خطرات انداختن دستکش و ماسک کرونایی در کوچه و خیابان
 با شیوع ویروس کرونا در سطح شهر و اقدامات پیشگیرانه در مقابل این ویروس شاهدیم که برخی مردم ماسک و دستکش استفاده شده خود را در سطح شهر رها می کنند که خطراتی به همراه دارد

انداختن ماسک و دستکش در خیابان ممنوع

از آن‌جا که احتمال انتقال ویروس کرونا از طریق دستکش‌ها و ماسک‌های رها شده در فضای آزاد وجود دارد ، رعایت نکات بهداشتی در زمان جدا کردن آن ها از بدن ضروری است.افرادی که علایم شبیه سرماخوردگی دارند، بهتر است از وسایل حفاظتی برای جلوگیری از انتشار ویروس از جمله ماسک و دستکش استفاده کنند، البته استفاده از دستکش برای انجام امور روزمره در مکان های عمومی برای تمام افراد لازم است. این اقدامات مانع از مواجهه ویروس با بدن ما و انتشار آن می شود.

از طرفی ممکن است ویروس ها روی سطوح این وسایل بنشینند و در خصوص ویروس کرونا، تا مدت چند ساعت یا چند روز، زنده بمانند. در نتیجه ماسک ها و دستکش ها، خود می‌توانند موجب انتقال بیماری شوند بنابراین باید به گونه ای از سطح بدن جدا شوند که هیچ تماسی با پوشش خارجی آن‌ها رخ ندهد. پوشش خارجی دستکش ها و ماسک را بدون ایجاد کوچک ترین تماس با پوست بدن، به سمت داخل مچاله کنید، آن‌ها را درون کیسه پلاستیکی بگذارید و گره بزنید. سپس بسته خود را به داخل سطل آشغال دردار بیندازید.

ممکن است دستکش ها در زمان استفاده سوراخ شده یا در زمان خارج کردن آن‌ها تماسی با پوست بدن داشته باشد، در نتیجه شستن دست ها با آب و صابون توصیه می شود.

اگر در محیطی خارج از منزل اقدام به شستن دست ها کردید، بهتر است با دستمال کاغذی یا دستگاه های خشک کن برقی، رطوبت دست‌ها را کاهش دهید، اما اگر این امکان وجود نداشت، اجازه دهید با جریان هوا خشک شود.


بیشتر بدانید : زنان باردار با ویروس کرونا چه کنند؟

بیشتر بدانید : پس از ورود به خانه با لباس های کرونایی چه کنیم؟

بیشتر بدانید : کرونا ویروس چه تاثیری بر بخشهای دیگر بدن می گذارد؟

بیشتر بدانید : آیا آب ویروس کرونا را از بین می برد؟


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: khorasannews.com