لاغری سریع با 5 پیشنهاد ساده!!
رژیم لاغری سریع آیا امکان دارد؟ در این مقاله سعی داریم روش هایی را به شما آموزش دهیم که بدون تحمل گرسنگی و با رعایت اصول ساده به تناسب اندام برسید و رژیم لاغری سریع را تجربه کنید. برای دانستن این روش ها با ما همراه شوید

 نکته هایی برای لاغری سریع

راه های زیادی وجود دارد که با کمکشان سریع چربی بسوزانیم. با این حال بیشتر این راه ها باعث می شوند گرسنه و ناراضی شوید. اگر قدرت اراده آهنینی ندارید، گرسنگی باعث می شود خیلی سریع در مقابل این روش ها تسلیم شوید.

برای داشتن تناسب اندام و کاهش وزن می توانید مطالبی که پیرامون لاغری شکم و رژیم لاغری آنلاین دکتر کرمانی تهیه شده است را مطالعه کنید. برای استفاده از برنامه غذایی مناسب و منظم می توانید در رژیم دکتر کرمانی ثبت نام کنید.

برنامه ای که اینجا می خواهیم به آن بپردازیم:

کاهش اشتها به صورت چشمگیر
رژیم لاغری سریع ، بدون احساس گرسنگی
بهبود همزمان سلامت متابولیک

بیشتر بدانید : لاغری سریع با 7 کار ساده!!

برای لاغری سریع مصرف قند و نشاسته ها را کاهش دهید یا قطع کنید

مهمترین بخش این برنامه این است که مصرف قند و نشاسته ها را حذف و یا کم کنید. بعد از این مرحله سطح گرسنگی تان پایین می رود و در پایان کالری بسیار کمتری دریافت می کنید. حالا به جای سوزاندن کربوهیدرات برای به دست آوردن انرژی، بدناز چربی های ذخیره شده، تغذیه می کند.

از دیگر مزایای حذف یا کاهش مصرف کربوهیدرات کاهش سطح انسولین است که باعث می شود کلیه سدیم و آب اضافی بدن را دفع کند. این فرآیند نفخ و آب بدن اضافی را از بین می برد. گاهی با این روش یا تخلیه آب اضافی بدن 5 کیلوگرم یا بیشتر، از وزن بدن کم می شود، مخصوصا در هفته های اول رژیم لاغری که هم آب بدن و هم چربی ها از وزن بدن کم می شود. مصرف کربوهیدرات ها را کم کنید تا به صورت خودکار کالری کمتری دریافت کنید و گرسنگی هم نکشید.

برای لاغری سریع پروتئین، چربی و سبزیجات بخورید

هرکدام از وعده هایتان باید شامل یک منبع پروتئین، یک منبع چربی و سبزیجات کم کربوهیدرات باشد. وقتی وعده های غذایی تان را این گونه بچینید به صورت خودکار مقدار مصرف کربوهیدرات به 20 تا 50 گرم در روز می رسد.

منبع پروتئینی

 • گوشت : گوشت گاو، مرغ، بره و غیره
 • ماهی و غذاهای دریایی : سالمون، میگو و غیره
 • تخم مرغ : تخم مرغ کامل به همراه زرده یکی از بهترین انتخاب ها است.

اهمیت خوردن مقدار زیادی پروتئین بسیار بالا است چون سرعت سوخت و ساز 80 تا 100 کالری در روز افزایش می یابد. همچنین خوردن غذاهای سرشار از پروتئین کمک می کند هوس های غذایی کمتر شوند و به سراغ غذاهای ناسالم نروید، چون احساس سیری می کنید و در پایان روز تا حدود 440 کالری کمتر غذا مصرف می کنید. در هنگام کاهش وزن، پروتئین تبدیل به سلطان مواد مغذی می شود.

بیشتر بدانید : لاغری سریع با چند نکته!!

سبزیجات کم کربوهیدرات

 • بروکلی
 • گل کلم
 • اسفناج
 • گوجه فرنگی
 • کلم
 • کلم بروکسل
 • کاهو
 • خیار

از اینکه بشقاب تان با این سبزیجات کم کربوهیدرات پر شود، هراسی نداشته باشید.بدون اینکه از 20 تا 50 کالری از میزان دریافتی تان فراتر برود، می توانید مقدار زیادی از آنها را میل کنید. برنامه غذایی که بیشتر بر پایه گوشت و سبزیجات باشد حاوی فیبر، ویتامین و مواد معدنی است که برای سالم ماندن به آنها احتیاج دارید.

