکه به مانند یک درمانگاه یا کلینیک رابط بین بیمار و مشاور هستند. 

آنچه این وب سایت های قانونی را برجسته می کند، خدمات جامعی است که ارائه می دهند و همچنین دقت در حفظ حریم خصوصی بیمار است که هر دو مورد برای همه ما اهمیت زیادی دارد. 


مزیت های مشاوره آنلاین روانشناسی

یکی از مشخص ترین و شاید مهم ترین مزیت های مشاوره آنلاین روانشناسی این است که درمانگر آنلاین در هر جایی که اینترنت داشته باشید، در دسترس شما خواهد بود. اگر شغل شما طوریست که به هر دلیلی نمی توانید یک ساعت مرخصی  بگیرید یا مرخصی گرفتن برایتان خیلی سخت ست، مشاوره آنلاین روانشناسی مزیت بزرگی نسبت به روش سنتی دارد. 

حتی برای کسانی که مدیریت زمان شان در دست خودشان است و مشکل مرخصی گرفتن ندارند، کاهش هزینه ها را در مشاوره آنلاین روانشناسی به طور چشمگیری تجربه می کنند. در مشاوره آنلاین بدون نیاز به حضور فیزیکی بیمار، درمانگر می تواند با چند بیمار به طور همزمان مکاتبه کند، بدون اینکه در کیفیت مشاوره و درمان وی تاثیری بگذارد و این مسئله باعث صرفه جویی در وقت بیمار و درمانگر و همچنین صرفه جویی  درهزینه ها می شود. 

و بالاخره اینکه به خاطر تفکراتی که اکثریت مردم نسبت به مشکلات روحی و روانی دارند، فرد بیمار بدون مشکل و خجالت و به طور ناشناس می تواند مشکل خود را با درمانگر مطرح کند و به نتیجه مطلوب برسد. 


انتظاراتی که از مشاوره آنلاین دارید 


مشاوره آنلاین روانشناسی

مشاوره آنلاین کاملا شبیه به مشاوره سنتی است، با این تفاوت که در مشاوره آنلاین به جای اینکه در مطب پزشک حضور داشته باشید، از طریق تلفن همراه یا کامپیوتر خود با پزشک صحبت می کنید. در روش آنلاین هم می توانید در مورد هر موضوع و مشکلی با پزشک خود صحبت کنید. مشاور شما را راهنمایی می کند تا افکار و رفتارهای خود را بررسی کنید و بتوانید سلامت روحی خود را بهبود بخشید. 

یک متخصص معتبر آنلاین از روش های مختلف برای درمان استفاده می کند، تا مناسب ترین روش را برای هر فرد مشخص کند. زمانی که یک درمانگر آنلاین را از یک سایت معتبر انتخاب می کنید، تمام اطلاعات شخصی شما محفوظ خواهند بود. گرچه ممکن است در تمام دوره درمان ناشناس باقی بمانید، اما باز هم اطلاعاتتان محفوظ و خصوصی باقی می ماند. 

مشاورین آنلاین که در سایت های معتبر با شما ارتباط برقرار می کنند، به اندازه مشاورینی که در مطب ها به آنها مراجعه می کنید، معتبر و قابل اعتماد هستند. به یاد داشته باشید اینکه مشاوره به شکل آنلاین انجام می شود، به این معنا نیست که درک پزشک از مشکل بیمار کم می شود. این پزشکان به راحتی می توانند متوجه مشکل شما شده و در حل آن به شما کمک کنند. 


جلسات مشاوره آنلاین روانشناسی چگونه برگزار می شوند؟ 

در جلسه اول شما و مشاورتان بیشتر با هم آشنا می شوید. مشاور سوالاتی از شما خواهد پرسید تا نسبت به موقعیتی که در آن هستید اطلاعاتی کسب کند و بتواند به شکل موثرتری کمک کند.

شما نیز وقت کافی دارید تا احساس خود نسبت به موقعیتی که در آن هستید را بیشتر درک کنید و رفتارهای سالم و ناسالم خود نسبت به آن موقعیت را تشخیص دهید و نسبت به واکنش های خود تصمیم بگیرید. 

