بازیگرانی كه هم درد «آنجلینا جولی» هستند + تصاویر
چند روز پیش «آنجلینا جولی» بازیگر مطرح هالیوودی مجبور به انجام عمل ماستكتومی برای پیشگیری از بیماری سرطان شد اما به غیر از او زنان معروف دیگری هم وجود دارند كه به منظور اجتناب از ابتلا به بیماری سرطان مجبور به این کار شده‌اند.
 پس از آن كه «آنجلینا جولی» بازیگر مطرح هالیوودی مجبور به انجام عمل ماستكتومی برای پیشگیری از بیماری سرطان شد بسیاری از انجمن‌ها و مراكز حمایت از زنان در سراسر جهان شهامت وی را مورد تقدیر قرار دادند و از اینكه یك چهره مشهور به اطلاع رسانی در مورد حفظ سلامت زنان پرداخته اظهار رضایت كردند.  

اما به غیر از «آنجلینا جولی» زنان معروف و سرشناس دیگری هم وجود دارند كه به منظور اجتناب از ابتلا به بیماری سرطان مجبور به تخلیه كامل هر دو سینه خود شدند.  


شارون اوزبورن : این بازیگر پا به سن گذاشته هم متوجه شد حامل ژن سرطان است به همین دلیل ترجیح داد تا قبل از گرفتار شدن به این بیماری پر ریسك اقدامی در جهت پیشگیری انجام دهد. اوزبورن در سال 2012 مورد عمل جراحی قرار گرفت.

 
كتی بیتس : برنده جایزه پرافتخار اسكار پس از تحمل چند سال بیماری سرطان ناچار شد برای نجات جان خود در سال 2012 تن به عمل ماستكتومی دهد.  


جیولیانا رانسیس :‌ پس از آن كه درمان لامپكتومی بر روی این بازیگر جوان جواب نداد وی نیز در سال 2011 اقدام به عمل جراحی برداشتن سینه ها كرد.

 
واندا سایكس : زمانیكه به سایكس اطلاع دادند به بیماری سرطان مبتلا است بدون هیچ اتلاف وقتی در سال 2011 خود را به تیغ جراحان سپرد.  


كریستیانا آپلگیت : وی در سن 36 سالگی به سرطان سینه مبتلا شد و در سال 2008 برای درمان مجبور به عمل جراحی شد.گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
http://www.seemorgh.com/culture
منبع: cinemakhabar.irمطالب پیشنهادی:
عکس‌هایی برگزیده از چهارمین شب جشنواره کن 2013
سیدحسین نصر با چه تفکری رئیس دفتر فرح شد؟
داستان پرماجرا؛ پاسخ اسفندیار رحیم مشایی به عزت‌الله انتظامی
بازخوانی خاطرات جشنواره کن با تصاویری از حضور باشکوه «لیلا حاتمی»
گلچین بهترین عکس‌ها از سه شب برگزاری جشنواره کن 2013