آسپیرین یکی از داروهای پر مصرف است که به تازگی دانشمندان یافته های جدیدی در مورد این دارو به دست آورده اند، از جمله پیشگیری از سرطان های گوارشی

مصرف آسپیرین برای پیشگیری از سرطان دستگاه گوارش

متخصصان علوم پزشکیِ ایتالیا در آزمایشات جدید خود دریافتند مصرف مرتب داروی آسپرین خطر ابتلا به سرطان دستگاه گوارش را حدود ۲۰ تا ۴۰ درصد کاهش می‌دهد که این امر می‌تواند تایید کننده تاثیر این دارو در کمک به پیشگیری از ابتلا به این بیماری باشد.

بازبینی ۱۱۳ مطالعه جدید که روی بیش از ۲۱۰ هزار بیمار انجام گرفته نشان داد با مصرف این دارو خطر ابتلا به سرطان روده، سرطان مری، سرطان معده به ترتیب ۲۷، ۳۳ و ۳۶ درصد کاهش داشته است.

بیشتر بدانید : اگر آسپرین مصرف می کنید، بخوانید

بیشتر بدانید : پیشگیری از سرطان دستگاه گوارش با مصرف آسپرین

در مورد سرطان پانکراس که در بیشتر مواقع کشنده است مشخص شد مصرف داروی آسپرین خطر ابتلا به این بیماری را در افراد پس از پنج سال مصرف نزدیک به ۲۵ درصد کاهش داده است.

متخصصان ایتالیایی اظهار داشتند: یافته‌های بدست آمده حاکی از فوائد مصرف داروی آسپرین در پیشگیری از سرطان روده و دیگر سرطان‌های دستگاه گوارش است.

هر سال حدود ۱۷۵ هزار نفر در اتحادیه اروپا بر اثر ابتلا به سرطان روده جان خود را از دست می‌دهند که نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر از آنان بین ۵۰ تا ۷۴ سال دارند.

به گزارش ژاپن تودی، با این حال از آنجا که ممکن است آسپرین در افراد مستعد موجب خونریزی معده شود مصرف آن به ندرت به افراد بالای ۷۵ سال توصیه می‌شود.

بیشتر بدانید : مزایای مصرف آسپیرین در بارداری

بیشتر بدانید : خوردن قرص آسپیرین و اهدای خون در درمان غلظت خون موثر است؟

بیشتر بدانید : تاثیر آسپیرین بر روی موها

بیشتر بدانید : شایع ترین سرطان های گوارشی، از سرطان مری تا مقعد

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: isna.ir

 
 
 

X