درمانگر یا مشاور روانشناس نیز معمولا سوالاتی از شما می پرسد تا دید بهتری نسبت به مشکلاتی که با آنها روبه رو هستید، پیدا کند. به علاوه ممکن است تکنیک هایی به شما آموزش دهد تا بتوانید احساسات خود را کنترل کنید و به شما کمک می کند رفتارهایی را انتخاب کنید که موثرتر و مناسب تر هستند. جلسات معمولا با تعیین برخی تمرینات برای بیمار به پایان می رسند، این تمرین ها برخی تکنیک های رفتاری هستند که با خود یا دیگران هر روز و در موقعیت های مختلف تمرین می کنید.

 

سایر خدمات مشاوره آنلاین روانشناسی


مشاوره آنلاین روانشناسی

مشاوره انلاین خدماتی به شما ارائه می دهد که شاید در مشاوره های حضوری از این خدمات بی بهره باشید. در مشاوره آنلاین یک صفحه چت خصوصی برای شما آماده می شود و هر زمان که می خواهید می توانید در این صفحه برای پزشک خود پیغام بگذارید. این ویژگی اهمیت خیلی زیادی دارد، چرا که می توانید هر زمان که افکار یا احساسات آزار دهنده برایتان رخ می دهند، آن ها را به مشاور خود اطلاع دهید. مشاور نیز صفحه چت خود را بررسی می کند و پاسخ سوالات شما را می دهد و یا توضیحاتی برای شما ارائه می دهد. به علاوه وقتی جلسه دوم مشاوره شروع می شود، مشاور به راحتی می توانید از طریق پیام ها و چت هایی که رد و بدل کرده اید، فرایند درمان شما را با دقت بیشتری بررسی کند. 

به علاوه می توانید در شرایط بحرانی جلسات اضافه ای را ترتیب دهید که البته این امر به حجم کاری مشاور بستگی دارد. در مشاوره آنلاین نه تنها می توانید هر زمان و در دفعات بیشتر با مشاور خود ارتباط برقرار کنید، بلکه این امکان از هر جایی که اینترنت در دسترس شما باشد، برایتان فراهم است. شما می توانید مشاور خود را در خانه، محل کار و حتی در تعطیلات همراه خود داشته باشید. 

در مشاوره آنلاین ابتدا شناخت کافی نسبت به مشاور خود پیدا می کنید و سپس جلسات را با وی آغاز می کنید، اطلاعات پزشکی و سوابق و مدارک هر پزشک نیز در قسمت پروفایل وی ارائه شده است، اما بعد از چند جلسه به هر دلیلی خواستید مشاور خود را عوض کنید و یا مشاور دیگری را امتحان کنید، هیچ ممانعتی برای شما وجود ندارد. 

در روش سنتی یافتن مشاور جدید و برقراری ارتباط با وی کمی سخت خواهد و همچنین زمان زیادی از شما خواهد گرفت، اما در روش آنلاین به راحتی و با بررسی پروفایل هر مشاور می توانید شخص مناسب شریط خود را پیدا کرده و نسبتا راحت و در زمان خیلی کمتری با وی ارتباط برقرار کنید. 


چه زمانی مشاوره آنلاین توصیه نمی شود؟ 

مشاوره آنلاین برای بسیاری از مشکلات روحی و روانی موثر است، اما موقعیت هایی وجود دارد که در آنها مشاوره آنلاین موثر نبوده و توصیه نمی شود. به عنوان مثال اگر به خودکشی فکر می کنید، توصیه می شود حتما و هر چه سریعتر مشاوره حضوری انجام دهید و یا اگر فکر آسیب رساندن به دیگران را در سر می پرورانید، بلافاصله به دنبال کمک از مشاور حضوری باشید. زمانی که بحران برطرف شده، می توانید فرایند درمان را با مشاوره آنلاین ادامه دهید. 

در صورتی که مشاور آنلاین شما شخص معتبر و قابل اعتمادی باشد، هر زمان که احساس کند نیاز به مشاوره حضوری دارید، یک مشاور حضوری به شما معرفی خواهد کرد. 


