آنجلینا جولی
بازیگر معروف این روزهای هالیوود و همسر براد پیت سال 1998 در مصاحبه‌ای اعتراف کرد تقریبا تمام انواع مواد مخدر را امتحان کرده است، او معتاد به کوکائین، هروئین، اکستازی، LSD و دیگر.....

                                                         
آنجلینا جولی، رابرت داونی جونیر و رابین ویلیامز از جمله بازیگران معروف هالیوود هستند که موفق شده‌اند اعتیاد را شکست دهند.

1. رابرت داونی جونیر
خیلی تکان‌دهنده است که بدانید رابرت داونی جونیر بازیگر «آیرون من» و «شرلوک هلمز» تنها شش ساله بود که برای اولین بار ماری جوانا مصرف کرد. او در خانه‌ای بزرگ شد که مواد مخدر به راحتی در دسترس بود. وقتی او به 22 سالگی رسید به شدت با اعتیاد درگیر بود. او به کوکائین، هروئین و موادمخدر دیگر اعتیاد داشت و در فاصله 1996 تا 2001 چند بار بازداشت شد. داونی جونیر سال 2002 مصرف موادمخدر را کنار گذاشت و از آن زمان تاکنون زندگی حرفه‌ای‌اش نیز شکوفا شده است. او برای دو فیلم «چاپلین» و «تندر استوایی» نامزد جایزه اسکار شده است.

2. درو باریمور
بازیگری که قرار بود ستاره بدون رقیب سینما در دهه 1990 باشد خیلی زود به دام اعتیاد افتاد. او که در هفت سالگی در «ئی-تی» استیون اسپیلبرگ بازی کرده بود در 9 سالگی سیگار می‌کشید، در 11 سالگی نوشیدنی الکلی مصرف می‌کرد. در 12 سالگی ماری جوانا و در 12 سالگی کوکائین را تجربه کرد. باریمور در 13 سالگی به مرکز بازپروری فرستاده شد و حتی در 14 سالگی اقدام به خودکشی کرد. او وقتی نوجوانی را رد کرد، به زنی متفاوت بدل شد. «50 قرار اول» و «فرشتگان چارلی» از جمله فیلم‌های این بازیگر کم‌کار هستند. او برای بازی در «باغ‌های خاکستری» برنده جایزه گلدن گلوب شده است.

3. چارلی شین
ستاره محبوب دنیای تلویزیون حضوری به‌یادماندنی در سریال «دو مرد و نصفه» داشت، اما اعتیاد و مشکلات اخلاقی هرگز به او اجازه نداد، حضوری باثبات در سینما داشته باشد. او فرزند مارتین شین بازیگر معروف «اینک آخرالزمان» است. شین از 11 سالگی به مصرف موادمخدر و نوشیدنی‌های الکلی پرداخت. او در سال 1998 چنان در مصرف کوکائین پیش رفت که پدرش شخصا او را به دادگاه معرفی کرد و شین را به مرکز بازپروری فرستادند. او حالا پردرآمدرترین بازیگر تلویزیون است و مدت‌هاست مصرف موادمخدر را کنار گذاشته است.

4. آنجلینا جولی
بازیگر معروف این روزهای هالیوود و همسر براد پیت سال 1998 در مصاحبه‌ای اعتراف کرد تقریبا تمام انواع مواد مخدر را امتحان کرده است، او معتاد به کوکائین، هروئین، اکستازی، LSD و دیگر موادمخدر بوده است. جولی خیلی سال پیش و پس از گذراندن دوران جوانی مواد مخدر را کنار گذاشت و این روزها در کنار بازیگری به فعالیت‌های بشردوستانه هم می‌پردازد. او برای بازی در «دختر ازهم‌گسیخته» برنده جایزه اسکار شده است.

5. رابین ویلیامز
بازیگری که فیلم‌های خانوادگی‌اش مثل «خانم دابت فایر» مشهور هستند زمانی معتاد به کوکائین بود. ویلیامز حتی زمانی که در سینما به شهرت رسیده بود باز هم به مصرف موادمخدر ادامه داد تا اینکه دوست و همکارش جان بلوشی بر اثر مصرف مواد درگذشت. ویلیامز به مرکز بازپروری رفت و اعتیاد را ترک کرد. او برای بازی در «ویل هانتینگ خوب» برنده جایزه اسکار شده است. «انجمن شاعران مرده» و «جومانجی» از فیلم‌های معروف این بازیگر هستند.


گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
  
منبع: khabaronline.ir


مطالب پیشنهادی:
8 فرد مشهور که به مواد مخدر اعتیاد داشتند! +عکس
ستاره‌های هالیوود که از بیماری وسواس رنج می‌برند!!
10 چهره مشهوری که دست به خودکشی زدند اما موفق نشدند!!
چهره‌های مشهوری که مرگ به موقع سراغشان آمد!!
7 ستاره که مشکل روحی دارند!! +عکس