مراقبت از پوست در فصل بهار به چند روش ساده و موثر
مراقبت از پوست در فصل بهار از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مطلب به چند روش ساده برای مراقبت از پوست در فصل بهار اشاره می کنیم.

مراقبت از پوست در فصل بهار

تغییر فصل تنها به معنای جابجایی لباس‌های داخل کمد لباس نیست. به احتمال زیاد شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که تمایل دارند با تغییر فصل، مخصوصا آمدن فصل بهار، تحول چشمگیر و به سزایی در ظاهر خود ایجاد کنند. به روز رسانی در شیوه مراقبت از پوست یکی از بهترین تصمیماتی است که می‌توانید در سال و فصل جدید بگیرید. درست مثل افکار شما پوست‌تان هم همواره نیازمند تغییرات مفید و مثبت است. بنابراین در ادامه مطلب امروز با چند شیوه یا توصیه ساده و راحت اما بسیار کارآمد در این زمینه آشنا خواهید.


۱- مراقبت از پوست در فصل بهار با لایه‌برداری

 پوست ما در طول فصل زمستان خشک، پوسته پوسته و کسل به نظر می‌رسد و این موضوع به هیچ عنوان خوشایند نیست. با رسیدن فصل جدید و تازه همه ما علاقه‌مند به داشتن ظاهری جذاب‌تر هستیم و یکی از بهترین راه‌ها برای تحقق بخشیدن به این موضوع لایه‌برداری پوست‌مان خواهد بود. با لایه‌برداری پوست، سلول‌های مرده پوستی از بین خواهند رفت و سلول‌های جدید و تازه جایگزین آن‌ها خواهند شد. برای لایه‌برداری پوست‌تان می‌توانید از یک کرم‌ لایه‌بردار سبک و مناسب با نوع پوست‌تان استفاده کنید. توصیه می‌کنیم اگر پوست حساسی دارید حتما قبل از لایه‌برداری پوست‌تان با یک متخصص پوست مشورت کنید.


۲- مراقبت از پوست در فصل بهار با استفاده از کرم‌های ضد‌آفتاب حاوی SPF

مراقبت از پوست در فصل بهار به چند روش ساده و موثر

با فرا رسیدن فصل بهار و یا تابستان و گرم شدن هوا و بالا رفتن درجه حرارت آن، پوست‌مان بیشتر در معرض نور مستقیم خورشید قرار خواهد گرفت. پس به خاطر داشته باشید، حتما قبل خارج شدن از منزل از مرطوب کننده و یا کرم‌ ضد‌آفتابی استفاده کنید که حداقل حاوی SPF۱۵ باشد تا بتواند از پوست‌تان در مواجهه با نور خورشید حفاظت کند.


۳- مراقبت از پوست در فصل بهار با کم کردن تیرگی‌ها و لکه‌های روی صورت

اگر شما هم روی پوست خود مخصوصا در ناحیه صورت لکه‌ها و یا تیرگی‌های ناخوشایندی می‌بینید که باعث احساس ناراحتی شما می‌شود، توصیه می‌کنیم به نکات زیر توجه کنید. استفاده از آنتی‌اکسیدان‌ها یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما است. تاثیر مثبت آن‌ها روی رنگ چهره‌تان کاملا قابل توجه خواهد بود و در طولانی مدت و بر اثر استفاده مداوم این تیرگی‌ها به طرز چشمگیری کاهش پیدا می‌کنند. توصیه می‌شود از محصولات بهداشتی و مراقبت از پوستی استفاده کنید که حاوی آنتی‌اکسیدان و ویتامین‌های مفید در این زمینه مثل ویتامین C باشند.


۴- مراقبت از پوست در فصل بهار با  آب‌رسانی کردن پوست

با استفاده از کرم‌ها و لوسیون‌های مناسب با نوع پوست‌تان، آن را به میزان لازم آب‌رسانی کنید. توصیه می‌شود شب‌ها قبل از خواب با استفاده‌ از ماسک‌های صورت که معمولا کر‌می شکل هستند پوست‌تان را مرطوب کنید. بعضی از این ماسک‌ها حاوی روغن گیاهی اسطو‌‌خودوس، هیدروکسی اسید و هیالورونیک هستند که باعث ترمیم، سفت و محکم شدن پوست و حتی کاهش چین و چروک‌های احتمالی روی آن می‌شوند. با استفاده مستمر از این نوع کرم‌ها و یا ماسک‌ها پوست‌تان ظاهری شاداب‌تر و جوان‌تر پیدا خواهد کرد.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : مراقبت از پوست در فصل بهار، به شیوه متخصصان زیبایی!

اگر می خواهید بیشتر بدانید : مراقبت از پوست در فصل بهار

اگر می خواهید بیشتر بدانید : مراقبت های پوستی در فصل بهارگردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: salamatism.com