منابع چربی

 • روغن زیتون
 • روغن نارگیل
 • روغن آوکادو
 • کرهرژیم لاغری سریع با روغن آووکادو

2 تا 3 وعده در روز بخورید. اگر بعد از ظهر احساس گرسنگی داشتید، وعده چهارم را هم اضافه کنید. از خوردن چربی نترسید، بعضی افراد رژیم غذایی خود را هم کم کربوهیدرات می کنند هم کم چرب و با این کار نسخه شکست خود را می پیچند.

لاغری سریع با 5 پیشنهاد ساده!!
لاغری سریع با 5 پیشنهاد ساده!!

برای لاغری سریع سه مرتبه در هفته از وزنه استفاده کنید

در چنین رژیمی لازم نیست برای لاغر شدن ورزش کنید اما ورزش هم توصیه می شود. بهترین گزینه این است که 3 تا 4 مرتبه در هفته به باشگاه بروید. خودتان را گرم کنید و مقداری وزنه بزنید. اگر تازه باشگاه رفتن را شروع کرده اید از مربی کمک بخواهید.

وزنه زدن میزان کالری سوزی را افزایش می دهد و مانع کندی سرعت سوخت و ساز می شود. متاسفانه افرادی که بدون ورزش رژیم می گیرند بعد از مدتی دچار مشکل کندی سرعت سوخت و ساز می شوند.

تحقیقات روی رژیم های کم کربوهیدرات نشان داده می توان در حین کم کردن چربی، عضله سازی نیز انجام شود. اگر کار با وزنه برایتان ممکن نیست ورزش های هوازی مانند پیاده روی، دویدن آهسته، دویدن با سرعت بالا، دوچرخه سواری و یا شنا را شدت دهید.


برای لاغری سریع هفته ای یک مرتبه مصرف کربوهیدرات را بیشتر کنید

هفته ای یک روز به خود مرخصی بدهید و مقدار مصرف کربوهیدرات را افزایش دهید. بسیاری از مردم روزهای تعطیل را ترجیح می دهند. بسیار مهم است در این روزها از منابع سالم کربوهیدرات مانند بلغور جو دو سر، کوینو، برنج، سیب زمینی، سیب زمینی شیرین، میوه و غیره استفاده کنید .

اما به خاطر داشته باشید تنها یک روز در هفته باشد و در صورتی که بیشتر از یک روز در هفته این کار را انجام دهید موفقیت چندانی در رژیم حاصل نمی شود. اگر می خواهید غذایی که سالم نیست بخورید، فقط در همین یک روز باشد.

خوب است بدانید که افزایش میزان کربوهیدرات دریافتی ضروری نیست و اگر دوست داشتید، انجامش دهید؛ اما دریافت کربوهیدرات در یک روز هفته هورمون های چربی سوز مانند لپتین و هورمون های تیروئید را تقویت می کند. در طول چنین روزی ممکن است کمی وزن اضافه کنید که بیشتر آن را آب بدن تشکیل داده است و طی یکی دو روز بعد دوباره آن وزن را کم خواهید کرد.

رژیم لاغری سریع ؛ کنترل پروتئین و کالری چه؟

تا وقتی مصرف کربوهیدرات پایین است و پروتئین، چربی و سبزیجات کم کربوهیدرات مصرف می کنید کالری شماری الزامی نیست. با این حال اگر می خواهید کالری غذای مصرفی را محاسبه کنید از کالری شمار زیره استفاده کنید.

بیشتر بدانید : 9 رژیم لاغری سریع اما خطرناک که بهتر است بشناسید!!

نکاتی که رژیم لاغری سریع را آسان می کند

 1. صبحانه ای بخورید که پروتئین بالایی داشته باشد: خوردن صبحانه سرشار از پروتئین، می تواند در طول روز اشتها را کاهش دهد و مقدار کالری مصرفی کل روز را پایین بیاورد.

