علت اصلی همکاری اوج در ساخت سریال پایتخت از زبان محسن تنابنده
در مصاحبه‌ای که روز 16 فروردین با محسن تنابنده به بهانه سریال «پایتخت» انجام شده او تاکید کرده که آن‌ها برای ساخت این سریال به سراغ سازمان اوج رفتند چون هیچ نهاد دیگری توان تامین هزینه‌های بالای ساخت «پایتخت 5» را نداشت.

محسن تنابنده: ما سراغ اوج رفتیم

مخاطب می‌بیند سازندگان سریال محبوب‌شان وارد تعامل کاری با یک جریان رسانه‌ای شناسنامه‌دار شده‌ و از طرف دیگر مثلا برای حذف یک سکانس موج انتقادات را در صفحات مجازی‌شان بروز می‌دهند. تکلیف مخاطب چیست؟

ببین اگر بین گروه سازنده و گروه سرمایه‌گذار لابی وجود داشته باشد اصلا جنگی به‌وجود نمی‌آید. بگذار ماجرای همکاری با اوج را برایتان توضیح دهم. ما، یعنی سازندگان «پایتخت» دنبال اوج رفتیم و آن‌ها سراغ ما نیامدند. البته از اول هم شرط کردیم دخالتی وجود نداشته باشد که انصافا هم به‌طور جدی وجود نداشت. ببین وقتی می‌خواهی سبزی بخری به طلافروشی نمی‌روی و واقعیت این است که فقط سازمان اوج می‌توانست شرایطی را ایجاد کند که «پایتخت 5» با این داستان ساخته شود. البته فقر تلویزیون باعث شد که ما سراغ دیگران برویم ولی انصاف را رعایت کنید و ببینید سریالی با این وسعت جلوه‌های ویژه، کروماکی و اصلا تعدد لوکیشن جز با سرمایه هنگفت جایی مثل اوج قابل تولید بود؟

محسن تنابنده افزوده است:
ضمنا دو نکته را فراموش نکنیم؛ اول اینکه کاش سرمایه‌های اوج صرف ساخت چنین کارهایی شود و دوم اینکه قصه «پایتخت 5» با محوریت داعش و اتفاقاتی که در حال تماشایش هستید قرار بود یک‌ سال و نیم پیش به‌صورت فیلم سینمایی ساخته شود. آن روزها ماجرای داعش خیلی داغ بود و ما دوست داشتیم راجع به آن با گروه خودمان یک کار سینمایی تولید کنیم اما هرچه حساب و کتاب کردیم دیدیم نمی‌توانیم این همه کاراکتر و اتفاق را در یک زمان محدود سینمایی جمع و جور کنیم و خلاصه قید ماجرای فیلم سینمایی «پایتخت» را زدیم.


گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: khabaronline.ir