مریلین مونرو
ر اینجا به معرفی برخی از ابرستاره های هالیوود می‌پردازیم که در جوانی جان خود را از دست دادند. برخی از آنها در اوج شهرت بودند....

                                                         
موضوع تراژیک آن است که یک ستاره سینما پیش از آنکه فیلم برداری فیلم به پایان برسد یا روز اکران را فرا رسد، جان خود را از دست بدهد. این اتفاق یا به علل طبیعی می‌باشد و یا مشکلات روانی است که بخشی از زندگی هالیوودی را تشکیل می‌دهد. در اینجا به معرفی برخی از ابرستاره های هالیوود می‌پردازیم که در جوانی جان خود را از دست دادند. برخی از آنها در اوج شهرت بودند.

هیث لیچر
هیث لیچر، به دلیل مصرف بیش از حدّ مواد دارویی تجویزی، در 22 ژانویه سال 2008 در یک حادثه رانندگی جان خود را از دست داد. پیش از آنکه فیلم موفق گیشه، شوالیه تاریکی، اکران شود. او به خاطر شخصیت پویای جوکر در فیلم شوالیه تاریکی، جایزه بهترین بازیگر مرد مکمل در اسکار و گلدن گلوب را از آن خود کرد.

هیث لیچر

توپاک آمارو شکور
در هفتم سپتامبر سال 1996، توباک شکور رپِر، در یک حادثه رانندگی جان خود را از دست داد. هنگامی‌که از یک رقابت بوکس در لاس وگاس باز می‌گشت. او پیش از آنکه دو فیلمش اکران شود، جان خود را از دست داد: باند مرتبط، و گیریدلاکت.

توپاک آمارو شکور

مریلین مونرو
در اوایل صبح پنجم آگوست سال 1962، مارلین به خاطر مصرف بیش از حد باربیتورات ها (داروهای آرامبخش) جان خود را از دست داد؛ پیش از آنکه فیلم چیزی را به دست آوردم که باید بدهم، به پایان برسد. چندین نظریه دسیسه آمیز، حول و حوش این خودکشی ادعّایی مطرح شد؛ از جمله مداخله CIA، مافیا، و حتّی رئیس جمهور جان. اف کندی.

مریلین مونرو

جیمز دین
بازیگر جیمز دین، نماد فرهنگی دهه 1950 میلادی، بیشتر به خاطر بازی سیّال اش در فیلم درام شورشی بدون علّت معروف شده است. جیمز در یک حادثه رانندگی در تاریخ 30 سپتامبر سال 1955 جان خود را از دست داد، درحالیکه فیلم او با نام غول پیکر، هنوز به پایان نرسیده بود.

جیمز دین

بروس لی
این هنرمند رزمی‌کار افسانه ای چینی- آمریکایی، در دهم می‌ سال 1973 میلادی بر اثر بیماری ورم مغزی، از دنیا رفت. مطابق با گزارش های پلیس، ورم مغزی واکنشی است که نسبت به داروهای کشنده دردی چون Equagesic ایجاد می‌شود. با این وجود، چندین نظریه دیگر نیز حول و حوش مرگ او وجود دارد. یکی از این نظریه ها می‌گوید، مرگ بروس لی به علّت نفرینی است که بر روی خانواده لی قرار دارد.

بروس لی

براندون لی
نظریه مرتبط با مرگ بروس لی که می‌گفت، کلّ خانواده لی با نفرین زندگی می‌کنند، زمانی تقویت شد که پسرش براندون لی، در صحنه فیلم برداری فیلم کلاغ، با ضرب گلوله جان خود را از دست داد. مرگی با گلوله های مشقی که باروت آنها حذف نشده است.

براندون لی

آیلیا هاگتون
خواننده پاپ و سبک R&B، که بعدها به بازیگر تبدیل شد. آلیا در 25 آگوست سال 2001 جان خود را از دست داد؛ پیش از آنکه فیلم ملکه نفرین شده اکران شود. مرگ او در اثر سانحه هوایی و به علّت ظرفیت اضافی بار هواپیما رخ داد.

آیلیا هاگتون

ریور فوئنیکس
مرگ ریور، هنوز هم با جار و جنجال های فراوانی همراه است؛ او در مصاحبه ای با مجله دیتیلز، اسرار نگران کننده ای را از یک مکتب فکری با نام فرزندان خدا افشا نمود، و اظهار داشت که پدرش نیز عضو این فرقه بوده است. ریور در 30 اکتبر سال 1993، به علّت مصرف بیش از حدّ مواد مخدر جان خود را از دست داد. در حالیکه فیلم زبان خاموش هنوز اکران نشده بود و فیلم خون سیاه نیز، مراحل تولید خود را پشت سر می‌گذاشت.

ریور فوئنیکس

ویک مارو
در بیست و سوم جولای سال 1982، ویک مارو در صحنه فیلم برداری فیلم منطقه گرگ و میش جان خود را از دست داد؛ هنگامی‌که انفجار مرتبط با صحنه های ویژه، سبب از کار افتادن یک هلیکوپتر شد و در نهایت این هلیکوپتر سر او و دو کودک را که همراهش بر روی زمین می‌دویدند، از تن جدا نمود.

ویک مارو

ناتالی وود
در 29 نوامبر سال 1981، بازیگر با استعداد، ناتالی وود، به طور تصادفی از قایق بادبانی خود به درون دریا سقوط کرد و غرق شد. فیلم ذهن سیّال او هنوز در مرحله تولید بود. این فیلم پس از مرگ ناتالی، و با بازنویسی بخش نهایی، ساخته شده و به پایان رسید.

ناتالی وود


تهیه و ترجمه: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
  
اختصاصی سیمرغ


مطالب پیشنهادی:
مرگ‌های مشکوک سینمای هالیوود!!
ستاره‌هایی که افسرده بودند!!
16 بازیگر هالیوود که آخرین فیلم خودشان را ندیدند! (+عکس)
16 بازیگر و خواننده‌ای که در اثر مصرف دارو مردند!!
5 خواننده ای که خیلی زود از دنیا رفتند! (+عکس)