 2. از مصرف نوشیدنی های قندی و آب میوه پرهیز کنید: این موارد از چاق کننده ترین ها هستند و پرهیز از آنها به کاهش وزن کمک می کند.

 3. نیم ساعت قبل از وعده ها آب بنوشید: تحقیقات نشان داده نیم ساعت قبل از هر وعده نوشیدن آب طی 3 ماه کاهش وزن را تا 44 درصد افزایش می دهد.

 4. غذاهایی انتخاب کنید که با کاهش وزن سازگارند: برخی غذاهای خاص برای کاهش وزن بسیار مفیدند. یک لیست از این غذاها که می توانید به آن مراجعه کنید: چه غذاهایی باعث کاهش اشتها می شوند؟

 5. فیبر محلول بخورید: تحقیقات نشان داده فیبر محلول چربی ها را مخصوصا در ناحیه شکم کاهش می دهد .

 6. چای یا قهوه بنوشید: اگر قهوه یا چای می نوشید ایرادی ندارد، چون کافئین موجود در آن ها سوخت و ساز را 3 تا 11 درصد تقویت می کند.

 7. بیشتر غذاهای کامل و غیر فرآوری شده بخورید: در یک رژیم غذایی سالم باید از غذاهای کامل استفاده شود. این غذاها سالم هستند، سیر کننده ترند و کمتر فرد را دچار پرخوری می کنند.

 8. غذای خود را آرام بخورید: کسانی که سریع غذا می خورند در طولانی مدت وزن بیشتری اضافه می کنند. آهسته غذا خوردن باعث احساس سیری و کنترل هورمون ها برای کاهش وزن می شوند.

 9. هر دو هفته خود را وزن کنید: از وزن خود غافل نشوید و آن را چک کنید اگر دچار استرس نمی شوید می توانید هر روز خود را وزن کنید. آگاهی از وزن اجازه نمی دهد رژیم غذایی را رها کنید.

 10. هر شب خوب بخوابید: خواب بی کیفیت یکی از خطرناکترین فاکتورها برای اضافه وزن است، بنابراین مواظب خوابتان باشید.


انتظارمان از رژیم لاغری سریع چه باشد؟

در هفته اول می توانید انتظار کاهش 2.5 تا 5 کیلوگرم از وزن تان را داشته باشید بعد از آن، سرعت کاهش وزن کندتر می شود. یک فرد معمولی می تواند با رژیم غذایی سالم هفته ای 1 کیلوگرم کاهش وزن داشته باشد. اگر تازه رژیم گرفته اید همه چیز ابتدا سریع پیش می رود. هرچه اضافه وزن تان بیشتر باشد، کاهش وزنتان نیز سریع تر پیش می رود.

در چند روز اول ممکن است حس عجیبی داشته باشید. سالها بدنتان کربوهیدرات سوزانده، پس کمی طول می کشد تا به چربی سوزی عادت کند. به این حالت تب کتو نیز می گویند و معمولا چند روزه برطرف می شود. مقداری نمک اضافی به رژیم غذایی کمکتان می کند.

بعد از گذشت چند روز از رژیم لاغری سریع بیشتر افراد گزارش داده اند که احساس خوبی دارند و حتی از گذشته انرژی شان بیشتر است. برنامه غذایی کم کربوهیدرات می تواند سلامتتان را در زمینه های بسیاری ارتقا دهد:

 • قند خون در این رژیم غذایی پایین می آید.
 • تری گلیسیرید پایین می آید.
 • کلسترول بد LDL کاهش می یابد.
 • HDL که همان کلسترول خوب است بالا می رود.
 • فشار خون تا حدود زیادی بهبود می یابد.


بیشتر بدانید : لاغری سریع با یک رژیم معروف فرانسوی به نام رژیم دوکان

بیشتر بدانید : لاغری سریع با تمرینات 15 دقیقه ای در منزل

بیشتر بدانید : لاغری سریع با رژیم دو هفته ای فضانورد!!

بیشتر بدانید : لاغری سریع بازو با یک حرکت ورزشی

بیشتر بدانید : لاغری سریع با خوردن 8 خوراکی قبل از خواب!!


 گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorghcom/lifestyle
منبع : khorasannews.com