9 جراحت شایع در رابط جنسی و روش پیشگیری از آن ها
آسیب های جنسی بیشتر از چیزی که فکر کنید اتفاق می افتد بنابراین بهتر است رایج ترین آن ها را بشناسید که اگر برایتان پیش آمد نترسید و روش درست برخورد با ان را بشناسید

روش های پیشگیری از جراحت و عفونت های جنسی

رابطه جنسی یک  تجربه شگفت انگیز است البته تا زمانی که به مشکل نخورید و به جای ارگاسم باعث درد در شما نشود. برخی اوقات رابطه جنسی می توند بسیار خطرناک شود.

آسیب های جنسی بیشتر از چیزی که فکر کنید اتفاق می افتد بنابراین بهتر است رایج ترین آن ها را بشناسید که اگر برایتان پیش آمد نترسید و روش درست برخورد با ان را بشناسید.

بیشتر بدانید : 10 علت رابطه جنسی دردناک در زنان + راه حل

بیشتر بدانید : پاسخ به سوالات جنسی که از پرسیدن آنها خجالت می کشید

بیشتر بدانید : 10 عامل خاموش کننده نابهنگام میل جنسی زوجین


پارگی واژن در رابطه جنسی

اگر بعد از رابطه جنسی خونریزی داشته باشید یا در زمان رابطه جنسی به طور ناگهانی با درد زیاد روبرو شوید یعنی دچار پارگی واژن شده اید.

علت ایجاد پارگی واژن خشک بودن بیش از حد آن هنگام دخول است بنابراین باید قبل از رابطه جنسی به اندازه گافی معاشقه داشته باشید تا ترشحات واژن زیاد شود یا از لوبریکانت استفاده نمایید و دخول آهسته تری داشته باشید.

اگر همه این نکات را رعایت کردید ولی اغلب اوقات بعد از رابطه جنسی خونریزی یا لکه بینی داشتید باید به متخصص مراجعه نمایید تا در صورت نیاز برایتان آنتی بیوتیک تجویز کند ولی اگر یک بار دچار چنین مشکلی شدید و لکه بینی کمی داشتید خود به خود رفع خواهد شد، اغلب پارگی های واژینال خیلی ریز بوده و خود به خود ترمیم می شوند ولی اگر خونریزی شما شدید بود باید فورا به پزشک مراجعه نمایید.


سایش پوست در رابطه جنسی

اگر شما هم علاقه به تغییر مکان رابطه جنسی داشته باشید ممکن است با این مشکل روبرو شوید به خصوص سایش فرش به پوست که ایجاد سوزش می کند.

اگر بعد از رابطه جنسی متوجه سایش و سوزش پوستتان شدید محل ساییده شده را با آب سرد و صابون آنتی باکتریال بشویید. اگر مقدار سایش پوست زیاد باشد ممکن است با قرمزی و تورم روبرو شوید  بنابراین باید از کرم های آنتی باکتریال روی ناحیه ملتهب استفاده کرده و سپس بانداژ کنید.

بهترین کار این است که از داشتن رابطه جنسی روی سطوح خشن مثل فرش اجتناب کنید و سعی کنید همیشه پتویی نرم روی فرش پهن کنید.


جسم خارجی در واژن

دو مورد جسم خارجی رایج که در واژن فراموش می شود تامپون و کاندوم است. اگر با چنین مشکلی روبرو شدید نترسید نفسی عمیق کشیده و 10 تا 15 دقیقه بعد از دخول صبر کنید تا واژن به حالت طبیعی خود بازگردد و از حالت تحریک شده خارج شود در این حالت راحت تر می توانید جسم خارجی را از واژن بیرون بیاورید به آرامی دو انگشت خود را وارد واژن کرده و جسم خارجی را بیرون بیاورید و اگر موفق نشدید به پزشک مراجعه نمایید.


آسیب به کمر در رابطه جنسی

couple with doctor.jpg

اگر در انجام پوزیشن های جنسی مهارت کافی نداشته باشید منجر به درد کمر خوهید شد.  بهترین کار این است که یک بسته یخ روی ناحیه ملتهب قرار دهید و پس از تسکین درد از یک کیسه آب گرم برای بهبود استفاده کنید.


آلرژی خوراکی

استفاده از مواد خوراکی در رابطه جنسی مثل توت فرنگی یا خامه فرم گرفته ایده های خوبی است یا استفاده از روغن نارگیل به عنوان لوبریکات ولی برخی افراد به خوراکی های خاص آلرژی دارند به خصوص اگر ماده خورکی تند باشد احتمال حساسیت زیاد است پس باید مراقب باشید به خصوص هنگام استفاده از مواد خوراکی روی آلت تناسلی چون ممکن است هنگام دخول ایجاد حساسیت و سوزش کند.

اگر دچار سوختگی در واژن یا آلت تناسلی توسط مواد خوراکی تند شدید هر چه سریعتر خودتان را با آب و صابون یا شیر و ماست  بشویید. شستشوی ناحیه در حال سوزش با ماست و شیر تاثیر سریع تری دارد.


عفونت ادراری

عفونت ادراری واقعا آزار دهنده است و متاسفانه احتمال ابتلا به عفونت ادرای با رابطه جنسی زیاد است. برای پیشگیری از عفونت ادراری بهترین کار این است که مطمئن شوید واژنتان به اندازه کافی خیس شده یا از لوبریکانت کافی استفاده کنید و بعد از رابطه جنسی خودتان را بشویید ولی اگر به صورت مداوم هنگام ادرار احساس سوزش داشتید باید برای درمان به پزشک مراجعه نمایید.


عفونت مخمری

بااین که رابطه جنسی عامل ایجاد عفونت مخمری نیست ولی این عفونت در زنانی که رابطه جنسی دارند بیشتر دیده می شود. اغلب زنانی که رابطه جنسی دهانی را تجربه کرده اند یا روی آلت تناسلی شریک زندگیشان هنگام دخول بزاق داشته دچار عفونت مخمری می شوند.

برای پیشگیری از این مشکل قبل از دخول مطمئن  شوید آلت تناسلی شریک زندگیتان کاملا تمیز است حتی اگر لازم بود بعد از پیشنوازی از او بخواهید خودش را بشوید. در صورت ابتلا به عفونت مخمری برای درمان باید به پزشک مراجعه نمایید اگر در سال بیش از 4 بار مبتلا به عفونت مخمری می شوید برای پیشگیری از آن حتما با پزشکتان مشورت کنید.


شکستن آلت تناسلی

این مشکل زیاد رایج نیست. اگر آلت تناسلی به شدت خم شود صدای بلندی ایجاد شده و به دنبال آن درد شدیدی را تجربه می کنید و آلت تناسلی کبود و متورم می شود.

این اتفاق معمولا در یک رابطه جنسی بسیار خشن ایجاد می شود که بلافاصله باید به اورژانس مراجعه نمایید.

بهترین درمان جراحی برای تخلیه لخته خون و ترمییم آلت شکسته شده است. ولی هر کار انجام میدهید به هیچ وجه روی آلت شکسته شده یخ نگذارید گذاشتن یخ و کمپرس روی آلت در چنین حالتی احتمال ناتوانی جنسی را افزایش می دهد.
تهیه و ترجمه : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