چرا "محسن تنابنده" نباید برای "پایتخت" 5 میلیارد پول بگیرد؟
اگر بازیگر مطرحی مثل محسن تنابنده برای نوشتن فیلمنامه و نقش اصلی یک سریال موفق، ۵ میلیارد دریافت کند، آیا به نسبت بازدهی سریال پایتخت و سطح دیده شدن آن و موجی که در شاد کردن میلیون ‌ها نفر ایجاد می‌کند رقم بالایی است؟ 

آیا شاد کردن مردم ایران، 5 میلیارد نمی ارزد؟

مدتی پیش بحث ساخت سریال پایتخت هفت مطرح شد. به صورت غیر رسمی خبر پیش تولید آن نیز رسانه ای شد و به عنوان مثال سارا و نیکا فرقانی با ناراحتی ضمن خبر ساخت این سریال از عدم حضورشان در پایتخت هفت گفتند.

بیشتر بدانید : از حذف سارا و نیکا تا غیبت ارسطو و بهبود در پایتخت 7 + جزئیات

به موازات پخش خبر ساخت سریال پایتخت هفت، حاشیه های ریز و درشتی هم برای آن ایجاد شد. حتی  بعضی بخش های خبری صداوسیما و خبرگزاری رسانه ملی اخباری بر ضد آن منتشر کردند تا در نهایت محسن تنابنده نویسنده فیلمنامه و بازیگر اصلی این مجموعه با انتشار متنی در اینستاگرام ضمن اعلام دلخوری از حاشیه های پیش آمده خبر «نساخته شدن» پایتخت هفت را به صورت رسمی اعلام کرد.

بیشتر بدانید : محسن تنابنده: پایتخت 7 ساخته نمی شود! + عکس

شاید پررنگ ترین حاشیه پایتخت هفتی که ساخته نشد مربوط به دستمزد محسن تنابنده باشد.

در اخبار غیر رسمی اعلام شد که محسن تنابنده برای حضور در پایتخت هفت مبلغ ۵ میلیارد تومان قرار دادبسته است. همین هم باعث شد تا بعضی رسانه های اصولگرا مثل روزنامه کیهان با پیش کشیدن افکار سیاسی تنابنده به انتقاد از اختصاص این رقم بالا به این بازیگر بپردازند.

بیشتر بدانید : درخواست دستمزد 5 میلیاردی برای بازی در سریال پایتخت! + آخرین حواشی سریال

اعتراض ها به دستمزد محسن تنابنده برای پایتخت
اعتراض ها به دستمزد محسن تنابنده برای پایتخت

مقایسه دستمزد محسن تنابنده و بازیکنان فوتبال

نکته مد نظر ما هم اما همین است. می خواهم گریزی کوتاه به دستمزد بازیکنان فوتبال لیگ کشور خودمان بزنم و مقایسه ای کوچک و رفع مزاحمت از شما.

لابد همه می دانند متوسط دریافت یک بازیکن متوسط فوتبال امسال در لیک کشورمان دو میلیارد تومان است. تازه این رقم خیلی بالایی نیست و به طور مثال در تیم های متمول لیگ ارقام اختصاص یافته به بازیکنان مطرح بین ۱۰ تا ۱۲ میلیارد تومان هم هست. بازیکنانی که فقط پول خوبی به جیب می زنند خیلی هایشان نه در تیم ملی هستند و نه در تیم باشگاهی ‌شان برای کشورمان افتخار کسب کرده اند. منظورم این است که آنها پول خوبی می گیرند و سود چندانی برای مردم ندارند.

با این حال اگر مثلا بازیگر مطرحی مثل محسن تنابنده برای نوشتن فیلمنامه و نقش اصلی یک سریال موفق، ۵ میلیارد دریافت کند آیا به نسبت بازدهی سریال پایتخت و سطح دیده شدن آن و موجی که در شاد کردن میلیون ها نفر ایجاد می کند رقم بالایی است؟ 

 

بیشتر بدانید : پایتخت 7، هنوز نیامده خبرساز شد!

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: khabarnews.com