بند آوردن آبریزش بینی با روش های خانگی
آبریزش بینی یکی از ناراحت کننده ترین عوارض سرماخوردگی است برای بند آوردن آن می توانید یک نوشیدنی گرم بخورید، بخور دهید یا یک غذایی تند نوش جان نمایید.

درمان آبریزش بینی با روش های خانگی

یکی از آزاردهنده‌ترین علایم سرماخوردگی و آلرژی، آبریزش بینی است. یعنی همیشه باید یک جعبه دستمال کاغذی با خود به همراه داشته باشید. چند روش خانگی برای بند آوردن آبریزش بسنی وجود دارد که بد نیست امتحان کنید.


۱.    برای بند آوردن آبریزش بینی نوشیدنی گرم بخورید

نوشیدنی گرم می‌تواند همزمان چندین علامت سرماخوردگی را بهبود بخشد. تحقیقات نشان دادند که مصرف یک نوشیدنی گرم در دوران سرماخوردگی، آبریزش بینی را کم می‌کند، گلو را نرم می‌کند و مسیر تنفسی را نیز باز می‌کند.


۲.   برای بند آوردن آبریزش بینی  بخور بدهید

بند آوردن آبریزش بینی با روش های خانگی

بخور دادن، با وجود آبریزش بینی نیز می‌تواند مسیر تنفسی راباز کرده و آبریزش بینی را کاهش دهد. زیرا بخار، ترشحات بینی و گلو را نرم کرده و آن‌ها را کامل خارج می‌کند. برای این منظور، در یک کاسه بزرگ آب جوش بریزید و سرتان را روی آن بگیرید. همچنین یک حوله بر روی سرتان بیاندازید و بخار را تنفس کنید.


۳.  برای بند آوردن آبریزش بینی  کاری بخورید

برای خودتان یک غذا با ادویه کاری درست و میل کنید. ادویه‌ها به دلیل بوی تندی که دارند می‌توانند گرفتگی بینی را برطرف کنند. البته ممکن است که ادویه کاری در ابتدا آبریزش بینی را تشدید کنند اما در ادامه با کاهش میزان آبریزش بینی همراه خواهد بود.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : چه کنیم تا مبتلا به آبریزش بینی نشویم

اگر می خواهید بیشتر بدانید : روش هایی جالب برای جلوگیری از آبریزش بینی

اگر می خواهید بیشتر بدانید : علت آبریزش بینی و عطسه های متوالی در صبحگردآوری : گروه سلامت سیمرغ

seemorgh.com/health
منبع : salamatism.com