نشانه های اولیه بروز سرطان ریه
تورم در گردن و صورت، اگر تومور سرطان ریه، روند فشار وارد کردن به ورید اجوف فوقانی را شروع کرده باشد، فرد مبتلا به سرطان ریه، با تورم در ناحیه گردن و صورت مواجه می‌شود

اگر دچار تورم در ناحیه سر و گردن شدید سریعا خود را به پزشک متخصص برسانید و خود را از لحاظ سرطان ریه چکاپ کنید مهمترین نشانه برای این سرطان خطرناک می تواند تورم در صورت و گردن باشد. این اختلالا بسیار مرگبار و خطرساز است هرچه زودتر این بیماری شناخته شود شانس زنده ماندن مبتلایان بیشتر خواهد بود.

 

تورم در گردن و صورت

به‌گفته دکتر جک جاکوب (متخصص آنکولوژی)، اگر تومور سرطان ریه، روند فشار وارد کردن به ورید اجوف فوقانی را شروع کرده باشد، فرد مبتلا به سرطان ریه با تورم در ناحیه گردن و صورت مواجه می‌شود. ورید اجوف فوقانی، ورید بزرگی است که خون سر و دست‌ها را به قلب می‌رساند. در این وضعیت، بازوها و قسمت بالایی قفسه سینه نیز می‌توانند تحت تاثیر مشکلات مختلف قرار بگیرند. بنابراین، اگر با هر گونه تورم در ناحیه گردن و صورت مواجه شدید، این مشکلات را کاملا جدی بگیرید. مراجعه زودهنگام به پزشک می‌تواند نقش موثری در پیشگیری از عوارض ناگوار داشته باشد.

 

بالا رفتن سطح کلسیم در بدن

سرطان ریه در بعضی از موارد، عناصر شبه‌هورمونی خاصی را به‌وجود می‌آرود که تعادل املاح موجود در بدن را دچار اختلال می‌کنند. به‌گفته دکتر رابرت مک‌کنا (جراح قفسه سینه)، کلسیم اضافی در برخی موارد به جریان خون نشت می‌کند. درحالی که بیشتر افراد نمی‌توانند این مشکل را تا قبل از مراجعه به پزشک تشخیص بدهند، اما علائم مرتبط با افزایش سطح کلسیم بدین ترتیب هستند: تکرر ادرار , ‌تشنگی شدید, یبوست, تهوع,دل‌درد و سرگیجه.


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: hidoctor.ir