گربه بهنوش طباطبایی، عامل توقیف یک نمایش شد؟!+ عکس و واکنش خانم بازیگر
ساعتی پیش بهنوش طباطبایی با انتشار ویدئویی از صحبت های شب گذشته محمد رحمانیان در تالار وحدت ، خبر جلوگیری از اجرایش را اعلام کرد 

ماجرای جنجالی حذف بهنوش طباطبایی از یک نمایش

محمد رحمانیان که این روزها نمایش «عشق روزهای کرونا» را روی صحنه برده، شب گذشته گفت که اپیزود «بانو و گربه ملوس» به خواست و اراده‌ شورای نظارت مرکز هنرهای نمایشی و مدیرکل اداره‌ هنرهای نمایشی با مشکل ممیّزی مواجه و حذف شده است؛ اما رئیس شورای ارزشیابی و نظارت اداره‌کل هنرهای نمایشی، این موضوع را تکذیب کرد.

پوستر نمایش عشق روزهای کرونا
پوستر نمایش عشق روزهای کرونا

بهنوش طباطبایی که بازیگر اپیزود «بانو و گربه ملوس» این نمایش بود و همراه گربه‌اش در آن ایفای نقش می‌کرد، با انتشار متنی در اینستاگرامش از خداحافظی اجباری خود با این نمایش خبر داد و رحمانیان هم شب گذشته در سومین اجرای این نمایش اعلام کرد که مشکل این اپیزود حضور گربه بهنوش طباطبایی روی صحنه بوده است.

خداحافظی اجباری بهنوش طباطبایی از عشق روزهاى كرونا

بهنوش طباطبایی در اینستاگرام خود چنین نوشت:

نمایش “عشق روزهاى كرونا “ پس از نمایش “روزهاى رادیو “ دومین تجربه متوالى ناتمام من با نویسنده و كارگردانى بود كه هر همكارى با او جرات و مسئولیت پذیرى مرا براى حضورى متفاوت تر و محكم تر از گذشته بر روى صحنه افزایش داد. گاهى مونولوگ هایى را كه او برایم نوشته و پس از گذشت سال ها بر ذهن و قلبم حك شده مرور میكنم و باز شعف اجراى آن نقش ها مرا دربرمیگیرد.

حرفم ساده است
آقاى محمد رحمانیان!

از نمایش های “ترانه هاى قدیمى”،”سینماهاى من”،”آدامس خوانى” و “آینه هاى روبرو” كه شب هاى زیادى با شوق روى صحنه رفتم تا نمایش “روزهاى رادیو” كه لذت اجرایش را همه گیرى بیمارى كرونا از همه ما گرفت و حالا نمایش “عشق روزهاى كرونا “

همیشه از شما چیزى آموخته ام...

این بار هم یادگرفتم كه اگر همه دنیا بخواهند ارزش ها، انگیزه ها و شور و عشق و تعهد مرا نسبت به حرفه اى كه برایم مقدس است به هیچ انگارند ایستادگى كنم. چرا كه پشت سرم كارگردانى را دارم كه چارچوبهاى حرفه اى و اخلاقى حرفه اش را هنوز در هیاهوى صداهاى گوش خراش و سازهاى ناكوك از یاد نبرده

چیزى جز سپاس ندارم

آن چه شما یكشنبه شب روى صحنه نمایشى كه به اجبار باید آنرا ترك میكردم خواندید در این روزهاى قحطى امیدوارى بار دیگر چراغى در دل من روشن كرد. من قوى می مانم. نا امید نمی شوم و صبر می كنم براى آمدن روزهایى كه با قدم هاى استوار به صحنه نمایش بازگردم نه با قدم هایى لرزان و سست....

خداحافظی بهنوش طباطبایی از نمایش عشق روزهای کرونا
خداحافظی بهنوش طباطبایی از نمایش عشق روزهای کرونا

در همین رابطه سیدوحید فخرموسوی رئیس شورای ارزشیابی و نظارت اداره‌کل هنرهای نمایشی درباره حواشی تئاتر محمد رحمانیان گفت: این نظر خانم بهنوش طباطبایی و آقای رحمانیان است. ما استنادمان به اینستاگرام یک نفر نیست!

او توضیح داد: «عشق روزهای کرونا» بازبینی شده و موارد اصلاحی را آقای رحمانیان پذیرفته و قبول کرده و نمایش هم اجرا می‌رود و آنچه اجرا می‌شود از نظر من مشکلی ندارد؛ حالا کسی می‌خواهد سخنرانی کند یا در اینستاگرامش چیز دیگری بنویسند، خودش می‌داند.

رئیس شورای ارزشیابی و نظارت ادامه داد: هر اجرایی که بازبینی می‌کنیم یا اصلاحات دارد یا نه، که این کار داشت و خدمت‌شان ابلاغ شد و آقای رحمانیان هم پای آن را امضا کرده و کار اجرا شد. حالا اگر نارحت‌اند از این اصلاحات، مشکل گروه است. اگر مشکلی داشت اصلا اجازه اجرا نمی‌دادیم؛ پس از نظر ما آنچه روی صحنه است مشکلی ندارد. مستندات قانونی همه این موارد هم موجود است.

فخرموسوی در پاسخ به این سوال که آیا از نظر شورای ارزشیابی و نظارت مشکلی با حضور گربه روی صحنه بوده است؟ گفت: من وارد این جزئیات نمی‌شوم. ما یکسری اصلاحات دادیم که اگر نیاز دانستند کاغذ موارد اصلاحی کارشناسان موجود است و آقای رحمانیان هم پایش را امضا کرده و پذیرفته‌اند. اگر اصلاحات رعایت نمی‌شد، کار را نگه می‌داشتیم اما ایشان رعایت کرد و کار هم اجرا شد. 

 

بیشتر بدانید : بهنوش طباطبایی با شلوار خالخالی، تیشرت و کتانی در نشست خبری نمایش!+ تصاویر

بیشتر بدانید : بهنوش طباطبایی و خاطره بازی با عشق گمشده 16 سال قبل + عکس

بیشتر بدانید : بهنوش طباطبایی با سه نقش متفاوت در شهرزاد + عکس

بیشتر بدانید : بهنوش طباطبایی با ظاهر پسرانه در یک نمایش + عکس

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: صفحه ی شخصی بهنوش طباطبایی/ilna.news