چرا به مشاوره روانشناسی نیاز داریم؟ 

اسکات پک M. Scott Peck نویسنده، در ابتدای کتاب خود با نام جاده ای که کمتر در آن سفر کرده ایم The Road Less Travelled بیان می کند: “زندگی سخت است،این یک حقیقت بزرگ است، یکی از بزرگترین حقایق. حقیقت سختی زندگی از این بابت بزرگ و حائز اهمیت است که ما زمانی که به درستی آن را درک کنیم، سعی می کنیم فراتر از آن برویم. زمانی که می دانیم زندگی سخت است، به درستی آن را درک کرده و می پذیریم و پس از آن زندگی خیلی برایمان سخت نخواهد بود. زیرا زمانی که سختی زندگی را بپذیرید، این سختی دیگر برایتان مهم نخواهد بود."

منظور اسکات پک این است که وقتی ما سختی زندگی را درک کنیم و آن را بپذیریم، این سفر برایمان ساده تر خواهد بود. پذیرش عامل کلیدی شادی است. بنابراین با این ذهنیت که زندگی سخت است، طبیعی است که هر از گاهی از دیگران تقاضای کمک کنیم. یکی از قابل اعتمادترین روش ها برای دریافت کمک مشاوره است. در ادامه علل مهم نیاز ما به مشاوره بیان می شوند : 


1. ما کمک مورد نیاز را دریافت نمی کنیم

طبق بررسی هایی که در امریکا انجام شده، در سال 2017 از بین 8.9 میلیون نفر که به بیماری های روحی مبتلا بودند، 44 درصد تحت درمان های روحی و روانی قرار گرفتند و این یعنی کمتر از نصف افراد مبتلا. این درصد به خودی خود میزان مشکلات روحی و روانی را افزایش می دهد. اگر ارزش و اهمیت مشاوره برای مردم بیان شود، این آمار کاهش پیدا خواهد کرد. 


2. مشاوره بیماری های روحی و روانی را درمان می کند 


مشاوره آنلاین روانشناسی

اگر مبتلا به افسردگی، اضطراب یا مشکل بزرگتری مانند اختلال دو قطبی هستید، علاوه بر مشکلات و چالش های روزمره برخی ناراحتی های دیگر را نیز تجربه خواهید کرد. بسیاری از افرادی که به بیماری روحی دچار هستند، ارزش و اهمیت مشاوره را تشخیص داده و به مشاور مراجعه می کنند، چه به شکل آنلاین و چه به شکل حضوری. 


3. مشکلات مالی 

مشکلات مالی و اقتصادی مسئله ای است که بسیاری از افراد با آن درگیر هستند. مدیریت مالی مسئله ای است که دردسرهای زیادی دارد و در نتیجه منجر به بروز اضطراب، اختلال هراس، افسردگی و سایر مشکلات مالی می شود. 


4. زمانی که شخصی دچار بحران شده، یک مشاور و روانشناس می تواند کمک کند 

زمانی که شخصی دچار بحران شده، به عنوان مثال به خودکشی فکر می کند، برای دریافت کمک می تواند به مشاور مراجعه کند.  جلسه مشاوره زمانی است که فرد بدون نگرانی و به راحتی تمام افکار، احساسات و مشکلات خود را بیان می کند. 


5. در مشاوره آنلاین درمان در دسترس شماست 

ما در دنیایی زندگی می کنیم که تکنولوژی حرف اول را می زند و در نتیجه سلامت روان کمی پیچیده شده است. آخرین دلیل برای مراجعه به مشاور راه هایی زیادی است که در انجام این کار وجود دارد. مشاوره آنلاین یکی از این روش ها برای درمان است. حتی گزینه هایی وجود دارد که می توانید از طریق آنها و قبل از شروع مشاوره رسمی، مشاوره های رایگان دریافت کنید. 


بیشتر بدانید : با پسرم که افسرده شده چه کنم؟

بیشتر بدانید : باورهای غلط درباره افسردگی

بیشتر بدانید : راهنمای تصویری اسکیزوفرنی + علل و درمان اسکیزوفرنی

بیشتر بدانید : کنترل خشم و عصبانیت با این ترفندها به سادگی امکان پذیر است

بیشتر بدانید : روانشناسی قهر همسران

بیشتر بدانید : افسردگی پنهان پشت چهره بشاش افراد را با 7 نشانه تشخیص دهید!

بیشتر بدانید : نشانه های پنهان افسردگی را بشناسیم

بیشتر بدانید : نشانه های افسردگی کدامند؟

بیشتر بدانید : افسردگی شدید چیست؟

تهیه و ترجمه : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغX