بررسی یک مشکل مردانه: انحراف آلت تناسلی
وجود این مشكل می‌تواند باعث بروز مشکلات روانی، جسمی و حتی از هم پاشیده‌شدن کانون خانواده شود، درحالی كه این مشکل با جراحی قابل درمان است.
بررسی یک مشکل مردانه: «مردی 67 ساله هستم که یك سال است دچار انحنای شدید آلت تناسلی شده‌ام و در روابط زناشویی‌ام مشکل دارم. لطفا راهنمایی‌ام کنید.»

واقعیت این است که در انحراف زاویه آلت‌تناسلی در حالت نعوظ، هیچ نوع کجی در خود آلت‌تناسلی وجود ندارد، بلکه در حالت نعوظ، زاویه آلت نسبت به شکم، کمتر یا بیشتر از حد طبیعی است. در حالت طبیعی، آلت، به‌وسیله سه رباط به استخوان عانه متصل می‌شود؛ یک رباط آویزان‌کننده در وسط و دو عدد رباط دوکی شکل در طرفین رباط آویزان‌کننده. هر نوع اختلال در این رباط‌ها باعث انحراف زاویه آلت‌تناسلی در حالت نعوظ می‌شود.

در حالت طبیعی، آلت‌تناسلی در حالت نعوظ کامل باید با شکم زاویه 45 درجه داشته باشد. البته انحراف در مقادیر اندک در این زاویه شایع است و مشکل‌ساز نیست ولی اگر این انحراف بیشتر شود، باعث ایجاد مشکل شدید در برقراری رابطه زناشویی خواهد شد. گاهی انحراف زاویه ممکن است آنقدر شدید باشد که در حالت نعوظ، آلت‌تناسلی به شکم یا به کیسه بیضه بچسبد. در چنین شرایطی، رابطه زناشویی به سختی امکان‌پذیر یا کلا غیرممکن است. در مواردی که با وجود این بیماری، رابطه زناشویی با سختی انجام شود، آسیب به آلت‌تناسلی وارد شده و بروز درد و مشكلات دیگری در همسر محتمل خواهد بود.

اگر انحراف زاویه آلت‌تناسلی در حالت نعوظ به‌قدری باشد که رابطه زناشویی با فشار امکان‌پذیر باشد، به هیچ‌وجه نباید به این کار ادامه داد چون این کار باعث ایجاد آسیب در آلت‌تناسلی و استقرار بیماری پیرونی می‌شود. وجود این مشكل می‌تواند باعث بروز مشکلات روانی، جسمی و حتی از هم پاشیده‌شدن کانون خانواده شود، درحالی كه این مشکل با جراحی قابل درمان است. بهتر است هر چه سریع‌تر به پزشك متخصص مراجعه كنید تا درمان لازم برای شما انجام شود.

دکتر محمدرضا صفری‌نژاد/ارولوژیست، استاد دانشگاه و رییس انجمن علمی سلامت خانواده
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : salamatiran.com

مطالب پیشنهادی:
ارتباط جنسی و 13 فایده آن
غذاهایی برای داشتن رابطه جنسی بهتر
6 روش ایجاد تنوع در ارتباط جنسی
یکی از مهم ترین فواید رابطه جنسی
آیا رابطه جنسی برای بیماران قلبی ممنوع است؟