به راحتی می توانید اشیاء ارزان قیمت و یا دست دومی را که در خانه دارید را به یک وسیله ی تزئینی زیبا تبدیل کرده و از آن برای استفاده ی مجدد در طراحی و دکوراسیون خانه استفاده کنید .
ما در اینجا به شما یاد می دهیم که چگونه به راحتی می توانید اشیاء ارزان قیمت و یا دست دومی را که در خانه دارید را به یک وسیله ی تزئینی زیبا تبدیل کرده و از آن برای استفاده ی مجدد در طراحی و دکوراسیون خانه استفاده کنید .

سنگ فرش های قدیمی خانه
می توانید سنگ فرش های قدیمی داخل اتاق ها را که دیگر به درد نمی خورند را روی دیوار ایوان ها یا حیاط نصب کرده و به این ترتیب این دیوارهای ساده را تزئین کرده و از آنها برای نصب قلاب های آویزی و یا چوب لباسی استفاده کنید.
 

مانکن های قدیمی
می توانید مانکن هایی را که دیگر از بین رفته اند را در یک گوشه از اتاق خواب قرار داده و روی آن یک پارچه زیبا بیاندازید و بعد هم زیورآلات زیبایتان را به آن آویزان کنید و به این ترتیب نه تنها یک دکور زیبا در گوشه ای از اتاق درست کرده اید بلکه جای بسیار مناسب و در دسترسی را برای زیورآلاتتان آماده کرده اید.

 
کتاب ها
در حالی که کتاب های قدیمی ممکن است بر اثر استفاده زیاد کمی از بین رفته باشند اما باید بدانید همین قدیمی شدنشان باعث شده که جذاب تر باشند .به این ترتیب بهتر است تمامی آنها را در قفسه هایی به صورت مرتب چیده و از داشتن این قفسه دکوری زیبا که ازانواع کتاب ها می باشد لذت ببرید. 
 
نقشه ی جغرافیا
نقشه ی جغرافیایتان را قاب کرده و آنرا به دیواری از خانه که بهتر است یکی از دیوارهای اتاق نشیمن باشد نصب کنید. 
101719321.jpg.rendition.jpg (410×546)
 
گلدان های قدیمی
گلدان های قدیمی اتان را پر از گل های تازه و زیبا و رنگی کنید و روی میزی که در گوشه ای از خانه قرار دارد بگذارید و حتی می توانید این گلدان ها را با اسپری به رنگ نقره ای در آورید تا به مانند یک عتیقه قدیمی زیبا درآید.
 
رادیوها
ممکن است در خانه تان رادیوهای قدیمی داشته باشید ولی دیگر از آنها استفاده نکنید. اما شما می توانید این رادیوهای قدیمی را که در مدل ها ی گوناگونی می باشند در یک قفسه قرار داده و از آنها یک دکوری زیبا درست کرده و لذت ببرید. مطمئنا این بسیار بهتر از آن است که این رادیوها بی استفاده بمانند.
 
چمدان های قدیمی
به راحتی می توانید از چمدان های قدیمی تان استفاده مجدد کنید .به این ترتیب که پایه ای زیر آن قرار داده و از آنها به عنوان یک میز در گوشه ای از اتاق خواب استفاده کنید .می توانید انواع وسایل تزئینی و حتی چراغ مطالعه تان را روی آن قرار دهید. اگر بخواهید می توانید زیر آن چرخ بگذارید و نه تنها با این روش زیباترش کرده اید بلکه به راحتی آن را به این طرف و آن طرف می برید. 
101946138.jpg.rendition.jpg (410×546)
 
تغییر مدل مبلمان
اگر وسایلی از خانه تان مانند مبلمان یا کنسول و آینه تان قدیمی شده اند می توانید به راحتی تکه پارچه ای از جنس ابریشم با هر چیز زیبای دیگری روی آنها بیاندازید و به طور کلی مدل آنها را تغییر دهید. حتی اگر از شکل و سبک آینه و کنسولتان خوشتان نمی آید می توانید روی کنسول یک ترمه بیاندازید و روی آنرا پر از وسایل تزئینی زیبا کنید.
101793532.jpg.rendition.jpg (410×546)
 
کمدهای قدیمی
می توانید از کمدهای قدیمی که معمولا در هر خانه ای پیدا می شود برای نمایش آثار هنری جذاب و زیبا استفاده کنید. یک صفحه نمایش فوق العاده و خاص در گوشه ای از خانه درست کرده و وسایل با ارزشی مانند انواع قاب عکس های قدیمی را روی آن قرار دهید.
 
پنجره های چوبی قدیمی 
در بسیاری از خانه های قدیمی پنجره هایی قدیمی از جنس چوب قرار دارد که شما می توانید آنها را روی دیواری از خانه که خالی است نصب کنید و از دیدن یک اثر هنری قدیمی لذت ببرید.
101964191.jpg.rendition.jpg (410×546)
 
شومینه 
روی لبه شومینه می توانید لوازم جانبی گوناگون که مورد علاقه تان می باشد را قرار داده و هم چنین یک تابلوی فوق العاده بالای آن نصب کنید و یک صندلی راحتی جلوی این شومینه قرار دهید و هنگامی که احتیاج به استراحت دارید روی آن بنشینید و لذت ببرید.
101146762.jpg.rendition.jpg (410×546)
 
پارچه های قدیمی
حتما همه شما در خانه تان پارچه های قدیمی دارید. می توانید آنها را به زیبایی تا کرده و به ترتیب رنگ در قفسه ای که به دیوار اتاق نصب شده است قرار دهید و به همین سادگی یک قفسه رنگی و زیبا از رنگ های فوق العاده شاد و گوناگون درست کرده و با این کارنه تنها به اتاق جذابیت بیشتری داده اید بلکه از این وسایل بی استفاده یک دکور زیبا هم درست کرده اید.

 


تهیه و ترجمه : گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغمطالب پیشنهادی :
استفاده از وسایل ساده و رنگامیزی تکه ای برای دکوراسیون منزل!
دکوراسیون یک خانه ویلایی با ایده هایی بسیار جالب!
نمونه‌های فوق‌العاده خانه‌داری،استفاده بهینه از وسائل قدیمی!
ساخت وسایل جدید و زیبا از اجناس دست دوم
درست کردن پرده و کوسن و روتختی برای اتاق خواب(+عکس)