چرا در زمستان شوره سر بیشتر می شود
در زمستان عوامل مختلفی باعث افزایش شوره سر می شود مانند تغییرات هورمونی،تغییرات هوا و...

شوره سر در زمستان بیشتر می شود

کسانی که با مشکل شوره سر مواجه هستند، می‌دانند که فرارسیدن زمستان به معنای بدتر شدن این مشکل پوستی است. متاسفانه تغییرات فصلی و سرد شدن هوا می‌تواند مشکلات پوست سر را تشدید کند، اما یک مسئله دیگر را هم نباید نادیده گرفت. بیشتر ما در زمستان از لباس‌های تیره‌رنگ استفاده می‌کنیم و همین تغییر الگویی باعث می‌شود که بیشتر از قبل شوره‌های سر را روی لباس‌هایمان ببینیم.

تغییرات دمای هوا 

هوای سرد زمستان نیروی خشک‌ کننده و قدرتمندی دارد، درحالی که فضاهای بسته (خانه، محل کار، ادارات و... ) معمولا در زمستان بیش‌ از حد گرم می‌شوند. همین تضاد شدید درنهایت تعادل رطوبت در پوست را از بین می‌برد.

داشتن استرس فصلی

برخی افراد در طول زمستان، استرس شدیدتر و خستگی بیشتری را تجربه می‌کنند، در حالی که همین عوامل می‌تواند مشکلات پوست سر را تشدید کند.

تغییرات هورمونی

تغییرات رایج در رژیم غذایی و تغییرات هورمونی بدن که همگی به تغییر فصل مرتبط هستند، می‌توانند نقش خاص خودشان را داشته باشند و باعث تشدید شوره سر شوند.

راه حل

  • موها را به طورمرتب با شامپو بشویید

  • رطوبت خانه را افزایش دهید

  • از درمان‌های خانگی کمک بگیرید

توجه به این نکته بسیار مهم است که علت شکل‌گیری شوره سر را نمی‌توان صرفا به فصل زمستان نسبت داد. بنابراین به‌عنوان یک اقدام پیشگیرانه توصیه می‌شود که برای بررسی علل زمینه‌ای و علایم شوره سر حتما به پزشک متخصص پوست‌ومو مراجعه کنید.

بیشتر بدانید : آیا فواصل حمام رفتن بر شوره سر موثر است؟

بیشتر بدانید : علت شوره سر وقتی پوست سر خشک نیست، یکی از اینهاست!

بیشتر بدانید : علت خارش پوست سر چیست و چه ارتباطی با ریزش مو دارد؟

بیشتر بدانید : چرا روی پوست سر جوش می زنیم و جوش سر نشانه چیست؟

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:khorasannews.com