قرص آسپرین چیست و چطور عمل می کند؟
 آسپرین یکی از مسکن هایی است که افراد زیادی مصرف می کنند، در این مطلب نکته جالبی در مورد چگونگی اثربخشی آسپرین بیان می شود

 آسپرین چطور به کاهش دردها کمک می کند؟

تقریبا همه ما هر از گاهی و بنا به دلایلی قرص آسپرین مصرف کرده ایم، اما آیا تاکنون در مورد نوع اثر بخشی این قرص کوچک فکر کرده اید؟ آسپرین چگونه تا این اندازه موثر به بهبود دردها کمک می کند؟ خوشبختانه اخیرا یک تیم تحقیقاتی داده هایی را جمع آوری کرده اند و به بررسی تاثیر و اثر بخشی آسپیرین پرداخته اند.

گرچه آسپیرین یک داروی نسبتا جدید محسوب می شود، اما این قرص از گیاه بید willow استخراج شده که به مدت 6000 سال به عنوان یک ضد درد مورد استفاده قرار گرفته است. بنا به توضیحات تیم تحقیقات، این مسئله مشخص نبود تا زمانی که دانشمندان ترکیب فعال موجود در بید، یعنی سالیسین salicin را استخراج و پاکسازی کردند که بعد از آن آسپرین به شکلی تولید شد که ما امروز از آن استفاده می کنیم.

بیشتر بدانید : اگر آسپرین مصرف می کنید، بخوانید

بیشتر بدانید : مزایای مصرف آسپیرین در بارداری

در سیستم گوارشی سالیسین شکسته و به سالیسیلیک اسید salicylic acid تبدیل می شود که سالیسیلیک اسید به کاهش درد و التهاب کمک می کند. دانشمندان آلمانی قادر بودند سالیسین را به میزان زیاد تولید کنند اما برای غشا معده خیلی سخت بود. آسپرین به عنوان ترکیبی که قدرت اسیدی کمتری دارد تولید شد.

آسپیرین,قرص آسپیرین

درد گاهی لازم است چرا که به عنوان یک نشانه هشدار دهنده از وجود مشکل و بیماری اطلاع می دهد، اما درد مداوم مشکل ساز است. به علاوه درد همیشه نشانه وجود مشکل و آسیب نیست و گاهی اجتناب ناپذیر است، به عنوان مثال گرفتگی های قاعدگی و سردرد.

آسپرین بر روی مولکول هایی تاثیر می گذارد که احساس درد را به مغز انتقال می دهند. در نتیجه مغز درد کمتری را ثبت می کند و واکنش التهابی کمتری نشان می دهد.


بیشتر بدانید : این 7 دارو را نباید با معده خالی مصرف کنید

بیشتر بدانید : آسپرین: داروی محبوب ورزشکاران

بیشتر بدانید : آسپرین چه اثری بر روی کبد دارد؟

بیشتر بدانید : آنچه درباره آسپرین باید بدانید!

بیشتر بدانید : خوردن قرص آسپیرین و اهدای خون در درمان غلظت خون موثر است؟


تهیه و ترجمه : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