این مدل از کمردردها را نباید نادیده بگیرید
اگر کمر درد مکرر ادامه داشته باشد و با برخی نشانه ها مانند تب همراه باشد باید زودتر پیگیری شود

کمردردهای مهم را بشناسید

وقتی نوبت به درمان کمردرد خفیف می‌رسد، یک داروی ضد التهاب مانند ادویل یا آسپرین و همچنین استراحت متوسط ​​(محدود کردن فعالیت‌هایی که باعث فشار بر کمر می‌شود) می‌تواند کمک کننده باشد اما زمانی که کمردرد آزاردهنده است، بررسی آن توسط پزشک در پیشگیری از یک مشکل جدی‌تر برای سلامتی، ضرورت پیدا می‌کند. در ادامه، کمردردهایی را که نباید نادیده بگیرید، بررسی می‌کنیم.

 نداشتن کنترل روی مثانه

اگر کمردردی همراه با ناتوانی در تنظیم حرکات مثانه یا روده دارید، این نشانه‌‌ای است که باید خیلی سریع به اورژانس مراجعه کنید. این بدان معناست که چیزی در کانال نخاعی وجود دارد، مانند فتق یا ضایعه دیسک که اعصاب شما را به حدی فشرده می‌کند که بر اعصاب مثانه و روده تاثیر می‌گذارد و نوعی «فلج موقت» ایجاد می‌کند. اگر این عصب برای مدت طولانی فشرده شود، بهبودی و عملکرد طبیعی دوباره برای آن دشوار است.

 تب کردن

اگر متوجه شدید که کمردرد همراه با تب است، ممکن است مبتلا به عفونت شده باشید. این اتفاق بسیار نادر است اما می‌تواند باعث نگرانی درخصوص ابتلا به آبسه اپیدورال شود،یعنی مجموعه‌ای از چرک مغز یا نخاع را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 احساس ضعف و بی حسی در پا

دردی که می‌تواند از هر جایی از باسن تا پا شروع شود، همراه با بی‌حسی، سوزن‌سوزن شدن یا ضعف پا، نشانه‌ای است که یک عصب یا مجموعه‌ای از اعصاب تحت فشار قرار دارند. این وضعیت می‌تواند ناشی از خار استخوانی (برجستگی‌های کوچکی که در امتداد لبه‌های استخوان ایجاد می‌شود)، فتق ، دیسک یا تنگی کانال نخاعی باشد.

    گردن درد

بسیاری از مردم در قسمت بالای کمر خود در زیر گردن دچار درد می شوند و فکر می‌کنند که این کمردرد است، اما در حقیقت، این طور نیست. این درد از گردن شما می‌آید و منشأ  آن در نخاع است. اگر کمردردی دارید که به اصطلاح با گزگز یا ضعف در دست‌هایتان همراه است، یا بی‌ثبات راه می‌روید، می‌تواند نشانه‌ای باشد که اتفاقی در نخاع شما در حال رخ‌ دادن است که باید توسط پزشک، بررسی و معاینه شود.

بیشتر بدانید : ورزش های مفید برای کمردرد شما

بیشتر بدانید : کمردرد خود را بشناسید

بیشتر بدانید : درمان کمر درد با 10 عادت مناسب در روز

بیشتر بدانید : روش درمان کمر درد پائیزی

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:khorasannews.com